Zanęta w płynie

/ 22 odpowiedzi
Witam
Na zawodach wędkarskich podpatrzyłem jak niektórzy zawodnicy nęcą płynną zanętą z butelek wlewając co jakiś czas odrobinę do przerębla. Może ktoś wie co za składniki zawiera ta zanęta?
zgred9595


Myślę że leją atraktor z ochotki, który zawiera jej kawałki, u mnie tak nęcą. (2013/02/17 11:11)

u?ytkownik75617


Jakieś dipy, melasy liquidy albo coś innego, może coś własnorobnego.  Idź zapytaj to nie boli  (2013/02/17 11:20)

Lin1992


Jakieś dipy, melasy liquidy albo coś innego, może coś własnorobnego.  Idź zapytaj to nie boli


Wiem z własnego doświadczenia że wędkarze nie chętnie się dzielą swoimi sprawdzonymi sposobami i w odpowiedzi często można usłyszeć
..."Spieprzaj Pan"  - już wiele razy tak miałem :) (2013/02/17 11:49)

waldiglogow


ja tak nece ale trzeba pamietac jaki jest prad i głebokosc,czasem trzeba robic z boku dziurke i do niej necic.ja nece wczesniej zagotowana kaszą manna i dodaje zapach ochotkowy i troszke barwnika czerwonego (2013/02/17 11:57)

u?ytkownik75617


Jakieś dipy, melasy liquidy albo coś innego, może coś własnorobnego.  Idź zapytaj to nie boli


Wiem z własnego doświadczenia że wędkarze nie chętnie się dzielą swoimi sprawdzonymi sposobami i w odpowiedzi często można usłyszeć
..."Spieprzaj Pan"  - już wiele razy tak miałem :)


Może by trafił na kogoś porządnego ? Napisał niektórzy więc chyba ktoś się znajdzie :) (2013/02/17 12:04)

sensas1910


Gdy jest płytko i nie ma silnego uciągu warto coś takiego zrobić:). Tworzy to fajną chmurę w wodzie i ryby są na każdej głębokości. Gdy ryba nie bierze trzeba szukać jakiś nowych sztuczek lub miejsc bo to ostatnia nadzieja ;d (2013/02/17 16:32)

fizbin


Witam
Niektórzy tak nęcą płotki a jest to biszkopt rozmoczony z wodą i odrobiną alkoholu ;) warunek woda stojąca.
pozdrawiam (2013/02/18 10:56)

Romuald55


Surowa kasza manna nasycona olejem rybnym i mocno rozrzedzona. Świetnie nęci zwłaszcza leszcze. (2013/02/18 11:54)

wziatek1987


Witam
Niektórzy tak nęcą płotki a jest to biszkopt rozmoczony z wodą i odrobiną alkoholu ;) warunek woda stojąca.
pozdrawiam

Witam kolego FIZBIN,widziałem ta zanęte i kolor by sie zgadzał, to że alkohol to też bo jak byłem na zawodach to było -20 stopni i nie zamarzała wtedy :). Pytanie jaki ten alkohol bo słyszałem różne zdania że whiski itp. (2013/02/20 11:38)

fizbin


Cześć
Whisky to ja wolę wypić ;) a na serio to też słyszałem o koniakach i whisky ale to chyba przesada. Ważne by zanęta nie zamarzła i zapach dzięki alkoholowi lepiej się rozchodził, więc zwykła czysta też się nada :) ale jak ktoś chce to może dać 30 letnią Glenmorangie :P
2.03 wybieram się na zawody towarzyskie na zbiornik z dużą ilością karasia to też zastosuję taką zawiesinę, chyba że coś jeszcze doradzicie :)
połamania


(2013/02/20 17:49)

dany21


Na karasie może się nie sprawdzić bo podobno na płotki jest to bardzo skuteczne. Może ktoś podpowiedzieć ile trzeba wlać alkoholu na 0,5l takiego roztworu? (2013/02/22 15:50)

adam091


Na 0,5 litra roztworu moim zdaniem 50ml wódki to maksymalna dawka ;) (2013/02/23 13:05)

GRZEGORZ P


Ktoś zna na to przepis?
Byłem wczoraj na zawodach i tak naprawdę w co drugim koszyku taka butelka z płynem, bardziej przypominało to mleko z jakimiś drobinkami.
  (2017/01/23 09:46)

Romuald55


Wątpię czy to jest zanęta.Płynna zanęta rozejdzie się tuz pod lodem nie odnosząc żadnego skutku.Może to być natomiast środek powodujący niezamarzanie otworu.Np. glikol propylenowy.To by miało sens. (2017/01/23 11:24)

GRZEGORZ P


Tak mi się jakoś nie wydaje żeby ktoś walił glikol do dziury :-)
Na 100% to był jakiś rodzaj zanęty, biszkopty + cośtam  i wszystko zalane woda albo czymśtam :-)

  (2017/01/23 14:57)

patryk-kociemba


cześć ,
to o czym Grzegorz piszesz prawdopodobnie jest mleczko konopne. Robi się je gotując konopie, później blendując z mała ilością wody z której się gotowały. Wygląda jak brudne mleko z czarnymi drobinkami, super sprawa także do namaczania zanęty na płoć.

  (2017/01/23 14:58)

Romuald55


Tak,tylko ile trzeba wlać tego mleczka żeby spłynęło na dno i nęciło ryby?Na trzech choćby tylko metrach?Wiadro? i chyba rurą.Inaczej się rozpłynie a zapach pociągnie za sobą ryby z łowiska.Owszem mleczkododaje się do zanęty,tylko zanęta nie jest płynna.
Łowiłem na zawodach przy minus 25 na początku.Podniosło się do -20.Tak to wyglądało: w jednym ręku wędka,w drugim łyżka do wybierania lodu.Marzło natychmiast.Raz,dwa,trzy...zacięcie.Raz,dwa..zacięcie itd.Czasem się udało.Każdy środek powodujący niezamarzanie wody byłby na wagę złota.Cokolwiek: trociny namoczone w solance,denaturat czy nietrujący glikol propylenowy.Łyżeczka do otworu i kilka minut spokoju.Nie zamarza. (2017/01/23 17:42)

GRZEGORZ P


Romuald55, 
tak masz racje oczywiście, jeżeli chodzi o samo mleczko tak, cysterna na lód albo rura pcv w dziurę i może by coś do dna doleciało nie może być inaczej....ale tu pojawiają się biszkopty. 
Taka bardzo rzadka papka zaprawiona biszkoptami spada na dno powoli ale spada i robi smugę - przynajmniej tak mi się wydaje. 
Co myślicie? (2017/01/23 18:02)

Romuald55


Smuga jest dobra tylko na ukleje.I to latem. (2017/01/23 18:43)

GRZEGORZ P


Tak tylko określiłem to - smuga, na pewno taki rodzaj zanęty działa bo widziałem na własne oczy, porównanie do joka z ziemia.
Zna ktoś proporcje, jak to zrobić? Znalazłem artykuł ze dodawanie do tego zmixowanej ochotki jest nie zgodne z regulaminem... ile w tym prawdy i z jakim regulaminem nie wiem. 

  (2017/01/24 16:17)

sqara


Jest to biszkopt zmieszany z wodą i alkoholem oraz zmiksowanym jokersem. Ma mieć konsystencję wymiocin. Za zadanie ma wabić ryby w zasadzie tylko swoim zapachem i oczywiście na niegłębokich wodach  (2017/01/24 20:59)

MarcinMarcin


Po pierwsze bez jokersa, po drugie jest to biszkopt na spirytusie. (2017/01/24 21:55)