Zestaw końcowy do karpiowania

/ 5 odpowiedzi
Czy jest to zestawy do karpiowania?
Czy można takim zestawami łowić karpie?
Bardzo bym prosił o linki lub zdj do zestawu halikopterowaego lub jak możecie wyślijcie linki do waszych zestawów do karpiowania

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

karacher


Witaj,
Tak jest to zestaw na karpie a co za tym idzie, można na to łowić karpie. Zestaw ten jest zestawem z przelotowym ciężarkiem i z przyponem typu d-rig, wnioskuje po kulce proteinowej praktycznie pokrywającej hak. Lecz czy przypon tak wykonany będzie skuteczny? Mogę powiedzieć tylko tyle, że obrazek jest mało dokładny. Natomiast jeśli chodzi o zestaw helikopterowy to używa się go najczęściej łowiąc na grząskim dnie łowiska np. muł, gdzie po zarzucie zestaw może nieco "wpaść" w dno. Zamysłem jest aby w dno zanurzył się tylko ciężarek.
Oto przykładowy obraz: (2014/02/25 09:29)

JKarp


http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=892JK (2014/02/25 09:43)

u?ytkownik26223


Czy jest to zestawy do karpiowania?
Czy można takim zestawami łowić karpie?
Bardzo bym prosił o linki lub zdj do zestawu halikopterowaego lub jak możecie wyślijcie linki do waszych zestawów do karpiowania




podobnego zestawu używam ,jednak zamiast rurki stosuje 1-1.5m odcinek fluocarbonuKulke zakładasz na włosa nie bezpośrednio na hak ,chyba że łowisz na kartofla lub miękkie ciasta. (2014/02/25 11:25)

Lujski


a czy mogłby mi ktos dac jakies linki do jak najmniejszych haczykow karpiowych - na takie sztuki okolo 1 - 1,5 kg. ?chcialbym kupic takie niwielkie haczyki ,ale u mnie w miescie sa same duze i musze w sieci nabyc, niestety numeracje sa tak różne ze sie z tym nie łapie, moze ktos ma takie maluchy i moze polecic

pozdrawiam (2014/03/26 18:48)

u?ytkownik27096


Wielokrotnie brały mi małe karpiki i bez problemu zasysały i zahaczały się na hak nr. 2 bądź nr.4 najmniejszych jakich używam to 6 do malutkich pływaczków.  (2014/03/26 20:31)