Zatom Nowy - pytanie o żywca

/ 6 odpowiedzi
Witam,
Za 2 tygodnie ostatnie zawody spiningowo-żywcowe w Zatomiu Nowym.
W tym roku będzie można łowić także na żywca i chciałem się spytać czy w związku z tym, że jest to łowisko prywatne będzie można używać żywca przywiezionego ze sobą.
Złowienie żywca o tej porze roku nie jest łatwe, a na zawodach mija się to trochę z celem żeby tracić na to czas. Może właściciel wody pozwola na używanie własnego żywca ?!
Uważam że jest to ważna sprawa i należy to jasno określić, żeby nie było potem niepotrzebnych problemów.
pozdrawiam
piotr 0206


Kol.Bartoszu to jest moja prywatna odpowiedź.

 Dz.U. 1985 Nr 21 poz. 91

USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r.

o rybactwie śródlądowym


1a. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.  

Na liście uczestników znajdującej się w sklepie napisane że można zabrać ze sobą karasia jako przynętę. W związku z tym nie biorę udziału w zawodach organizowanych z naruszeniem prawa. Pozdrawiam.

(2014/10/01 17:48)

johnson


Piotrze dziękuje bardzo za odpowiedź. Myślę że teraz jest wszystko jasne.
Ja osobiście będę łowił raczej na spinning, więc nie mam tego problemu ale chciałem znać stanowisko w tej sprawie.
pozdrawiam (2014/10/02 00:18)

toten


" W związku z tym nie biorę udziału w zawodach organizowanych z naruszeniem prawa. Pozdrawiam"

Jeśli prywatne łowisko to chyba można (2014/10/02 16:04)

dendrobena


Nie jest to łowisko prywatne. Jest to woda przepływowa dzierżawiona od RZGW. (2014/10/11 06:21)

mr Artur


Może jest możliwość zakupu żywca u dzierżawcy wody ?  (2014/10/11 06:49)

fisch 73


Ustawa  
z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie
 śródlądowym  wyjaśnia wszelkie wątpliwości. (2014/10/15 16:28)