Ziemia ogrodnicza do zanęty?

/ 26 odpowiedzi
czy ziemia do sadzenia sadzonek lub kwiatów w sklepach to dobry pomysł do zanęty
troc


Nie ma nic lepszego, ma tą zaletę, że jest o wiele tańsza od np. bełchatowskiej a właściwości takie same. (2015/04/18 13:21)

89krzysztof


Nie ma nic lepszego, ma tą zaletę, że jest o wiele tańsza od np. bełchatowskiej a właściwości takie same.

Nie do końca tak jest. Ze sklepu ziemia do kwiatków może być z dodatkiem nawozów, wtedy już odpada. No i trzeba wybrać taką o odpowiednim PH, bo jeśli będzie zbyt kwaśna, ryby może odstraszyć. (2015/04/18 14:23)

troc


    Od dawna stosuję właśnie kwiatową uniwersalną o odczynie pH- 5,5-7. Za litr bełchatowskiej mam 10 litrów kwiatowej (cenowo oczywiście). Na efekty nie mogę narzekać. Swojego czasu była nawet na forum dyskusja na ten temat.

(2015/04/18 15:12)

zielony401


polecam ziemie z kretowiska:) (2015/04/18 17:16)

darek300


Również polecam ziemie z kretowiska. Ziemia bełchatowska to tylko naciąganie naiwnych ludzi na kasę;)a już najlepszą ziemią z kretowiska będzie ta z kopca nad wodą ponieważ będzie taka jak na dnie łowiska. Przesiana przez drobne sitko jest pulchna i czyściutka. (2015/04/18 19:50)

Zielan


Torf ma zawsze kwaśny odczyn. A mit o PH już został dawno obalony :) Ja swoją ziemię torfową wydobywam :) Jest o 100% lepsza od niektórych sklepowych.  (2015/04/19 09:44)

Artur z Ketrzyna


czy ziemia do sadzenia sadzonek lub kwiatów w sklepach to dobry pomysł do zanęty

Uważajcie jaką tą ziemie stosujecie. Bo niektóre są wzbogacane nawozami dla roślin!

I po co płacić?
Jak można użyć z kretowiska, czy nawet z poletka nad łowiskiem itd? (2015/04/19 10:19)

darek300


Niektórzy wolą zapłacić i mieć już ładnie zapakowaną bo tak wygodniej:) (2015/04/19 11:31)

Bernard51


czy ziemia do sadzenia sadzonek lub kwiatów w sklepach to dobry pomysł do zanęty

Dobra miedzy innymi ta co Rysiek wstawił małe PH

                                              

(2015/04/19 11:45)

SlawekNikt


polecam ziemie z kretowiska:)


I na dodatek za free :-) no alle ktoś tam coś tam poleci, dorzuci fotki fajnych rybek (niekoniecznie z tego właśnie łowienia) i ludziska kasę wywalają zamiast dać dziecku na kino. (2015/04/19 17:38)

Artur z Ketrzyna


Niektórzy wolą zapłacić i mieć już ładnie zapakowaną bo tak wygodniej:)

Gorzej jak te ładne opakowania zostawiają potem nad łowiskiem... (2015/04/19 18:32)

zielony401


No właśnie. dziś po przybyciu na łowisko uzbierałem dwa worki a i tak sporo zostało:/
(2015/04/19 19:20)

bogdan007


najlepiej od razu staw czy zbiornik retencyjny zasypać i kwiatków nasadzić (2015/04/22 13:17)

Mateusz997Pila


Witam, ja posiadam ziemię uniwersalną, w składzie której jest "dawka startowa nawozu wieloskładnikowego" czy to będzie odstraszać ryby? Prosiłbym o pilną odpowiedz rano jadę na rybki. (2016/04/22 21:40)

SlawekNikt


polecam ziemie z kretowiska:)

I na dodatek za free :-) no alle ktoś tam coś tam poleci, dorzuci fotki fajnych rybek (niekoniecznie z tego właśnie łowienia) i ludziska kasę wywalają zamiast dać dziecku na kino.

Tylko zacytuję bo moim zdaniem to wszystko w temacie. (2016/04/22 22:26)

Romuald55


Zarówno ziemia kwiatowa jak i z kretowiska nie nadają się do zanęty.Dlaczego? Otóż ziemia kwiatowa nie ma własności sklejających bo zawiera zbyt grube frakcje.Ziemia z kretowiska natomiast jest za ciężka. Ale można ziemię bełchatowską zastąpić dużo tańszym zamiennikiem a mianowicie torfem ogrodniczym.Torf ogrodniczy trzeba przetrzeć przez sito i jest gotowy do użytku.Nie ustępuje ziemi bełchatowskiej.Co prawda odpada ok 20% ale to i tak dużo taniej. (2016/04/22 22:26)

SlawekNikt


Akurat w tym temacie niestety nie zgodzę się z Tobą Romuladzie55. Ziemia z kretowiska z nad rzeki czy rzeczki nad którą łowisz moim zdaniem jest idealna, do tego trochę mułu z tejże rzeki jak masz taką możliwość i jest świetnie, proporcje do ustalenia. Już chyba kilka razy pisałem, że u mnie z zanętą jest ostrożnie, nawet bardzo ostrożnie, ale jak już dodaję coś czarnego to właśnie powyżej wspomniane "dodatki". (2016/04/22 22:34)

Romuald55


Wnioskuję Kolego Sławek,że dodajesz bo czarne.Ja dodaję po to żeby zanęta dobrze pracowała.Na ostatnich zawodach złowiłem więcej ryb niż pozostali zawodnicy razem.Więc wiem co piszę.Oczywiście masz prawo dodawać co chcesz. (2016/04/22 22:43)

Askan


Taka pospolita do kwiatków nie za bardzo ale stosuję taką o nazwie BELLA,jest bardzo pulchna i przetarta przez sito jeszcze bardziej.Bardzo dobrze jest pomieszać samą ochotkę (Jokersa),dodaję też niedużo zapachu.Jeden mankament-dwukrotnie droższa niż zwykła więc stosuję ją tylko na zawody.Dobrze nawodniona idzie zaraz na dno a w zimie z lodu jest najlepsza.Nie może tylko zamarznąć więc wiaderko trzymam zawsze pozawijane w stary sweter wełniany albo w Kuferku na którym siedzę.Zwykła jest też kłopotliwa gdyż brudzi ręce,w zimie to przekleństwo.Z kretowiska stosuję wtedy gdy za długo wędkuje z brzegu i zaczyna brakowć zanęty,sprawdza się.Pozdro (2016/04/24 10:03)

SlawekNikt


Złe wnioski wyciągasz Romualdzie55. Dodaję to co obok rzeki leży i w żadnym wypadku nie zostało stuningowane poprzez dodanie jakichś tam nawozów. Bywa, że nie dodaję wcale. Zaoszczędzone pieniądze daję dziecku na kino, a czasami nawet teatr. Co do pracy zanęt to temat rzeka także nawet nie zaczynam bo nie o tym wątek. Na zawody nie jeżdżę, nie mam też absolutnie żadnego ciśnienia na wyniki, łowię bo lubię ciszę i ten szczególny rodzaj relaksu. Wracając o kiju co jeszcze mi się nie zdarzyło bo maluchy jakieś złowi się zawsze, raczej myślę o tym jak pięknie będzie na kolejnym wypadzie. Oczywiście masz prawo mieć ciśnienie na wyniki i uwielbiać współzawodnictwo. (2016/04/24 10:06)

ryukon1975


Gdy tak czytam o tym kupowaniu wszystkiego włącznie z ziemią zastanawiam sie jak te biedne ryby żyły kilkadziesiąt lat temu bez tych wygód a było ich mnóstwo. Teraz tylko czekać jak jadąc na ryby trzeba będzie kupić wodę by w niej łowić. Żeby było jeszcze ciekawiej to wiele osób narzeka że wedkarstwo jest drogie.:) (2016/04/24 11:22)

pstrag222


Gdy tak czytam o tym kupowaniu wszystkiego włącznie z ziemią zastanawiam sie jak te biedne ryby żyły kilkadziesiąt lat temu bez tych wygód a było ich mnóstwo. Teraz tylko czekać jak jadąc na ryby trzeba będzie kupić wodę by w niej łowić. Żeby było jeszcze ciekawiej to wiele osób narzeka że wedkarstwo jest drogie.:)

zagadza się , glinki,zniemię , zanęty ,przynęty.
Ehh dziwactwo i tyle. Ale chyba taka moda przychodzi i tyle

  (2016/04/24 15:37)

Wachta2


Lubię łowić batem i tak to widzę: dodaję glinę do przemoczonej zanęty by przeważnie ta zanęta pracowała przy dnie, a proszę mi napisać ile czasu rozkładała by się taka kula bez gliny? Następna sprawa, że dodając glinę zubażam wartości odżywcze zanęty by nie przekarmić ryb. Oczywiście można podać mniej kul samej zanęty spożywczej, ale znowu pytanie kiedy mi się one otworzą? (2016/04/24 19:56)

SlawekNikt


 Następna sprawa, że dodając glinę zubażam wartości odżywcze zanęty by nie przekarmić ryb.
Dobrze napisane tyle, że ja dodaję ziemię z kretowiska albo z burty rzeki tudzież muł. Rybki znajdą co im pasuje, a po dołożeniu wspomnianych dodatków więcej czasu im to zajmie czyli przytrzymamy je w naszej miejscówce. Proporcje dobieram w zależności od brań, nęcę niewiele wręcz bardzo mało, głównie po łowieniu i głównie naturalne składniki, w trakcie tylko pojedyńcze kulki i tylko wtedy jak nie ma brań.
  (2016/04/24 22:00)

Romuald55


I ile ryb łowisz na jednej wyprawie?
  (2016/04/24 22:36)