Zarybienie stawu

Witam czym zarybić taki oto stawek??? Głębokość zbiornika ok 1,5 m jest przepływ wody poprzez niewielki strumień. Występuje tam bardzo dużo drobnej wzdręgi takiej od 2cm do 15cm więc wpuściłem ok 20 szczupaczków. Wpuściłem również troche karasia złotego i 2 okonki. Zastanawiam się nad wpuszczeniem na wiosnę karpia i leszcza. Może ktoś kto się zna zaproponuje inne gatunki ryb??? Wiem że zdjęcie nie na czasie ale innego nie posiadam.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Łukasz B.
withanight88 (2011/09/25 20:32) 0

Nie dawał bym karpia ze wzgledu na wielkość zbiornika. 
Dałbym lina , ploć, troche leszcza , szczupaka i okonka.

Tomasz Oleszkiewicz
Maly123 (2011/09/25 20:39) 0

Nie dawał bym karpia ze wzgledu na wielkość zbiornika. 
Dałbym lina , ploć, troche leszcza , szczupaka i okonka.

To co napisał kolega :)

Tomasz Oleszkiewicz
Maly123 (2011/09/25 20:40) 0

karpia można wpuścic...

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 20:47) 0

Karpia raczej niewielkie ilości ok 30 szt.
myślałem też nad wpuszczeniem złotej orfy czyli jazia ozdobnego co o tym sądzicie podobno osiąga spore rozmiary

Łukasz B.
withanight88 (2011/09/25 20:49) 0

myślałem też nad wpuszczeniem złotej orfy czyli jazia ozdobnego co o tym sądzicie podobno osiąga spore rozmiary

Ponoć do 50 cm dorastaja. Pieknie sie prezentuja. Ale czy to dobry pomysl to nie jestem pewien. 

Artur Flont
FLO92 (2011/09/25 20:50) 0

wg mnie odpusc takie ryby wpusc polskie gatunki leszcz lin szczupak mozesz sobie wpuscic suma dla atrakcji i z 10 szt karpia nie wiecej tylko nie narybku ale takiego po kg

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 21:14) 0

sumika planuje wpuścić za 2 lata jak staw się dosyć ładnie ureguluje ale tylko 1 szt.
Co do leszcza to jest ładna rybka tylko ciężko ją przetransportować ponieważ jest bardzo wrażliwa i szybko pada podczas transportu

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/25 21:15) 0

Świetna sprawa,ale ze szczupakiem troszkę przesadziłeś,wyżre wszystkie drobne ryby,aha, troszkę płytki ten stawik,do chodowania ryb staw musi miec co najmniej 1,5m głębokości.

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/25 21:23) 0

wg mnie odpusc takie ryby wpusc polskie gatunki leszcz lin szczupak mozesz sobie wpuscic suma dla atrakcji i z 10 szt karpia nie wiecej tylko nie narybku ale takiego po kg
Nie wpuszczaj suma do tego bajorka,lepszy by był sandacz ale musiał byś wpuścic też kilka karpi by zmąciły wodę bo sandacz nie lubi światła,złota orfa dorasta do takich samych rozmiarów jak zwykły jazik.Szkoda że masz tak płytko w tym stawiku

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 21:26) 0

faktycznie trochę dużo tego szczupaka no ale trochę porządek musi zrobić z tą wzdręgą. Jest jej tyle że przy każdym rzuceniu blachy pryskają na boki. za 2 lata może osiągnąć spore rozmiary

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 21:29) 0

myślisz że sandacz dałby radę??? jak na razie jest troche tego drapieżnika. Ale dla sandacza byłby raj żab jest od groma ;P

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/25 21:29) 0

faktycznie trochę dużo tego szczupaka no ale trochę porządek musi zrobić z tą wzdręgą. Jest jej tyle że przy każdym rzuceniu blachy pryskają na boki. za 2 lata może osiągnąć spore rozmiary
Ok,ale musisz kontrolowac stan rybostanu bo szczupaki będą kaleczyc inne ryby jak nie będą miały co żrec.

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/25 21:34) 0

myślisz że sandacz dałby radę??? jak na razie jest troche tego drapieżnika. Ale dla sandacza byłby raj żab jest od groma ;P
Żaby to raczej szczupak,sandacz pewnie by się utrzymał jak przepływa bieżąca woda przez stawik,tylko twarde dno było by odpowiednie,sandacz posila się stosunkowo małymi rybami,szczupak 60cm zeżre dużo większą rybkę,tylko ta głębokośc...

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 21:37) 0

no właśnie ta głębokość dla leszcza i sandacza trochę mało. Dno jest twarde ale porośnięte jakąś roślinnością

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 21:39) 0

dno jest porośnięte czyms takim

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/25 21:44) 0

No to jest twarde,co już stanowi jakiś plus,ale jakiej jest klarowności woda,bo jak pisałem wcześniej sandacz nie lubi światła.

piotr figurski
pioter94 (2011/09/25 21:45) 0

no własnie woda jest przezroczysta. Musiałbym dać troche prosiaczków żeby zabrudziły wodę czyli karpie

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/25 22:04) 0

Mam kumpla który ma staw ciut większy od twojego,ma w tym bajorku gliniaste podłoże,zapuścił karpie i inne wynalazki ze wschodu,jak on żałował,ale gdy chcesz miec sandacza to woda nie może być prześwietlona,ale już jest bardzo dobra do chowu szczupaka,tylko roślinnosc,jak z roślinami?

Konrad Kowalczuk
Kwinto76 (2011/09/26 00:32) 0

Występuje tam bardzo dużo drobnej wzdręgi takiej od 2cm do 15cm więc wpuściłem ok 20 szczupaczków. Wpuściłem również troche karasia złotego i 2 okonki.

Będziesz miał piękny stawik... szczupakowy! :) przesadziłeś z ilością :) nie wiem jaka jest wielkość tych szczupaczków ale dobrze żebyś wiedział, że 3 letni szczupak może mieć ok 50 cm i w tym wieku może się już wytrzeć.

Do takiego zbiornika (o ile nie da się go pogłębić) to karaś, lin, płoć i ewentualnie inne ryby. Karp zasyfi Ci zbiornik. Amur wytnie całe zielsko. Sum zje wszystko co się nawinie. Drapieżniki jak zaczną się trzeć to nie opanujesz więc pojedyncze sztuki.

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/26 01:31) 0

Występuje tam bardzo dużo drobnej wzdręgi takiej od 2cm do 15cm więc wpuściłem ok 20 szczupaczków. Wpuściłem również troche karasia złotego i 2 okonki.

Będziesz miał piękny stawik... szczupakowy! :) przesadziłeś z ilością :) nie wiem jaka jest wielkość tych szczupaczków ale dobrze żebyś wiedział, że 3 letni szczupak może mieć ok 50 cm i w tym wieku może się już wytrzeć.

Do takiego zbiornika (o ile nie da się go pogłębić) to karaś, lin, płoć i ewentualnie inne ryby. Karp zasyfi Ci zbiornik. Amur wytnie całe zielsko. Sum zje wszystko co się nawinie. Drapieżniki jak zaczną się trzeć to nie opanujesz więc pojedyncze sztuki.

Napisz coś więcej o tym swym bajorku,na pewno tobie dużo pomogę. 

piotr figurski
pioter94 (2011/09/26 07:16) 0

na brzegu jest troche roślinności typu jakieś trawy i trzcina. rosną w nim pare drzewek jak widać. jak bede miał troche wolnego czasu wrzucę foto na czasie

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/27 16:51) 0

Linek,karaś,wzdręga.szczupaczka też możesz zapodac.

Radosław Celmer
JOPEK1971 (2011/09/27 16:53) 0

na brzegu jest troche roślinności typu jakieś trawy i trzcina. rosną w nim pare drzewek jak widać. jak bede miał troche wolnego czasu wrzucę foto na czasie 
Najlepiej zapodaj fotę ;-)

Napisz odpowiedź