Zestaw na szupaka i sandacza

/ 3 odpowiedzi
Cześć ,
Jestem tu nowy i ze spiningiem też swoja przygodę zacząłem niedawno bo rok temu tak już bardziej poważnie,
sprawa wygląda tak chce kupić sprzęt do łowienia sandaczy / szczupaków z opadu na gumy 7 - 10+/- cm gramatura 5-15 g łowiskami są zbiorniki zaporowe głębokość do 3m. Czy mogli byście mi coś polecić na sandacza / szczupaka do 600 zł wędka + kołowrotek mam na razie 2 typy wędzisk co do kołowrotka ciężko mi coś ustalić moje typy to :
Dragon Millenium Super Fast 2,70m/5-25g
Dragon VIPER RIVER JIG 2,75m/8-30g
Kołowrotek:
Dragon Ultima FD 830i
Co do 1 propozycji zastanawiam się czy będzie odpowiednia do wyholowania szczupaków nie są u nas one zbyt wielkie ale jednak się zaczepiają i jest ich znacznie więcej niż sandaczy no a na 2 wędce nie wiem czy wyczuje brania sandaczy.. .
oceńcie te wędki lub zaproponujcie coś ciekawego co waszym zdaniem będzie pasowało.
pozdrawiam i z góry dzięki za każdą odp.
robi9395


Co do kołowrotka myślę że lepszym wyborem będzie spro red arc, ewentualnie coś z ryobi. Jeżeli chodzi o wędkę jak najbardziej może to być coś z dragona.  (2014/02/25 18:28)

Glapka


Buldii nie wiem dokładnie na jakim zbiorniku chcesz łowić, czy to Zalew Żyrardowski i coś dookoła, ale chyba czeka Cie jeszcze spora nauka w kwestii łowienia - szczególnie sandacza. Sandacz  niestety jest bardzo specyficzną rybą i  wymaga sporego przygotowania nawet i teoretycznego. Chcesz łowić z opadu, a ta metoda wymaga napiętej żyłki/plecionki  aby można było zobaczyć  branie sandacza lub poczuć, a trwa to ułamek sekundy. Gramatura 5 g  przy tak wielkiej gumie spowoduje że będziesz miał spadochron  który będzie robił w wodzie co będzie chciał. Gramatura ok 15 g już  daje radę ale to tez kwestia wielkości gumy. Co do samego kija, pamiętaj że opad musi  być jak najlepiej widoczny, szczytówka powinna się czytelnie przyginać w czasie opadu i prostowac gdy przynęta dotknie dna, ale przy sandaczu kij powinien  być w miarę sztywny, szczególnie w dolniku, żeby siłowo podciągnąć zaciętą rybę. Kołowrotek ma tu chyba drugorzędne znaczenie, po protu czym lepszy  hamulec tym lepiej. Postaraj się poczytać więcej o sandaczu jeśli na serio chcesz posmakowac przygody z tą rybą. Co do szczupaka, masz już wolną wolę. Czy będzie to  opad kontrolowany czy nie, szczupak pozwala na wiele błędów,  branie nie jest chwilowe a daje spokojnie czas na zacięcie itd i tu możesz się bawić i głowkami i wielkościami gum. Tak samo jak dotyczy się to samego kija, czy to będzie parabola, czy wklejanka z twardym dolnikiem, nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia, chociaż tutaj kwestia Twoich preferencji ... (2014/02/26 11:36)

u?ytkownik102837


Co do kija to poszukaj w google ponieważ jest dużo takich tematów (proponuje ci abyś obejrzał coś z dragona bądź kongera) a co do kołowrotka to z czystym sumieniem mogę ci polecić spro red arc na prawdę sprawdzona i niezawodna konstrukcja :)



Pozdrawiam BocznyTrok (2014/03/07 23:06)