Zawody feeder - zanęty, przynęty, zestawy

/ 4 odpowiedzi

Witam. Za 2 tygodnie biorę udział w swoich pierwszych w życiu zawodach wędkarskich i będą to zawody feederowe. Powiedzcie mi proszę jakie stosować na takich zawodach przynęty, jakich zanęt używać i jakie montować zestawy. O czym trzeba pamiętać i co może mi się przydać na takich zawodach. Zawody odbędą się na 60h zaporówce z równym dnem i głębokości 2-3m. (Zbiornik Kluczbork) występuje tam głównie płoć, leszcz, krąp, jaź a także karp, lin i karaś. Na zawodach będę używał wędki MIKADO TACHIBANA HEAVY FEEDER z kołowrotkiem SHIMANO CATANA 4000 z tylnym hamulcem na który nawiniętą mam nową żyłkę ROBINSON PRO FEEDER 0.225. Za wszelkie informacje i wskazówki będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrowienia z Opola :)

notaki


Parę słów o zanecie:-)
Skoro to zawody i szukasz ilości, nie nastawiaj się na jakies okazy ( chyba ze to zawody o najwieksza rybę  )
Nastawiając się na wiele brań przeciętniakow - ja przynajmniej wymieszałbym zanetę denną, leszczową, która ma na dnie stworzyć dywan, z zanętą pracującą w toni , która ma podnosic się do góry. Do tego warto dorzucić cos oleistego ( np. podprazony i zmielony słonecznik , czy dynię ). Do tego bialy /pinka i pocięte czerwone., ewentualnie np troszke kukurydzy z puszki ( przypominam, ze jeszcze wiosna, więc przekarmić rybe latwo :-) )
Zestaw proponuje w miarę delikatny, hak rzedu 10-12
Na haku biały, może czerwony, może kanapka.

Po pierwszym rzucie - trzymajac wedke tak jak rzuciles , zaczep zylke o klips na kołowrotku, i dopiero ją napręż, wtedy ( o ile utrzymasz kierunek ) pozostale rzuty będa w miarę w jednym miejscu.
Pierwesze kilka rzutów bez przyponu z troszkę lżej ubita zanętą, by zanęcić łowisko ( rzut, dwie minuty powiedzmy i energiczne podcięcie by zaneta "wyszla" z koszyczka.

No a potem lowisz ;-), ściągając zestaw co - powiedzmy - 15 minut.
Ja bym tak robił, ale to Twoje zawody ;-) (2015/04/16 17:21)

Flavio Morientes


Dzieki wielkie za info. A czy grubość zyłki która będę używał jest odpowiednia? (O.225) I jakie długości przyponów? Organizator ustalił iż minimalna długość przyponu musi mieć  minimum 50cm. Czy taka długość wystarczy czy wiazac dluzsze przypony? (2015/04/16 20:53)

notaki


Przeciez to kwestia zestawu jaki zbudujesz. Przy przyponie 50 cm haczyk może się znaleźć praktycznie przy koszyczku. Osobna kwestia to skłonność do plątania sie zestawu, więc te elementy musisz przemyśleć, by nie tracić czasu na wymianę przyponu ( przygotuj sobie ileś tam tych przyponów, zeby w razie czego nie tracić czasu . Tniesz i zakładasz nowy.

Przy zyłce .225 przypon radzilabym rzedu 0,14-0,18... jaki wybierzesz to już Twoja decyzja.
Koszyczek przy tej zylce stosunkowo lekki - rzędu 20-30 g i szczytowka miekka bo przy koszyczku 20 g na twardej szczytówce będziesz ściągal zestaw do siebie zamiast go napiąć.
Więc I odleglośc rzutu nie będzie imponująca - ale wazniejsza jest celnośc od odległości.
A poza ty ryby nie zawsze siedza na środku zbiornika ;-) (2015/04/16 21:04)

piotrum


Witam i pozdrawiam. Napisz proszę jak Ci poszło na zawodach. Udzielone porady masz bardzo cenne. Ja ponadto co pisał Kolega"Notaki" dorzuciłbym jeszcze ochotkę na haczyk. Powodzenia. (2015/04/16 21:20)