» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Zestaw gruntowy z koszyczkiem

Metody: Grunt
Ryby: Lin, Leszcz

utworzony: 2009/03/08 11:11

Witam. Szykuj si w豉郾ie mentalnie do wakacyjnej wyprawy nad jezioro, gdzie zamierzam zasadzi si na luny i leszcze 這wione z gruntu. Mam kilka pyta do bardziej do鈍iadczonego Kole瞠雟twa:
1. W璠zisko teleskopowe o d逝go軼i 3.00 z 6 do嗆 wysokimi i szerokimi przelotkami - czy b璠zie dobre? Takiego w豉郾ie zamierzam szuka. Odradzacie?
2. Ko這wrotek - czy mo瞠cie poleci mi taki, kt鏎y umo磧iwi swobodnie daleki wyrzut (30-40 m z ci篹arkiem przelotowym ok 15 gr)? 砰趾a g堯wna 0,2.
3. υwi bez koszyczka. Czy to rozs康ne?
Pozdrawiam i z g鏎y dzi瘯uj za rady i wskaz闚ki

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/08 12:12
Witaj metoda gruntowa idealnie nadaje si do 這wienia ryb kt鏎e wymieni貫 ale w璠keto poleci bym ci kupi d逝窺z 3.60 ale bardzo wa積y jest ci篹ar wyrzutu co do ko這wrotka to byle by solidny nie musi by drogi 篡趾a 0,20lub 0,25 najlepiej do feedera i raczej poleci bym ci 這wienie z koszyczkiem zan皻owym przynajmniej b璠ziesz mia pewno嗆 瞠 zan皻e masz podan precyzyjnie ko這 przyn皻y to du篡 komfort

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/08 13:57
Chcia貫 to masz 瞠by nie by這 na mnie,a wi璚.W璠ka z napisem Quiver lub Feder o d逝go軼i 3,60 (trzy sk豉dy) z dwoma lub trzema wymiennymi szczyt闚kami - wyrzut do 70gr.( na jezioro tooooo max.)koszyki zan皻owe okr庵貫 lub kwadratowe od 10,15,25,40gr.Rurki antyspl徠aniowe czarne 15cm.Kr皻lik nr.3.砰趾a g堯wna 0,18,przyponowa 0,14/0,16.Ko這wrotek rozmiar 300 4這篡skowy(ka盥y mocny spe軟i swoje zadanie)i tyle co do reszty(technika polowu zestawem)przej篡j artyku造 zamieszczone w konkursie tylko prosz... nie u篡waj dzwonka bo przy szczyt闚kach sygnalizacyjnych traci to sens.Nara.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/08 15:04
TW粑 ZESTAW JAK NAJBARDZIEJ SPEΛI SWOJ ROL, TYLKO NA LITO汎 BOSK ZA荅 KOSZYCZEK ZAN邛OWY. NAWET JE印I N犴ISZ KULAMI Z PROCY CZY W JAKIKOLWIEK INNY SPOS笅, TO 名IE涉 PORCJA ZAN邛Y PODANA PRZY KA浴YM ZARZUCENIU ZESTAWU DODATKOWO WABI RYBY.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/08 16:16

Pati, Maver,Rawa,
dzi瘯uj za wskaz闚ki. Mam jednak jeszcze jedno pytanie - czy drgaj帷a szczyt闚ka wypar豉 ju do reszty star dobr bombk w roli sygnalizatora? Do bombki jestem bardzo przyzwyczjony ze wzgl璠u na emocje, jakie towarzysz jej podr騜y ku blankowi. W豉郾ie dlatego my郵 o nieco sztywniejszej szczyt闚ce i wy窺zych, szerszych przelotkach.

Co do dzwonk闚 i sygnalizator闚 elektronicznych - uwa瘸m je za rzeczy psuj帷e magi 這wienia (ha豉sem w przypadku dzwonk闚, bezduszno軼i - w przypadku elektronicznych) Na dodatek leszcze znane s raczej z bra zwalniaj帷ych. Pozdrawiam i jeszcze raz dzi瘯uj.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/08 17:07
wed逝g mnie nie wypar豉 tylko 瞠 delikatna szczyt闚ka poka瞠 ci nawet bardzo delikatne branie jakiego nie poka瞠 bombk . Co do elektroniki podczas wedkowanie to zale篡 od podej軼ia wedkujacego ja ich u篡wam i nie uwa瘸m ich za bezduszne ale to jest moje zdanie.pozdrawiam

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2009/03/08 20:24
nie 這wi貫m nigdy na drgaj帷 wi璚 nie wypowiem si na ten temat.
stosuje spr篹yne,mam dwa kije-360 i 390cm cw.60 i 90g.
spr篹yny s do metody,po oblepieniu zan皻 mo積a wbi w ni haczyk
z przyn皻.
urzywam bombek i sygnalizator闚.sygnalizator jest przydatny,bo nie musisz
ca造 czas gapi si na b帳ke.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/08 20:49

W zasadzie ,to ju koledzy Ci du穎 poradzili. Ja ze swojej stron mog Cie tylko zachecic do 這wienia z gruntu na drgaj帷 szczyt闚k wspania豉 sprawa a kijek kupisz ju za 70-80 z w璕l闚k o ci篹arzewyrzutu do 90 gram i to w zupe軟o軼i wystarczy na jezioro i wolno p造n帷 rzeczk. Poczytaj jeszcze o tej metodzie www.wedkuje.pl/wedkarstwo,lowienie-z-gruntu,6337
www.wedkuje.pl/wedkarstwo,picker-drgajaca-szczytowka,2588

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/09 12:50
WITAMM ,NA GRUNT MO烤A BEZ KOSZYCZKA ZE SPxWIKIEM LE砥CYM TRADYCYJNA METODA ,ALE LEPSZA JEST NA FEDERA FEDEREK Z DRGAJ。 SZCZYT紟KA NO I KOSZYCZEK JA GENERALNIE JESZCZE ZAKxDAM PLECIONK BO Z GRUNTU JEST DU烙 ZACZEP紟 I NIE MAM STRAT W POSTACI POZRYWANYCH 玆ΒK ITP .METODA SPRAWDZONA NA RZECE JAK I NA JEZIORZE.
NA RZEK DAJESZ KOSZYCZEK Z OBCI╴ENIEM ZALE玆 OD NURTU JA NAD NAREW SZYKUJ OD 80G-150G NA JEZIORO WYSTARCZY 10-20G POxMANIA KIJA I DALEKICH RZUT紟

zg這 naruszenie
wys豉no: 2009/03/10 19:07
MNIE DRGAJ。A SZCZYT紟KA ZABRAx BEZ RESZTY, JEDNAK KA浴Y MA SWOJE UPODOBANIA. W犵KOWANIE MUSI BY PRZEDE WSZYSTKIM PRZYJEMNE, WI犴 W犵KUJ T METOD , KT紑A DAJE CI NAJWI犴EJ SATYSFAKCJI I NIE ZWA涉J NA KOLEG紟 PO KIJU, KT紑ZY DAJ SI PONIE汎 WSZELKIM NOWINKOM. PAMI邛AJ- PRZEDE WSZYSTKIM SATYSFAKCJA I ODPR坒ENIE- TO JEST ISTOTA W犵KARSTWA. CAx RESZTA TO TYLKO OTOCZKA. POxMANIA KIJA NA DU玆CH RYBACH. POZDRAWIAM: RAWA

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2009/05/04 16:28
witam moje pytanie jest takie czy majac wedke 3.6m 5 przelotek C.W. 10-30 g moge sobie zrobic zestaw z koszyczkiem zanentowym czy poprostu wedka ma za maly ciezar wyrzutu? Mam zamiar lowic na jeziorze.pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/05/12 08:26
witam moje pytanie jest takie czy majac wedke 3.6m 5 przelotek C.W. 10-30 g moge sobie zrobic zestaw z koszyczkiem zanentowym czy poprostu wedka ma za maly ciezar wyrzutu? Mam zamiar lowic na jeziorze.pozdrawiam

Moim zdaniem jak najbardziej za ma造 ci篹ar wyrzutu, to raczej sp豉wik闚ka. Nawet jak za這篡sz koszyk 5gr i na豉dujesz zan皻y do niego to nie dasz rady rzuci tam gdzie chcesz, poprostu jest za delikatna. Ja mam do gruntu na jezioro dwa wedziska mikado 360 o wyrzucie do 60 gr i zak豉dam koszyki 5/10gr i dobrze sie sprawdzaja. To moje zdanie.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2010/05/15 00:30
Najlepsze kije na grunt do s nie teleskopy tylko sk豉daniowe sam mam takie firmy shimano i robinson calkiem inna praca kija super

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/01/08 10:45
polecam stron www.Wedkarski.com, kupi貫m i polecam w璠k Mikado Tryton wyrzut 100-200g daje rad. Ko這wrotek z du膨 szpul. I u篡waj koszyka zan皻owego. Zestaw gotowy

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/01/08 12:02
W takiej sytu豉cji najlepsz rol spe軟i豉 by w璠ka typu feeder cho zwyk豉 grunt闚ka z sygnalizatorem te mo瞠 si sprawdzi. Co do d逝go軼i polecam 鈔edniej d逝go軼i w璠zisko. Mysl ze koszyszkiem z obci您eniem  15 gr mo磧iwe b璠zie zarzucenie zestawu na rz康an odleg這嗆.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/01/09 23:33
Spr鏏uj kolego zrobi sobie na tej w璠ce zestaw z ma造m obci捫eniem, tak do 5 gr i zobaczysz czy Ci to podpasuje. Ja generalnie stosuj Feederka i Pickera, cho zaczyna貫m jak Ty. 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/01/10 01:50
polecam stron www.Wedkarski.com, kupi貫m i polecam w璠k Mikado Tryton wyrzut 100-200g daje rad. Ko這wrotek z du膨 szpul. I u篡waj koszyka zan皻owego. Zestaw gotowy

Jak najbardziej to w璠ka na pla輳. Mo積a powiedzie DS-pla穎wy. Sam u篡wam podobnych kij闚. Maj swoje plusy i minusy z najwa積iejszych
+ du篡 cw
+ fajna praca -odczucie subiektywne-moje
+ na rzeki o du篡m uci庵u
+typowa szczytowa akcja
+bardzo mocna
+czu豉
i ma貫 zamieszanie
- szczytowa akcja, ma這 elastyczny, na wodach spokojnych lub ma造ch rybach tzn. branie nawet najmniejsze si dostrze瞠 natomiast np. hol leszczyka poni瞠j 1kg nie jest odczuwalny mam na my郵 sytuacj na spokojnej wodzie bez zaczep闚, tak bez zaczep闚, leszcz nie idzie w zaro郵a, i nie szarpie i do samego brzegu my郵isz 瞠 軼i庵asz pusty zestaw
- nawet na spokojnej aby dopatrze si brania trzeba rzuci koszyczkiem 25-30g co najmniej  lepiej wi璚ej aby odpowiednio napr篹y szczyt闚k by widzie brania
plus czy minus, to zale篡 od u篡tkownika, wg mnie lepiej sprawuj si jak koszyk wi您any jest na bocznym troku ni na rurce- te subiektywne odczucie
- trzeba lubi i pozna sw鎩 ci篹ki sprz皻
na delikatnych wodach nie sprawdzi si.
Chyba 瞠 tak jak ja czasem pojedziesz nad wod odreagowa. Przeklina, 瞠 ku.. nic nie bierze i wracaj帷 do domu cieszy si z mi貫go odpoczynku

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

Google