Zbiornik Mikorzyn k. Konina

/ 10 odpowiedzi
Witam,

poszukuję jakichkolwiek informacji dotyczących zbiornika Mikorzyn, położonego przy miejscowości o tej samej nazwie w okolicach konina. Inne nazwy z jakimi się spotkałem to Honoratka/Dąbrowa Duża. Jezioro zostało udostępnione w zeszłym roku dla wędkarzy z okręgu konińskiego PZW. Jeśli ktoś tam łowił lub posiada jakiekolwiek informację dotyczące rybostanu, lub czegokolwiek co może się wędkarzowi przydać to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Wiem tylko że jest to zbiornik pokopalniany o głębokości 40m, słyszałem nawet o 50m. Powierzchnia 320ha.

Obok są ciepłe wody konińskie tyle że za jedno jezioro za z możliwością łowienia w nocy wychodzi ok 400zł. Full opcja - spining + nocki na wszystkich wodach GR gosławice to już ok 700zł. Suma niebagatelna, a do Konińskiego wystarczyłoby dopłacić 100zł za wszystkie ich wody. Jakby nie patrzeć zostałoby jeszcze na jakiś nowy sprzęcik. Do tej pory nie rozważałem opłacenia składki na konin bo bardziej przekonywały mnie ciepłe zbiorniki GR ale ten nowy zbiornik jakoś pobudził mają wędkarską wyobraźnię :) To 320ha i 50m głębokości ...

P.S. Jeśli w okolicy są jakieś inne warte uwagi zbiorniki to też chętnie wysłucham. Trzeba coś opłacić i jak najszybciej zacząć sezon a mam dylemat G.R. Gosławice czy PZW okręg konin. Niestety w mojej okolicy taka plaża że trzeba łowić na gościnnych występach :P

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Haryyy5


odświeżam (2015/01/06 10:59)

marmota


Po dodaniu zbiornika do PZW pojechaliśmy, a mieszkam w Turku. Totalnie ograniczony dostęp do wody, wszędzie działki, ogródki, płoty i ośrodki wypoczynkowe (jak przy większości polskich jezior). dostep chyba tylko od plazy, ale tam wiadomo tłumy bydła.
Nie łowiłem tam, myślę że GR Gosławice wytrzebiło zbiornik, i oddało PZW. Osobiście nie polecam. (2015/01/06 15:07)

Leny


Kolego Marmota. O jakim zbiorniku piszesz? Podaj nazwę bo chyba nie o tym z tematu? (2015/01/06 20:57)

Haryyy5


Po dodaniu zbiornika do PZW pojechaliśmy, a mieszkam w Turku. Totalnie ograniczony dostęp do wody, wszędzie działki, ogródki, płoty i ośrodki wypoczynkowe (jak przy większości polskich jezior). dostep chyba tylko od plazy, ale tam wiadomo tłumy bydła.
Nie łowiłem tam, myślę że GR Gosławice wytrzebiło zbiornik, i oddało PZW. Osobiście nie polecam.


Chyba kolego faktycznie pomyliłeś zbiornik i byłeś na tym po prawej. Jest to zbiornik GR Gosławice także masz szczęście że nie było żadnej kontroli :) (2015/01/07 10:30)

Haryyy5


odświeżam (2015/01/12 11:35)

kaczor69


Ponawiam :-) (2015/01/14 10:18)

marek-kaluzny


Witam jakie info na temat zbiornika cie interesuje dojazd ryby gatunki na co biora fotografie ?????? (2015/06/16 11:15)

Haryyy5


W tym roku odpuściłem ale na przyszłość wszelkie informacje się przydadzą. Najbardziej zależałoby mi na informacjach odnośnie ryb. Czy są ? jakie ? w którym miejscu i na co najlepiej próbować. Ogólnie czy jest to rybna woda warta uwagi. (2015/06/16 12:31)

marek-kaluzny


Mozna zlowic sandacza i szczupaka na gume i kopyto na jesien tyle ze trzeba sie na spacerowac z kijem po brzegu z bialej ryby lowilem ladne leszcze na koszyk na kanapke przenica bialy i czerwony robak kukurydza w obecnym roku bylem raz nad zbiornikiem i rewelacji nie bylo najlepsze brania miałem na narozniku lewa strona od wjazdu od honoratki na chwile obecna zrobili tam platny parking i zakaz wjazdu wiec niestety trzeba dojść pieszo albo objechac przed szlabanem w lewo i kolo lasu gora skarpy nad jeziorem no i co przykre i smutne to klusownictwo ale to juz pomine w skrocie ryba jest ale trzeba karmic 5kg zanęty minimum ja osobiscie w tym roku wedkuje na warta-gopło i sa wyniki pozdrawiam (2015/06/17 11:00)

Haryyy5


Dzięki, a łowisz może też na wodach PGR Gosławice ? Jeśli tak to jak w tym roku z rybą ?  (2015/06/17 14:26)