Zestaw na rzeczne leszcze

/ 4 odpowiedzi
Witam.
Planuję łowić w Odrze. Nastawiam się głównie na leszcze.Prosiłbym o doradztwo w kwestii żyłki, przyponu i haczyków.
Żyłka - skłaniam się ku Trabucco T-Force, ale jaka grubość? 0,22 czy 0,25? Rzuty z koszyczkami 50g + zanęta.Przypon - Trabucco XPS Power Plus i znowu pytanie w kwestii grubości. 0,16? 0,18? 0,2? Haczyki - jeżeli chodzi o firmę to wybiorę raczej Gamakatsu, tylko zastanawiam się ciągle nad rozmiarem. Planuję łowić głównie na białe robaki, może pinka, czasami może pęczak, okazjonalnie ochotka. Jakie macie doświadczenia? Czy haczyk w rozmiarze 10 będzie odpowiedni?
Pozdrawiam!
ogtw


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=na+leszcza (2015/07/05 14:03)

Czarek7


Kolego - proponuję większe haczyki (np. 8) i ciężar koszyczka ok.80g (oczywiście zależy od uciągu w danym miejscu rzeki); według mnie żyłka 0,23 Dragon będzie ok.
:-) (2015/07/05 20:02)

marek1963


co do żyłki na kołowrotek to ja używam 0,25 taka wydaje mi się optymalna -- przypon od0,12 do 0,16 -- i na tą 12 spokojnie wyciągam leszcze pod 3 kg -- co do haczyka to używam od 18 do 8 --- haczyk 8 jak tu pisze kolega jest dobry np/ na makaron ale jak będziesz zakładał np. 3 białe no to sory ale nie na 8 --- haczyk zawsze dobieraj do przynęty -- haczyków używam drenana jakoś tak misie podobają -- ciężar koszyczka jak na teraz gdy odra prawie stoi to i50 jest za duża tak że koszyczki w różnej gramaturze i nad odrą zobaczysz co i jak (2015/07/06 12:15)

notaki


w kwetii grubosci żyłki....
Leszcz waleczny nie jest, więc pod niego grubści zylki nie ma co ustwiać... ale pod długość rzutu juz tak :-)
Jesli chcesz bezpiecznie rzucać zestawem o wadze w granicach 100 g ( bo samo obciążenie koszyczka to 50 g , to 0,25 wydaje mi się rozsądnym minimum .
Cieńczej bym nie uzywał.. chyba że rzucasz naprawde delikatnie i na nieduże dystanse. (2015/07/06 22:20)