Zbiornik Murowaniec

/ 13 odpowiedzi
Witam wszystkich!
Jeździmy w tym roku z kolegą na ten zbiornik od czerwca i  na początku się nawet trochę działo, czyli jakieś Karpie tak nawet ponad 2Kg spore Liny,Jazie a od 3 tygodni nawet pies z kulawą nogą nie chce trącić o przynętę.
Czy powodem może być nadmierne spuszczanie wody i niski poziom?
Stawiamy też na żywca i tez nic na haczyki zakładamy karasie czy to dobra przynęta?
Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam.
gral


Miałem na karasie sporo brań na Murowańcu, na mniejsze brał sandacz z gruntu, większe zakładałem na szczupaki (spławik). W nocy siedziałeś z tymi karasiami?? (2010/10/25 00:57)

kaczor69


Z piątku na sobotę cztery patyki 1 mikrosandacz, porażka. Na małego karasia z wieczora okonek (jeden)!  (2010/10/25 08:23)

u?ytkownik36310


Sprawdzaj na przyszłość kolego, czy nie ma tematu o danej wodzie ;) Będzie nam potem łatwiej zbierać info. (2010/10/25 17:55)

Zaba 1986


my siedzieliśmy w dzień od 9 do 20 obok nas tez złapali sandacze ale oni wywozili zestawy. (2010/10/31 19:38)

Zaba 1986


Witam Koledzy.
Jak tam na Murowańcu podnieśli już stan wody czy nie bo chcemy się wybrać i nie wiemy czy warto jechać.
bo jeśli ciągle jest niski stan wody to nie warto jechać bo będą marne efekty.
jeśli ktoś był ostatnio to dajcie znać czy coś się dzieje.  (2010/11/07 16:37)

gral


Stan wody jest już w normie, został zniesiony zakaz pływania łódkami (2010/11/07 23:07)

jogi


Stan wody jest już taki że znieśli zakaz połowu z łódki.Oczywiście w porze dziennej.Co do brań to nie mam bliższych informacji. (2010/11/08 12:36)

ludwiczek


W niedzielę 14.11 wędkowaliśmy z kolegą na zbiorniku. ok 9.00 jedno branko szczupaka 56 cm, pół godz później kolejny sporo mniejszy. Po godz 10.00 całkowita plaża, zero brań na koszyczek i żywca. Troszkę małe okonie skubały rybkę i to wszystko. Ok godz 14-15 zaczęli zjeżdżać wędkarze i po godzinie nie było już właściwie wolnych miejsc. Trochę to dziwne, gdyż jeszcze 3 tygodnie temu nie było prawie nikogo nad wodą. Okazało się, że zbiornik zarybiono małym karpiem, i faktycznie od 16.00 brał jak oszalały. Żadna złowiona sztuka nie osiąga wymiaru, co nie przeszkadza niektórym w pakowaniu złowionych karpików do bagażników. W przyszłym roku, jak zwykle pojawia się posty - gdzie jest ryba ? przecież było zarybiane rok temu. Jeżdżę bardzo często na ten zbiornik, bez względy na to czy coś się dzieje czy nie. Zadaję sobie i innym pytanie - skoro 3 tygodnie wcześniej nad wodą można było spotkać 3-4 osoby wędkujące, a po zarybieniu MALUTKIM karpiem pojawia się nagle 80 - 100 osób, to w jakim celu tam przyjeżdżają ? W dodatku 80% zjeżdża nad wodę na chwilę przed zapadnięciem zmroku. Odpowiedź nasuwa się sama - wyciąć w pień całe zarybienie, wyczyścić wodę z ryby. Po co mieć za rok, dwa, trzy ładne okazy, skoro już dzisiaj można bezkarnie wziąć 20-to centymetrowe grubaski. Po co czekać na okazy 4 kg, skoro już dziś można spokojnie zabrać 10 i więcej szt maluchów ważących 40-50 dag. Jeżeli nikt tego procederu nie ukróci, to czarno widzę liczebność ryby w tej wodzie. (2010/11/16 15:09)

Zaba 1986


Dlatego też moim zdaniem w weekend powinny bić kontrole wieczorem.
jeśli tego nie będzie to nie mamy po co jechać na ten zbiornik w przyszłym roku.
A może być tam fajna zabawa dlatego szkoda żeby tak to wycieli bo biorą jak oszalałe.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o rozsądek. :)
a w przyszłym roku połapiemy sporo :) (2010/11/16 17:58)

u?ytkownik26041


koledzy co słychać na murowańcu jak wygląda sytuacja z drapieżnikiem sandacz bierze czy jest słabo był ktoś ostatnio daj cie znać (2010/11/21 11:46)

piotreki


Witam, ja rowniez chcialbym sie dowiedziec czy dzieje sie cos ciekawego na Murowancu ?
Pozdrawiam
Piotrek (2012/05/16 17:49)

bonusss4


Przyłączam się do pytania kolegi wyżej? Dzieje się tam teraz coś? (2012/07/10 13:57)

lukaszmisiek2


witam byłem na Murowańcu w sobotę 7 do niedzieli 8 do godz.10 w nocy o godz.2.30 miałem branie karpia na kulke truskawkę i wyciągnołem karpia 68cm 5,2 kg, i jeszcze 2 leszczyki takie do30cm a w dzień cisza kompletna.pozdrawiam (2012/07/10 23:36)