Zestaw podlodowy "Mikado"

/ 5 odpowiedzi
Witam serdecznie! Chciałbym sobie kupić wędeczkę i kołowrotek podlodowy.Dodam iż w tym sezonie byłem na lodzie tylko w charakterze bacznego obserwatora ale troszkę się zaraziłem i od przyszłego sezonu też chcę spróbować swoich sił.Nie tak dawno pytałem już o montaż kiwoka a chciałbym na początek coś uniwersalnego.Wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do d...py,ale jak na początek do niezbyt częstego, rekreacyjnego łowienia i za niewielkie pieniądze wybrałem po mojej wstępnej selekcji coś takiego:
Wędka "Mikado Crystal Ice 601 MK" oraz kołowrotek "Mikado Microlight 605 FD"
http://www.topfish.pl/product-pol-12165-Mikado-Wedka-Podlodowa-Crystal-Ice-601-MK.html
http://www.topfish.pl/product-pol-12345-Kolowrotek-Podlodowy-Mikado-Microlight-305-Fd.html
Proszę o komentarz co do mojego wyboru specjalistów od tego typu wędkarstwa a może ktoś posiada taki sprzęt by podzielił się uwagami ,bądź proszę o inne sugestie gdyż mój wybór nie jest jak na razie ostateczny.
Daishi


Koledzy i jak w temacie - pomożecie? (2013/03/13 11:39)

Fishmac


Na początek chyba starczy ;) sam dojdziesz do wniosków po kilku wypadach. Czy dobrze się zacina czy fajnie amortyzuje odjazdy.  Kupiłem w tym roku też podlodówkę mikado do połowów na mormyszkę i jestem zadowolony jest na tyle sztywna by zaciąć skutecznie rybę ale i dobrze amortyzuje odjazdy. Przekonałem się o tym jak wyholowałem szczupaka ok 45-50 cm na 0,10 żyłce ;)  (2013/03/13 11:49)

piotr-strzalkow


Ja mam 3 wędki:
- spławik: Konger IceMan + Konger Nordic 110FD
- mormyszka: Konger Iceman + Konger Nordic 110FD
- blaszka: stara Mikado Ice Rod 75 + Mistrall Polaris 1000FD

Jeśli chcesz pomachać blaszką, zaopatrz się w nieco dłuższą wędkę z miękką szczytówką. Chyba, że chcesz machać dużymi blachami. Ja jednak lubię delikatniejsze blaszki i czuć jak pracują.

3 zestawy pozwolą Ci w miarę szybko zmienić technikę, co może okazać się bardzo korzystne. W sytuacji gdy mormyszka zawodzi, spławik może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Koszt każdego zestawu (wędka + kołowrotek) to ok 35-50pln. Trzeba doliczyć żyłkę (kilka pln) + przynęty sztuczne, spławik/i i haczyki.

Początkowo odnosiłem się bardzo sceptycznie do młynków Kongera, ale teraz, po kilkunastu wyjazdach muszę przyznać, że za te pieniądze mogą być. Druga sprawa, że kołowrotka rzadko używałem. Przeważnie wyciągałem ryby żyłką. Mistrala używam już jakiś czas, nawet przy większej spławikówce i sprawuje się bez zastrzeżeń. (2013/03/13 12:07)

Daishi


Dzięki bardzo! Myślę że na początek zostanę przy jednej wędce. Widzę też że do "Mikado" nie macie większych zastrzeżeń to sobie kupię i wypróbuję. (2013/03/13 17:39)

fizbin


Do błystki mam Mikado RED UNDER ICE 60 i jestem zadowolony a kosztowała jakieś 20zł czuć na niej każde puknięcie. Młynek to Mikado X-TRALITE 510 FD też bardzo dobry wybór za nieduże pieniądze, nie pamiętam ile ;)

Do spławika lub zestaw z oliwką mam kijek Jaxona WJ-IRD02 ma 3 wymienne końcówki i jest ok młynek konger Nordic 110fd i też polecam


Do mormychy to muszę kupić bałałajkę bo moja samoróbka się kończy :P

U mnie na mazurach chyba jeszcze do końca kwietnia będzie lód więc wędek nie chowam ;) (2013/03/21 14:11)