Zestaw Feeder Konger'a

/ 10 odpowiedzi
Witam,
Chcę zacząć łapać na grunt na Odrze. Nie mam w tym żadnego doświadczenia wobec tego zadam pytanie.
Czy taki zestaw nada się dla początkującego?? Jeśli nie co polecicie w podobnej cenie??

http://allegro.pl/kompletny-mega-zestaw-feeder-konger-taniej-gratis-i4907884194.html
notaki


Uważam tylko, że jak na Odrę :
- przypony trzeba będzie robic, bo 0,14 może być za cienko na rzekę ( szcególnie przy braku umiejetności )
- okrągłe koszyczki źle trzymaja się dna i mają tendencje do ;przesuwania się po nim, a koszyczki o ciężarze 10 czy 20 g to generalnie pomyłka na rzekę ( szcególnie taką )
-Co do zyłki - nie znam jej, ale powiem szcerze, ze nie wierzę żyłkom po `15 zł za 600 m .

Jak policzyłem - generalnie oszcędzasz jakies 15 zł na tym komplecie ( przy czym spora część sklepów oferuje bezpłatna dostawę pow 200 zł , a tu trzeba dołożyć dwadzieścia.

Tyle moich uwag.
Więc.. czy nie lepiej kupić w jakimś sklepie nawet na allegro pojedyncze rzeczy ( za dostawę płacisz raz ), przy których dobierzesz sobie te akcesoria, króre będą Ci przydatne, czyli np koszyczki prostokatne lub trojkatne z obciążeniem - powiedzmy - 50-80 g , kupisz sobie przyponówke - powiedzmy - o,18 i haki jakie Vi potrzebne itd.. itd.

P.S. A na zyłce nie ma co żalować. 600 m kompletnie na rzekę nie jest Ci potrzebne, więc kup np. 150 m ale lepszej klasy za te same pieniądze (2015/03/12 17:07)

notaki


I jeszce jedno... na rzekę wolny bieg jest mało przydatny, a i wielkośc kolowrotka w ofercie  jest zbyt duża , jak na Twoje potrzeby. Po co Ci pchac kilkaset m zyłki na szpulę, z której wykorzystasz  50 , max 100 m ?
Za ta kase kupisz mniejszy kołowrotek podobnej klasy, a może ciut i lepszy :-) (2015/03/12 17:10)

kosialdo


Dzięki, wobec tego jaki kij i jaki kołowrotek byś polecił?? (2015/03/12 17:23)

kosialdo


mam taki kołowrotek do spiningu. Pytanie czy się nada do feedera i czy go nie zajadę przy tej metodzie. Zmiana kołowrotka między wedkami nie jest problemem gdyż i tak zawsze rozkładam wędki po łowieniu

http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-team-dragon-fd735ix-mocny-gratis-i4804493627.html (2015/03/12 17:42)

paweldd


Nie polecam takich zestawów z allegro ponieważ z doświadczenia wiem że tam zawsze kryje cię jakiś haczyk (2015/03/12 18:17)

notaki


Dzięki, wobec tego jaki kij i jaki kołowrotek byś polecił??


Kij i kolowrotek.. coz... każdy używa czego chce i kupuje to na co go stać. Nie pisałem iz kij czy kolowrotek sa złe, zasugerowałem tylko, że za te same pieniądzemożesz złozyć zestaw bardziej pod swoje potrzeby, bo przyznasz, ze np 600 m byle jakiej zylki ( a na "zestawowy" kołowrotek wejdzie Ci jej coś pod 200 m ) to bezsensowny zakup ?
Nie lepiej kupic - powiedzmy - 150 m  dobrej zyłki i ciut mniejszy rozmiarowo kolowrotek bez wolnego biegu ?

Myslę że kij na poczatek na rzekę nie jest zły ( za te pieniadze ) . Wprawdzie ma tylko dwie szcytówki, ale na Odrę  Ci to wystarczy na początek.
Czy akurat 390 cm , a nie np 360, czy nawet 330 cm, to juz kwestia, gdzie zamierzasz łowić i czy tak długą wędką nie będziesz haczył o gałęzie drzew etc.

Po prostu zastanów się na spokojnie czego tak naprawdę potrzebujesz.. wybierz jakiś sklep ( nie koniecznie tylko allegro ) i zestaw sobie komplet naprawdę  potrzebnych rzeczy :-)

jakich ?
A - w tym Ci nikt nie pomoże do końca, bo kazdy będzie "pod siebie" a nie "pod Ciebie" doradzał :-) (2015/03/12 18:32)

notaki


Kolowrotek dragona zupełnie Ci wystarczy.
Wejdzie Ci ok 200 m zylki 0,28 czy 250 m 0,26

Az za dość.. a kołowrotek jest o trzy klasy lepszy od tego kongera (2015/03/12 18:34)

zurawinowy


Złamałem takiego kongera holując patyki. Już miałem pod nogami, wędka w pion, jeszcze kilka cm. A tu trach i w 4 miejscach strzeliła (2015/03/12 18:38)

paweldd


Nie ma co się oszukiwać za takie pieniące cudów nie ma... (2015/03/12 18:49)

notaki


Z drugiej strony , jesli nie wiemy, czy akurat feeder rzeczny będzie nasza pasją - wydawanie jakiś szalonych pieniędzy na sprzet, który będzie potem kurzył się gdzieś w domu , nie ma większego sensu (2015/03/12 19:10)