Zestaw gruntowy z koszyczkiem - forum metoda łowienie opinie na wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2009/03/08 11:11

Zestaw gruntowy z koszyczkiem

Witam. Szykuję się właśnie mentalnie do wakacyjnej wyprawy nad jezioro, gdzie zamierzam zasadzić się na luny i leszcze łowione z gruntu. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonego Koleżeństwa:
1. Wędzisko teleskopowe o długości 3.00 z 6 dość wysokimi i szerokimi przelotkami - czy będzie dobre? Takiego właśnie zamierzam szukać. Odradzacie?
2. Kołowrotek - czy możecie polecić mi taki, który umożliwi swobodnie daleki wyrzut (30-40 m z ciężarkiem przelotowym ok 15 gr)? Żyłka główna 0,2.
3. Łowię bez koszyczka. Czy to rozsądne?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady i wskazówki

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/08 12:12
Witaj metoda gruntowa idealnie nadaje się do łowienia ryb które wymieniłeś ale wędketo polecił bym ci kupić dłuższą 3.60 ale bardzo ważny jest ciężar wyrzutu co do kołowrotka to byle był solidny nie musi być drogi żyłka 0,20lub 0,25 najlepiej do feedera i raczej polecił bym ci łowienie z koszyczkiem zanętowym przynajmniej będziesz miał pewność że zanęte masz podaną precyzyjnie koło przynęty to duży komfort

zgłoś naruszenie

wysłano: 2009/03/08 13:57
Chciałeś to masz żeby nie było na mnie,a więc.Wędka z napisem Quiver lub Feder o długości 3,60 (trzy składy) z dwoma lub trzema wymiennymi szczytówkami - wyrzut do 70gr.( na jezioro tooooo max.)koszyki zanętowe okrągłe lub kwadratowe od 10,15,25,40gr.Rurki antysplątaniowe czarne 15cm.Krętlik nr.3.Żyłka główna 0,18,przyponowa 0,14/0,16.Kołowrotek rozmiar 300 4łożyskowy(każdy mocny spełni swoje zadanie)i tyle co do reszty(technika polowu zestawem)przejżyj artykuły zamieszczone w konkursie tylko proszę... nie używaj dzwonka bo przy szczytówkach sygnalizacyjnych traci to sens.Nara.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/08 15:04
TWÓJ ZESTAW JAK NAJBARDZIEJ SPEŁNI SWOJĄ ROLĘ, TYLKO NA LITOŚĆ BOSKĄ ZAŁÓŻ KOSZYCZEK ZANĘTOWY. NAWET JEŚLI NĘCISZ KULAMI Z PROCY CZY W JAKIKOLWIEK INNY SPOSÓB, TO ŚWIEŻA PORCJA ZANĘTY PODANA PRZY KAŻDYM ZARZUCENIU ZESTAWU DODATKOWO WABI RYBY.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/08 16:16

Pati, Maver,Rawa,
dziękuję za wskazówki. Mam jednak jeszcze jedno pytanie - czy drgająca szczytówka wyparła już do reszty starą dobrą bombkę w roli sygnalizatora? Do bombki jestem bardzo przyzwyczjony ze względu na emocje, jakie towarzyszą jej podróży ku blankowi. Właśnie dlatego myślę o nieco sztywniejszej szczytówce i wyższych, szerszych przelotkach.

Co do dzwonków i sygnalizatorów elektronicznych - uważam je za rzeczy psujące magię łowienia (hałasem w przypadku dzwonków, bezdusznością - w przypadku elektronicznych) Na dodatek leszcze znane są raczej z brań zwalniających. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/03/08 17:07
według mnie nie wyparła tylko że delikatna szczytówka pokaże ci nawet bardzo delikatne branie jakiego nie pokaże bombkę . Co do elektroniki podczas wedkowanie to zależy od podejścia wedkujacego ja ich używam i nie uważam ich za bezduszne ale to jest moje zdanie.pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/08 20:24
nie łowiłem nigdy na drgającą więc nie wypowiem się na ten temat.
stosuje sprężyne,mam dwa kije-360 i 390cm cw.60 i 90g.
sprężyny są do metody,po oblepieniu zanętą można wbić w nią haczyk
z przynętą.
urzywam bombek i sygnalizatorów.sygnalizator jest przydatny,bo nie musisz
cały czas gapić się na bąbke.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/08 20:49

W zasadzie ,to już koledzy Ci dużo poradzili. Ja ze swojej stron mogę Cie tylko zachecic do łowienia z gruntu na drgającą szczytówkę wspaniała sprawa a kijek kupisz już za 70-80 zł węglówkę o ciężarzewyrzutu do 90 gram i to w zupełności wystarczy na jezioro i wolno płynącą rzeczkę. Poczytaj jeszcze o tej metodzie www.wedkuje.pl/wedkarstwo,lowienie-z-gruntu,6337
www.wedkuje.pl/wedkarstwo,picker-drgajaca-szczytowka,2588

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/09 12:50
WITAMM ,NA GRUNT MOŻNA BEZ KOSZYCZKA ZE SPŁAWIKIEM LEŻĄCYM TRADYCYJNA METODA ,ALE LEPSZA JEST NA FEDERA FEDEREK Z DRGAJĄCĄ SZCZYTÓWKA NO I KOSZYCZEK JA GENERALNIE JESZCZE ZAKŁADAM PLECIONKĘ BO Z GRUNTU JEST DUŻO ZACZEPÓW I NIE MAM STRAT W POSTACI POZRYWANYCH ŻYŁEK ITP .METODA SPRAWDZONA NA RZECE JAK I NA JEZIORZE.
NA RZEKĘ DAJESZ KOSZYCZEK Z OBCIĄZENIEM ZALEŻY OD NURTU JA NAD NAREW SZYKUJĘ OD 80G-150G NA JEZIORO WYSTARCZY 10-20G POŁAMANIA KIJA I DALEKICH RZUTÓW

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/03/09 12:50
wysłano: 2009/03/10 19:07
MNIE DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA ZABRAŁA BEZ RESZTY, JEDNAK KAŻDY MA SWOJE UPODOBANIA. WĘDKOWANIE MUSI BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM PRZYJEMNE, WIĘC WĘDKUJ TĄ METODĄ , KTÓRA DAJE CI NAJWIĘCEJ SATYSFAKCJI I NIE ZWAŻAJ NA KOLEGÓW PO KIJU, KTÓRZY DAJĄ SIĘ PONIEŚĆ WSZELKIM NOWINKOM. PAMIĘTAJ- PRZEDE WSZYSTKIM SATYSFAKCJA I ODPRĘŻENIE- TO JEST ISTOTA WĘDKARSTWA. CAŁA RESZTA TO TYLKO OTOCZKA. POŁAMANIA KIJA NA DUŻYCH RYBACH. POZDRAWIAM: RAWA

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/05/04 16:28
witam moje pytanie jest takie czy majac wedke 3.6m 5 przelotek C.W. 10-30 g moge sobie zrobic zestaw z koszyczkiem zanentowym czy poprostu wedka ma za maly ciezar wyrzutu? Mam zamiar lowic na jeziorze.pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/05/12 08:26
witam moje pytanie jest takie czy majac wedke 3.6m 5 przelotek C.W. 10-30 g moge sobie zrobic zestaw z koszyczkiem zanentowym czy poprostu wedka ma za maly ciezar wyrzutu? Mam zamiar lowic na jeziorze.pozdrawiam

Moim zdaniem jak najbardziej za mały ciężar wyrzutu, to raczej spławikówka. Nawet jak założysz koszyk 5gr i naładujesz zanęty do niego to nie dasz rady rzucić tam gdzie chcesz, poprostu jest za delikatna. Ja mam do gruntu na jezioro dwa wedziska mikado 360 o wyrzucie do 60 gr i zakładam koszyki 5/10gr i dobrze sie sprawdzaja. To moje zdanie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/05/15 00:30
Najlepsze kije na grunt do są nie teleskopy tylko składaniowe sam mam takie firmy shimano i robinson calkiem inna praca kija super

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/08 10:45
polecam stronę www.Wedkarski.com, kupiłem i polecam wędkę Mikado Tryton wyrzut 100-200g daje radę. Kołowrotek z dużą szpulą. I używaj koszyka zanętowego. Zestaw gotowy

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/08 12:02
W takiej sytułacji najlepszą rolę spełniła by wędka typu feeder choć zwykła gruntówka z sygnalizatorem też może się sprawdzić. Co do długości polecam średniej długości wędzisko. Myslę ze koszyszkiem z obciązeniem  15 gr możliwe będzie zarzucenie zestawu na rządaną odległość.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/09 23:33
Spróbuj kolego zrobić sobie na tej wędce zestaw z małym obciążeniem, tak do 5 gr i zobaczysz czy Ci to podpasuje. Ja generalnie stosuję Feederka i Pickera, choć zaczynałem jak Ty. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/01/10 01:50
polecam stronę www.Wedkarski.com, kupiłem i polecam wędkę Mikado Tryton wyrzut 100-200g daje radę. Kołowrotek z dużą szpulą. I używaj koszyka zanętowego. Zestaw gotowy

Jak najbardziej to wędka na plażę. Można powiedzieć DS-plażowy. Sam używam podobnych kijów. Mają swoje plusy i minusy z najważniejszych
+ duży cw
+ fajna praca -odczucie subiektywne-moje
+ na rzeki o dużym uciągu
+typowa szczytowa akcja
+bardzo mocna
+czuła
i małe zamieszanie
- szczytowa akcja, mało elastyczny, na wodach spokojnych lub małych rybach tzn. branie nawet najmniejsze się dostrzeże natomiast np. hol leszczyka poniżej 1kg nie jest odczuwalny mam na myśl sytuację na spokojnej wodzie bez zaczepów, tak bez zaczepów, leszcz nie idzie w zarośla, i nie szarpie i do samego brzegu myślisz że ściągasz pusty zestaw
- nawet na spokojnej aby dopatrzeć się brania trzeba rzucić koszyczkiem 25-30g co najmniej  lepiej więcej aby odpowiednio naprężyć szczytówkę by widzieć brania
plus czy minus, to zależy od użytkownika, wg mnie lepiej sprawują się jak koszyk wiązany jest na bocznym troku niż na rurce- też subiektywne odczucie
- trzeba lubić i poznać swój ciężki sprzęt
na delikatnych wodach nie sprawdzi się.
Chyba że tak jak ja czasem pojedziesz nad wodę odreagować. Przeklinać, że ku.. nic nie bierze i wracając do domu cieszyć się z miłego odpoczynku

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google