Zestaw na karpia i leszcza

/ 5 odpowiedzi
Jestem zielony w połowie ryb i mam pytanka, a mianowicie jaką grubość  plecionki zastosować na przypon w zestawie włosowym oraz jak blokować  przynętę. Chciałbym spróbować tej metody połączonej z krótką  sprężyną z obciążeniem (chcę łowić tylko feederem).  Czy jest możliwość stworzenia w ten sposób zestawu samozacinającego?  Mam mętlik w głowie i szukam odpowiedzi, ponieważ nigdy nie nastawiałem  się pod konkretną rybę. Zawsze kupowałem zanętę i jechałem nad  wodę.Podczas takich wyjazdów łowiłem głownie krąpie, leszczyki oraz  mnuuustwo drobnicy i nigdy nie złowiłem karpia, lina ani karasia (nie  wspomnę o drapieżniku ale to inna bajka). Kolega polecił mi pellet ale  tu kolejny problem tzn jaki zapach i rozmiar, gdyż chciałbym głownie  łowić karpie oraz leszcze. Dodam ,że łowie na wodach stojących(  Żwirownia Szczytniki nad Kaczawą oraz Żwirownia Rokitki).
Wasieek


Napisz na Priv ;) postaram się pomóc.  (2014/09/10 23:41)

JKarp


Jestem zielony w połowie ryb i mam pytanka, a mianowicie jaką grubośćplecionki zastosować na przypon w zestawie włosowym oraz jak blokowaćprzynętę. Chciałbym spróbować tej metody połączonej z krótkąsprężyną z obciążeniem (chcę łowić tylko feederem).Czy jest możliwość stworzenia w ten sposób zestawu samozacinającego?Mam mętlik w głowie i szukam odpowiedzi, ponieważ nigdy nie nastawiałemsię pod konkretną rybę. Zawsze kupowałem zanętę i jechałem nadwodę.Podczas takich wyjazdów łowiłem głownie krąpie, leszczyki orazmnuuustwo drobnicy i nigdy nie złowiłem karpia, lina ani karasia (niewspomnę o drapieżniku ale to inna bajka). Kolega polecił mi pellet aletu kolejny problem tzn jaki zapach i rozmiar, gdyż chciałbym głowniełowić karpie oraz leszcze. Dodam ,że łowie na wodach stojących(Żwirownia Szczytniki nad Kaczawą oraz Żwirownia Rokitki).
Na początek wystarczy 20 lb. Żyłka główna 0,30 mm.Tu sobie poczytaj o przyponach :http://kkmata.webd.pl/teksty,artykuly,10,1,przypony_karpiowe,9.htmlNa początek i w ogóle wystarczy zwykły " węzeł bez węzła " ale eksperymentować zawsze możesz.Jak zablokujesz sprężynę ( najlepiej dociążoną wewnątrz 40 g minimum ) stoperem zrobi się coś na wzór zestawu samozacinającego.Pellet - 12 do około 20 mm. Smak trudno jednak podpowiedzieć. Przynętę na włosie blokuje się specjalnymi stoperami ale kiedyś używałem np wykałaczki i też działało.JK (2014/09/11 07:36)

u?ytkownik26223


JK autor chce łowić feederem a ta z reguły mają niewielkie przelotki (szczegolnie na "tipie") więc żyłka o,30 może okazać sie za gruba.
Jędrzej.Proponuje koszyki takiego typu najmniejsza gramatura  to chyba 30 g.takie koszyki mają miejsce na krętlik (po prostu wciskasz)
Co do plecionki to  najmniejsza wytrzymałość jeśli chodzi o typowo przyponowe pletki to 7 kg.są to plecionki w otulinie jak i miękkie.
Pellety polecem 8-12 mm (ja stosuje pellet halibutowy) (2014/09/11 09:36)

JKarp


JK autor chce łowić feederem a ta z reguły mają niewielkie przelotki (szczegolnie na "tipie") więc żyłka o,30 może okazać sie za gruba.
Kiedyś zdarzyło mi się łowić feederem ze sprężyną i żyłą 0,35 mm i nic nie przeszkadzało.Nie był to jakiś specjalny feeder z dużymi przelotkami - Magna Pro Balzer do 80 g ;-)Jest tylko jeden warunek - ta żyłka nie może być no powiedzmy jakaś hm ... o wytrzymałości nieziemskiej znaczy strasznie przegrubiona.
Zapewniam, że nic się nie działo.
JK (2014/09/11 10:03)

u?ytkownik26223


No być może. Ja mam delikatnego federka 330 cw największa przelotka to 10 mm ,najmniejsza to 1 mm i nie wyobrażam sobie grubszej żyłk niż 0,20mm. 
(2014/09/11 12:08)