Zbliża się sezon na miętusa

/ 9 odpowiedzi
Z końcem lutego kończy się okres ochronny na miętusa. Dla mnie to będzie jak co roku rozpoczęcie sezonu 2014. Gruntówki już gotowe !Kto z kolegów wybiera się na miętowe ?
slawekkep


Miałem wybrać się na jesień na Miętusa ale niestety nie dało rady..........

Czy na początku wiosny sposób łowienia zmienia jakoś diametralnie czy nie ? Na co polecasz łapać miętusa - wiem że w tym miejscu gdzie wędkuje jest go dość sporo trafia się jako przyłów przy sandaczu albo na nocki ja jeżdżą na suma i węgorza (2014/02/25 02:00)

nata


Sposób połowu się nie zmienia tylko intensywność żerowania jest jużmniejsza niż np. w listopadzie. Biorąc pod uwagę że wiosna idzie na całegozastanawiam się czy to nie będzie jednocześnie początek i koniec miętusowania.Co do przynęt to najlepsze efekty miałem na filety no chyba że udało sięgdzieś dorwać małego jazgarza (na trupka). Filety ze świeżych ryb, mrożonkiśrednio się miętowym podobały. (2014/02/25 10:29)

slawekkep


U mnie zazwyczaj łapią na wątróbkę + rosówka  ,  albo sama rosówka - to wtedy trafiały się albo małe  , albo sumiki afrykańskie, a na fileta mały sandaczyk brał albo już ładny okoń. Co by nie powiedzieć zanim miętus się zorientuje że coś mu wrzucili do wody to już inne ryby się tym zajmują i tu cały ból (2014/02/25 11:58)

LABEO


Witam fanów marmuru,ja pierwszą zasiadkę planuję w sobotę od południa do ciemnej nocki nad Bzurą.Pogoda raczej nie miętusowa ale może po zmroku mrozek złapie i miętki się ruszy ,ognisko i gięta obowiązkowa :-). (2014/02/25 13:59)

nata


Ja też zaczynam od Bzury. (2014/02/26 10:18)

ciamcia


przesiedziałem właśnie z kumplem nockę nad wisłą okolice otwocka i zero efektu... rosówka, wątróbka drob, pellet, trupek - nic... (2014/03/01 13:28)

tonyrebeliant1


W piątek wyruszam na miętusy. Uda się ,lub się nie uda. Potencjał mam ogromny. Ale dziesiątki lat wędkowania nauczyły mnie pokory...Wiem,że ryb połowię,ale czy miętusa powyżej 3 kg złowię, to się dopiero okaże. Fotki pokażę ;-)) (2014/03/01 13:50)

nata


Ja ruszam w czwartek na miętowe, zobaczymy co noc przyniesie. (2014/03/02 22:40)

nata


Pierwsza zasiadka na miętowego w tym sezonie zaliczona. Fakt że krótko bo od 18 do 22i niestety beż ryby. A że łowiłem w miejscu w którym zasiadka zawsze kończy się miętusem więc chyba czas przyznać że wiosna przyszła w tym roku wcześniej i na miętusa będzie trzebapoczekać do jesieni. :) (2014/03/06 23:06)