Zbiornik Nielisz-metoda gruntowa

/ 72 odpowiedzi
Drodzy koledzy potrzebuje informacji na temat zalewu w Nieliszu chodzi mi glownie o metode gruntowa. Nastwiam sie na leszcza tylko poroblem jest taki ze nigdy nie mialem przyjemnosci wedkowac na tym zbiorniku. Jesli ktos mogby mi poradzi na co(jaka zanete przygotowac) i w ktorym miejscu najlepiej wedkowac bylbym bardzo wdzieczny.  Wybieram sie w najblizsza niedziele tj 13 kwietnia. Prosze o pomoc :)
czerwony590


witam teraz to bialy robak i pinka szczerze jesli ryba tu bierze to nie trzeba zbytnio necic tylko kawalek ciezarka plus przyneta i naprzód ;) pozniej jak juz bedzie cieplo to warto zaoptrzyc sie do sprzet dalekich rzutów i rakiete zanetowa necisz grochem . Ja zawsze robie tak ze jeden zestaw na groch drugi na robaka ten z grochem leci dalej od brzegu ryba nie bierze tak czesto jak na robaka ale jak wezmie to 0d 40 cm wzwyz natomiast na robaczka brania sa czeste ale drobnica przynajmniej nie bedziesz sie nudzil ;). Ja łowie od strony Nielisz parkuje przy lesie jest tam jakis bar i sklep wedkraski schodzem lasem w dól i tam jest fajna miejscówka tylko uwazaj bo z jednej strony sa boje ograniczajae łowisko jak ktos cie drapnie ze ta łowisz to nie ma przepros pare stówek bedziesz w plecy miejsca jest mnostwo mozesz tez pojechacod strony Nawozu na łaki zbiornik jest ogromny takze kazdy znajdzie cos dla siebie daj znac jak ci poszlo bo sam mam zamiar sie wybrac ale nie mam zbytnio jak i jestem ciekaw czy cos juz bierze
pozdrawiam (2014/04/09 12:32)

nordis48


Dziekuje za info po powrocie napisze o wynikach :). Co oprocz leszcza moze uwiesic sie na haczyku? Sprobuje na tej miejscowce o ktorej wspomniales. Jak daleko od brzego lowic jak najlepiej zmintowac zestaw? :) (2014/04/09 13:20)

czerwony590


tylko jedz w miare wczesnie najlepiej jak bedziesz wczesnie rano jak bedzie szarówka jeszcze bo strasznie ciezko o miejsce tak bylo w lecie nie wiem jak teraz szczerze to ciezko jest o jakos inna biala rybe jak leszcz czasanmi okonek sie zdarzy chociaz teraz powinna brac ploc teraz zylka glowna 0.16 a na przypon 0.12 pamitaj ze woda jest jeszcze zimna i ryba dobrze nie zeruje i brania sa niemrawe  łowisz na feedera czy na sygnalizatory dajesz rurke antysplataniowa koszyczek lub ciezarek kretlik i zylke z chaczykiem olow 40g max. Od czerwca mozesz lapac sandacze a od lipca sumy ja osobiscie nie zlapalem zadnego bo dopiero byl to moj pierwszy sezon na nieliszu i nastwialem sie tylko na leszcze ale w tym roku trzeba bedzie cos zawalczyc ;). teraz low jak najblzej bo woda im plytsza tym cieplejsza o tej porze roku aczkolwiek mozesz poslac zestaw dalej musisz próbować  nie wiem jak jest o tej porze roku nad zbiornikiem bo lowilem tylko w lecie polamania kija kolego czekam na wiesci (2014/04/09 19:03)

nordis48


Dzieki kolego za szczeglowe informacje w niedziele eieczorem  napisze co udalo mi sie zlowic miejmy taka nadzieje :) (2014/04/09 21:26)

nordis48


Cześć mialem odezwac sie wczoraj ale tak jakos wyszlo. Wczorajsze wedkowanie moge zaliczyc do udanych choc troche pobladzilem na poczatku. Bylo sporo wedkarzy wlasnie w tym miejscu o ktorym mowiles wiec pojechalem od strony nawozu. Branie bylo prawie caly czas z malymi przestojami zlowilem sporo leszczy i nie byla to taka drobnica trzydziestakow bylo naprawde duzo i trafilo sie kilka ponad 40. O dziwo nie braly daleko od brzegu. Rzucalem bardzo blisko zaczelosie tarlo i moze dlatego podchodza blizej brzegu. Nawet na splawik braly ladne sztuki i oczywiscie ploc. Na hak zakladelem bialego robaka i kilka pinek i to wystarczlalo zeby polowic. Dziekuje jeszcze raz za informacje maoze kiedys sie spotkamy nad woda. Pozdrawiam :) (2014/04/14 18:21)

seboa


Widzę że świeży temat. Dołącze się do dyskusji byłem po raz pierwszy na zbiorniku 16-17 kwietnia od m . Nawóz wytypowaliśmy miejsce tak aby siedzieć obok siebie we 3 otwarta woda i tak leszczyki 30-40cm połowiliśmy poza tym sporo płoci w dzień na bata i kolega karasia złotego na 37cm trafił a ja japońca 31cm . Jak na pierwszy raz myślę że udanie wszystko na pinki i białe, rzucaliśmy dalej brzegu ok.60-80m. Pozdrawiam (2014/04/19 22:02)

seboa


A tak zapytam jeszcze jaką długość przyponu stosujecie żeby skutecznie zacinać szczególnie na większych odległościach.? (2014/04/19 22:23)

nordis48


Ja miałem jekies 35 i malo pustych zaciec tylko ze lowilem jekis 30m od brzegu. (2014/04/20 22:42)

nordis48


A przypon robiłem z plecionki 0.10. (2014/04/20 22:47)

seboa


Kolejny raz na nieliszu . Standard leszcza do 40cm całkiem sporo kilka jazików i płoć kilka nawet ładnych sztuk. Pytanie do tych co mają już za sobą trochę nocek nad tą wodą . Sygnalizatory grają , ping pong w górę , w dol tak jak piękne branie a zacięcia puste , robak nie ruszony musieliśmy powyłączac dźwięki bo dosłownie co minutę takie "branie" dodam że wyciągnąłem w dzień małże która trzymała się koszyka czy to może być ich sprawka .? (2014/04/22 11:14)

czerwony590


Witam ja bylem wczoraj od strony nawozu kilka ploci i 2 leszczyki oglonie bralo bardzo slabo (2014/04/22 18:30)

nordis48


Mialem cos podobnego nad Bugiem bombka do gory zaciecie i nic przyneta nietknieta tylko wlasnie pare malzy tak wyciagnalem na koszyku albo na zylce i to moze byc przyczyna. (2014/04/22 19:36)

seboa


O ja też byłem wczoraj od nawozu tylko zostaliśmy na noc wieczorem trochę leszczy w dzień płoć na bata bardzo dobrze brała w nocy kilka sztuk i z rana dołowiliśmy jeszcze max 40cm . Dodam że ta sytuacja z fałszywymi braniami miała miejsce tylko w nocy wieczorem jak i w rana wszystkie brania zacięte . Piszcie jak wiecie co to mogło być (2014/04/22 19:37)

seboa


O ja też byłem wczoraj od nawozu tylko zostaliśmy na noc wieczorem trochę leszczy w dzień płoć na bata bardzo dobrze brała w nocy kilka sztuk i z rana dołowiliśmy jeszcze max 40cm . Dodam że ta sytuacja z fałszywymi braniami miała miejsce tylko w nocy wieczorem jak i w rana wszystkie brania zacięte . Piszcie jak wiecie co to mogło być (2014/04/22 19:37)

seboa


Może mają jakąś ruję teraz bo w tamtym tygodniu było normalnie a sam nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem (2014/04/22 19:40)

nordis48


Moze to chwilowe. Ja sie jutro wybieram tylko w dzien zobacze co bedzie sie dzialo. W korym miejcu mozna dorwac karasia bo ostatnio jak bylem od strony nawozu to tylko ploc i leszczyki? Moze na za glebokiej wodzie bylem. (2014/04/23 11:23)

seboa


No ja dopiero 2 razy byłem i za każdym razem od nawozu ostatnio pojeździliśmy trochę od nielisza ale ciężki dojazd od lasu i co ciekawsze miejsca to zajęte więc wróciliśmy od nawozu . W ubiegłym tygodniu kolega złowił złotego karasia 37 cm a ja 32 cm japońca w tym tygodniu tylko leszcza trochę i ładna płoć na bata w dzień . Słyszałem o linach i karasiach łowionych blisko tamy ale to tylko czyjeś słowa więc nie wiem może i ktoś złowił . Rozmawialiśmy z miejscowym to mówił że inna ryba trafia się ssporadycznie ale leszcz dominuje zdecydowanie . Jak będę nad woda to zdam tutaj relację. Pozdrawiam (2014/04/23 13:36)

nordis48


Ja tez dopiero zaczynam przygode z NIeliszem:) Ja byłem w niedziele przed swietami i fakt od Nielisza ciezko miejscowke bylo znalezc wiec pojechalem od nawozu ta droga co prowadzi do przystani gdzie lodki mozna wodowac jutro sprobuje toche dalej plytrza woda wiec moze cos innego uda sie zciac.  (2014/04/23 15:04)

seboa


My też byliśmy właśnie tam od łudek raz trochę dalej ale tam jest miejsce parkingowe na 3,4 samochody i tym razem zajęte wszystko . Będę jechał na 1 maja to pewnie pełno ludzi będzie to na nocke koło 6rano będzie trzeba przyjechać :-D (2014/04/23 21:25)

2xm


Witam, ja byłem we wtorek 22-go na "Wstępnym - małym Nieliszu" rybki bardzo słabo brały, trzy leszczyki i płotka. Pływałem za linem i japońcem po płyciakach, ale na rosówkę tylko jedno linowe branie, niestety nie zacięte.

Wybieram się w sobotę to dam znać jaki wyniki.

Przypomnę tylko wymiary  na wodach okręgu Zamość:

karp – 35 cm, okoń – 18 cm, lin-30 cm, karaś pospolity (złocisty)- 25 cm

Od siebie proponuję karasi złocistego wypuszczać  każdego, bo pomimo zarybień coraz rzadziej można cieszyć się tą piękną rybką.

Połamania

(2014/04/24 06:11)

seboa


Na tym małym to pewnie płytsza woda co nie? Lin karas pewnie lepiej w sezonie właśnie tam jest pojawiany. (2014/04/24 10:26)

2xm


Na małym koło żużlówki jest około 1,5m na rowach masz do 2, w korycie Pora i starorzeczach jest do 4m. Lina i karasia trochę jeszcze zostało, ale dominuje leszcz, trafia się ładnej płoć oraz wzdręga. W korycie rzeki można złowić jazia.

(2014/04/24 11:00)

seboa


Witam byłem na nocce z 30na 1 maja brania słabe pełno ludzi ciężko o jakieś miejsce z lepszym dojazdem na kamieniach sporo ludzi z rana na żywca jedno pobicie ale nie zacięte i leszcze male (2014/05/01 20:45)

seboa


Wybieram się na kilka nocy z rzędu zamierzam ustawić sobie marker i nęcić punktowo grubszą zanętą . CO polecacie ? Myślę że groch i kukurydza czy coś jeszcze ? Z góry dzięki (2014/05/03 22:16)

martinezmc


Właśnie, może ktoś znający temat Nielisza podpowie jak zanęcić karpie? Bo nigdy jeszcze w tym zbiorniku nie udało mi się go złowić... (2014/05/14 19:21)