Zbiornik zaporowy w Łagiewnikach problem ze złowie

/ 14 odpowiedzi
Witam,od ok. miesiąca mam karte wędkarską i cały czas jeżdże na zbiornik zaporowy w łagiewnikach lecz problem w tym że nic nie moge złapać(jeżdże 3-4 razy w tygodniu).Używałem różnych przynęt makaron,pinki,kuku,białe,rosówki i dendrobeny oraz kulki z chleba i nic,jedyne co uda mi się złapać to płotkę na dzień a są czasami dni ze nie ma brania.Pewnie niektórzy powiedzą żeby zmienić staw bo tam morze nie ma ryb,są ryby bo wszyscy inni łapią tylko nie ja ;/.Próbowałem na spławik,grunt nawet spinning i nic.Co wyjazd zmieniałem kompozycje przynęt i zanęt lecz na marne.Może pytanie jest banalne a wręcz głupie lecz pomóżcie mi bo jestem już zrezygnowany.Pozdrawiam i połamania ;)
JOPEK1971


Najlepiej popytaj się miejscowych wędkarzy co i jak,może znajdzie się życzliwy bardziej doświadczony kolega po kiju. (2011/08/09 22:17)

maciek34


Otóż to ze pytam i spinningistów i spławikowców stosuje się do porad i nic ;/ (2011/08/09 22:20)

u?ytkownik16122


Podejdź do gości którzy tak dobrze sobie radzą i podglądnij na co i jak wyciągają te rybki -może Cię nie pogonią . (2011/08/09 22:20)

maciek34


Na tą samą przynęte co ja,jeśli chodzi o spinning to też na gumy łowią.Był taki dzien że wędkarz obok łowił na identyczną gumę jak ja i wyciągnoł 4 szczupaki a ja nic (2011/08/09 22:23)

u?ytkownik16122


Masz pecha , nie poddawaj się , walcz . (2011/08/09 22:26)

J-A-C-E-K


Możliwe, że masz za ciężki zestaw. Zmień go na delikatniejszy, przypon o kilka numerów w dół haczyk też. Jeśli karmiłeś w miejscu gdzie nie było ryby to zanęta mogła ci sie popsuć i wtady będzie lipa. Musisz sprawdzić na jakiej głębokości żerują ryby. Pamiętaj jest lato i nie wszędzie w zbiorniku ryby mają tlen. powodów może byc mnustwo a najmniejszy szczegół w tej układance może przynieść taki efekt.pozdr

(2011/08/09 22:33)

maciek34


Wiem,ale walczę już miesiąc;/ (2011/08/09 22:33)

maciek34


Dobrze dzięki wszystkim,będę próbował dalej (2011/08/09 22:35)

pako220


spróbuj tak jak mówił kolega JACEK.może masz za grubą żyłkę główną i przypon.spróbuj delikatniejszych zestawów.a co do spiningu to pamiętaj że ważna jest też technika łowienia.niech Ci koledzy spiningiści na łowisku pokarzą technikę.podstawa to imitacja chorej słabej rybki!!najczęściej są brania z opadu!a wracając jeszcze do spławika to ważny jest grunt na którym łowisz!też pamiętaj o tym!posłuchaj podpowiedzi popytaj sie kolegów na łowisku i bedzie dobrze!nie zniechęcaj sie bo nikt nie zaczynał przygody z wędkowaniem natychmiastowych sukcesów i wielkich ryb:)bedzie dobrze:) (2011/08/10 00:12)

maniekk6


Witaj maciek34, zbiornik w Łagiewnikach nie tylko tobie sprawia kłopoty,Chociaż mieszkam niedaleko i też często jeżdżę  to tęż czasami tez jest  'pustynia' , tam ryba jest cwana, moja rada spławik max 3 gramy żyłka główna 18 mm max przypon 10 mm miękka wędka , grunt żyłka   ta sama i nie koszyk tylko stara dobra sprężyna , jeżeli chodzi o zanętę to nie za dużo i musisz być nad zbiornikiem naprawdę cicho a przynęta biały i ciasto (bułka ziemniak) a i brania z samego rana lub wieczorem w nocy i w południe mniemasz po co siedzieć a i w niedziele czasami niema gdzie osiąść. pozdrawiam (2011/08/17 10:09)

speedy3457


15-20 lat temu brały na wszystko.Teraz nie wiem, ale się tam wybiorę i też będę próbował na wszystko. I jedno małe pytanko, mianowicie: czy tam są jakieś opłaty za wędkowanie? Czy tylko karta wędkarska wystarczy, rzecz jasna opłacona. Pozdrawiam :))) (2011/10/05 11:45)