Zapachy a brania ryb.

/ 2 odpowiedzi
Koledzy ! Od jakiegoś czasu zacząłem się zastanawiać nad pewną rzeczą, mianowicie znlazłem stare pudełko po kremie czy to po żelu do włosów,  w którym miałem kilka drobnych, zapomnianych przynęt ( obrotóweczki jakiś woblerek i parę twisterków) czy przynęty nie przechodzą tym zapachem i czy może mieć to wpływ na brania ? 
u?ytkownik26223


Na pewno gumowe przynęty "przejdą" zapachem , twistery i rppery łatwo absorbują zapach.Co do woblerków i "blach" nie wiem .raczej nie.Co do wpływu na brania -ogólnie wszelkie "chemikalia" a także zapach np benzyny, smarów odstrasza ryby , ale czytałem kiedyś w jakiejś gazecie że zapach ACETONU wabi okonie. (2014/09/18 23:53)

darek-salamon


Drogi Jarku na acetonie masz ochotkę w tubce,a ryby za nia szaleja zimą jak i wczesną wiosną,nie tylko okonie ,plocie też.Owszem są plastiki absorbujące zapachy a i są takie ze zapachów nie przenoszą.Gumy wedkarskie tak  i to ze się szybko sie odbarwiają,metal tez moze smierdzieć ,rada? Zasypać blachy zwykła soda oczyszczoną albo dosypac kawy mielonej.Po tygodniu zapachy plynów nieporzadanych zostaną zneutralizowane,sode stosuje sie do pochlaniania niechcianych zapachów z lodówek jak kawe mieloną w pluciennym woreczku:-)  (2014/09/19 17:07)