Zestaw do karpiowania -opinie i porady

/ 9 odpowiedzi
michol


Witaj Z moje doświadczenia mogę powiedzieć że kupowanie takich zestawów to nie jest dobry pomysł kolega kiedyś kupił podobny zestaw ale spławikowy i po sezonie wylądował w koszu. Jeżeli bratanek jest w stanie wydać trochę więcej kasy to niech tak zrobi. Po pierwsze rod pod który jest w zestawie rozpadnie się po sezonie nie intensywnego użytkowania naprawdę lepiej kupić troszkę mocniejsze podpórki w granicach 10 zł za sztukę (firmy no name). Po drugie sygnalizator elektroniczny nie wytrzyma zbyt wiele po pierwszej większej ulewie po prostu przestanie działać.Co do kołowrotków to wyleczyłem się z firmy jaxon jakieś 10 lat temu kiedy kupiłem sobie takiej firmy kołowrotek do sipiningu hamulec po paru wypadach nad wodę nie działał a co dopiero  może być z  wolnym biegiem w tym modelu z tej oferty. Wędki wędkami nawet na bambusa złowisz karpia a te na początek mogą być nie najgorsze lepiej kupić je osobno i dobrać do tego w miarę dobry kołowrotek np. http://allegro.pl/okuma-travertine-baitfeeder-trb-45-kurier-0zl-i2216826410.html nawet jak mu się znudzi karpiowanie to może posłużyć do innych metod. Wiem że te dwa kołowrotki to już równowartość tego zestawu ale naprawdę lepiej dopłacić a już na pewno w kwestii kołowrotków. Takie jest moje zdanie na niektórych elementach zestawów karpiowych nie powinno się oszczędzać. Nie mówię że trzeba wydawać majątek ale nie inwestować w produkty z najniższej półki. W razie pytań pisz
pozdrawiam Michoł (2012/03/28 00:12)

Bernard51


W calosci sie zgadzam i popieram kol.Michol to moze sezonu nie wytrzymac?? (2012/03/28 05:24)

Apacz1986


Witaj była już dyskusja na podobny temat tu masz link

http://forum.wedkuje.pl/post/zestaw-karpiowy-do-450-zl/442143/0

Poczytaj może się przydać ta wiedza.

Zgadzam się z kolegami jeśli chodzi o wędki to są na początek ok. Ale kołowrotki to lepiej coś lepszego mój brat miał te co w tym zestawie i .... no właśnie miał i już ich nie ma.

Pozdrawiam (2012/03/28 09:24)

michol


W calosci sie zgadzam i popieram kol.Michol to moze sezonu nie wytrzymac??



Te kołowrotki przy intensywnym wędkowaniu na pewno nie. A rod pod to odfrunie przy pierwszym lepszym wietrze. Nie wygląda na stabilny i solidny.  (2012/03/28 09:33)

Andrzej66


A jaki byście polecili kołowrotek godny karpiowania, ale bez wolnego biegu? W granicach 100-120 zł. Ja mam kręciołki Spro super long cast 460, dla niego za drogie no i duża szpula. On chciałby coś mniejszego.   (2012/03/28 17:40)

Apacz1986


Wiesz co myśle że ta okuma spełniła by jego oczekiwania

http://allegro.pl/okuma-impact-rd-40-nowosc-2012-gratis-i2185148379.html

Co prawda nie łowiłem nim ale miałem go nawet wczoraj w rękach i wygląda na solidny no i 5 lat gwarancji (2012/03/29 11:32)

Andrzej66


Myślałem o czymś z przednim hamulcem, :) nie mam doświadczenia z hamulcami w kołowrotkach. Jedno co mogę powiedzieć to to, że w swoich Spro mam hamulce zarąbiste, no ale kołowrotek kołowrotkowi nie równy. Myślę że coś młodemu poszukam, tylko trochę muszę go wyhamować z tych szybkich zakupów (do maja jeszcze daleko).:) Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. :) (2012/03/29 16:11)

Kamil95


Panowie. Ja myślę że jak karpie nie będą  brały to ten sprzęt w zupełności wystarczy   . :)
(2012/03/29 17:49)