Zestaw gruntowy Konger-opinie

/ 7 odpowiedzi
Dzień dobry!

Zastanawiam się nad zakupem nowej wędki i jako, że jestem amatorem zgłaszam się z zapytaniem do Was. Będę łowił nią na zalewie, myślę, że bardziej nastawiam się na karpie.
Co sądzicie o tym kiju:
http://www.extrafishing.com/1461,konger-roder-tele-strong.html

oraz o takim kołowrotku:
http://www.extrafishing.com/1241,konger-carbomaxx-100-rd.html

myślałem o żyłce do tego jakiejś 0.25mm. Co sądzicie o tym? Może macie coś do polecenia dobrego? A może lepiej zainwestować w jakiegoś feedera?

Pozdrawiam.
u?ytkownik102837


Na twoim miejscu wolał bym kupić feedera do 120g wyrzutu, ponieważ jest on bardziej uniwersalny. Możesz nim połowić w rzece jak i w jeziorku. Posłuży on do łowienia karpi jak i mniejszych ryb. Przy feederze masz najczęściej trzy bądź cztery wymienne szczytówki dzięki którym będziesz mugł ustawiać się na poszczególnych akwenach. Co do poszczegulnych modeli to się nie wypowiem ponieważ w takiej kategorii cenowej nie mam żadnego doświadczenia.


Pozdrawiam Boczny trok (2014/06/03 17:23)

Kontrabas


A czy nie lepiej na pierwszą wędkę kupić gruntową? Takie opinie czytałem. (2014/06/03 19:25)

tojaartek


Na twoim miejscu wolał bym kupić feedera do 120g wyrzutu, ponieważ jest on bardziej uniwersalny. Możesz nim połowić w rzece jak i w jeziorku. Posłuży on do łowienia karpi jak i mniejszych ryb. Przy feederze masz najczęściej trzy bądź cztery wymienne szczytówki dzięki którym będziesz mugł ustawiać się na poszczególnych akwenach. Co do poszczegulnych modeli to się nie wypowiem ponieważ w takiej kategorii cenowej nie mam żadnego doświadczenia.


Pozdrawiam Boczny trok

Boczny trok ma 100% racji . Gdyby On tego nie napisal, to napisal bym to ja. To nie jest tak ze jak kupisz karpiowki to bedziesz łapać karpie. I pamietaj, waga wedki jest odwrotnie proporcjonalna do przyjemnosci wedkowania. Czym waga wieksza, tym przyjemnosc mniejsza. Teraz o zyłce. Nie przesadzajmy z tymi rozmiarami. 0,2-0,22 to najbardziej uniwersalny rozmiar. Kup np camou od dragona i wystarczy. Dobrze wyregulowac hamulec kolowrotka i bedzie super. Hej.
Feeder to wlasnie gruntowka. Najlepsza w kategorii uniwersalne. Zmieniasz sobie szczytowki , tym adoptujesz ja do zaistnialych warunków. Cienka i delikatna szczytowko i lapiesz delikatnie na zalewie np liny. Zakladasz sztywna i walisz 100g koszyk w nurt na grubego leszcza. Czego chciec wiecej. (2014/06/03 20:16)

Kontrabas


Dziękuje bardzo za odpowiedzi!
Moglibyście polecić jakiegoś feedera? I jaki kołowrotek do tego dobrać?
Czyli ogólnie radzicie zainwestować w feedera niż w gruntówke? (2014/06/03 23:03)

tojaartek


Jest wiele postow o tematyce jaki kupic feeder. Proponuje troche poczytac na forum. Ja na start bym kupił c.w 120g , 3,6 m i zeby byl sprezysty i lekki. Kolowrotek wielkosci 3000-3500. Przyzwoita wedka to wydatek ok 200zl. Kolowrotek tak ze 150.  (2014/06/04 17:08)

Kontrabas


A czy tak za 150 zestaw jakiś da radę kupić który był by w miarę przyzwoity? (2014/06/05 10:31)

Mateusz997Pila


Czy ktoś ma tą wędkę KONGER Roder Tele Strong 390/80-150g lub 360? Są jakieś opinie o tej wędce?  (2016/08/03 14:00)