jaka zanęta na zawody spławikowe

/ 19 odpowiedzi
Cześć. Mam problem jaką zanętę wybrać na zawody spławikowe.Czy lepsza by była zanęta kupiona czy własnej roboty?Podajcie przepis na zanętę na zawody.
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=zan%EAtanazawody (2013/01/20 15:30)

u?ytkownik75617


Zależy z czego zrobisz tą zanętę i na jaką skalę, bo jak nawalisz bułki tartej to zanęta na pewno nie będzie lepsza, i zależy jaką zanętę będziesz kupował. Zależy również od łowiska i od stanowiska, oraz zestawów, zanęta to nie wszystko.  (2013/01/20 18:17)

u?ytkownik75617


Zależy z czego zrobisz tą zanętę i na jaką skalę, bo jak nawalisz bułki tartej to zanęta na pewno nie będzie lepsza, i zależy jaką zanętę będziesz kupował. Zależy również od łowiska i od stanowiska, oraz zestawów, zanęta to nie wszystko.  (2013/01/20 18:17)

Marcinm81


kup sobie trapera z serii Gold dobrze je połącz, nawilż i zmieszaj z ziemią, gliną, sukces zależny tylko o Ciebie. (2013/01/25 20:52)

punk20


Witam mam zamiar zainwestować z zanęty w tym roku i uczestniczyć w zawodach będą sie odbywać na tym łowisku:

Zbiornik Słok


Moje pytanie jest następujące czy ta zanęta nie będzie za mocna jak na  marzec,kwiecień  lub jeśli macie jakieś alternatywy GMS-a lub innej firmy poza traperem  prosze o pomoc
A i jeszcze jedno będe wędkował na ciężko 2 federami koszyki 10g przypon 0,8mm haczyk ochotkowy 20/22 i ochotka kaster na haczyk

50% 3000 SUPER ETANG gardons-sensas 
25%3000EXPLOSIVE gardons-sensas

5% Chenevis Grille-sensas 

5% Epiceine noire   

10% Biscuit vanilla- senses    

5% Coco belge-sensas    

Zapach; Double vanilla senses dodać wg. zaleceń producenta.   

(2013/01/30 17:34)

owczarki


http://forum.wedkuje.pl/f,zaneta-warta-mistrza-wyprobowales-jakas-zanete,554481,0.html (2013/01/30 18:42)

TOMEK WKW


Cześć. Mam problem jaką zanętę wybrać na zawody spławikowe.Czy lepsza by była zanęta kupiona czy własnej roboty?Podajcie przepis na zanętę na zawody.

Kolego podałeś za mało danych aby Tobie pomóc. Napisz chociaż jakie gatunki ryb przeważają w tym łowisku i średnią głębokość.  (2013/02/10 13:12)

owczarki


najlepiej podaj dokładnie nazwę wody i miejscowość to szybciej znajomi z okolic podpowiedzą bo tak nie każda zanęta wszędzie daje radę (2013/02/10 18:45)

u?ytkownik97230



50% 3000 SUPER ETANG gardons-sensas 
25%3000EXPLOSIVE gardons-sensas

5% Chenevis Grille-sensas 

5% Epiceine noire   

10% Biscuit vanilla- senses    

5% Coco belge-sensas    

Zapach; Double vanilla senses dodać wg. zaleceń producenta.   



Mieszanka ogólnie bardzo ciekawa ale ja odpuścił bym sobie SUPER ENTAG i w jej miejsce użył Gros Gardons. W Stosunku 3;1(GRos GArdons-Explosive). Użycie większej ilości zanęty GG pozwoli "zwolnić" prace mieszanki co w koszyczku będzie lepszym rozwiąznaiem. Nie radzę mieszać zanęty Explosiv w większym stosunku bo jest to zanęta bardzo mocno windująca i może tylko odprowadzić ryby z pola nęcenia. (2013/02/10 21:43)

fumel


ja raz na zawody zrobilem tak:kupilem zanete o zapachu bodajrze ochotki,ugotowalem konopie,wlalem wode z konopi do zanety,wrzucilem konopie i paczke pinki.wyniki mnie osobiscie zadowolily.dobra zaneta niewiekim kosztem.konopie kupilem w zoologicznym.pozdrawiam (2013/02/11 10:03)

szczupak410


Mieszkam w Kłomnicach niedaleko Częstochowy.Łowie na zbiorniku komercyjnym w Zawadzie.Występują tam przeważnie leszcze,płocie,okonie i karpie. (2013/02/12 09:07)

szczupak410


Dziękuje wam za porady.Napewno skorzystam (2013/02/12 09:13)

TOMEK WKW


Skoro przeważa płoć i leszcz zaproponowałbym na bazę Lorpio Magnetic Płoć lub Traper Gold Series Magic. Do tego na kilogram bazy:
20-30 dkg konopi prażonych mielonych,
10 dkg coco belge
20-30 dkg biszkopt zwykły
10 dkg słonecznik prażony
10 dkg klej do zanęt
zapach zaproponowałbym Vannilix Sensasa.
Robaki przeznaczone na przynętę możesz przesiać i dosypać do pudełka też tego zapachu.
Do namoczonej i przesianej zanęty proponuję dodać przesianej ziemi z kretowiska w stosunku 1:1.
Warto również dodać pinkę oraz pieczywo fluo w tym przypadku czerwone.
Zanętę o takim składzie wielokrotnie używałem na zawodach i zawsze byłem na podium.
Na zawodach wygruntuj dobrze łowisko, przy pierwszym nęceniu podałbym nie więcej niż pięć kul wielkości niedużej pomarańczy dobrze ściśniętych, jeżeli łowisko jest płytkie kule muszą być zdecydowanie mniejsze. Na donęcanie w trakcie zawodów proponuję kulki wielkości orzechów włoskich i w zależności od brań co jakiś czas wrzucamy do wody 3-4 takie kuleczki.  (2013/02/17 11:42)

spines21


 »  »  » Grupy » ★  Obserwuj

Zawody wędkarskie porada


Autor: michał prasoł ★  Obserwuj
Koło: Koło PZW nr 113 Kobiór
Metody: Spławik
Ryby: KarpLin
utworzony: 2015/04/13 20:30
Witam mój problem polega na dobraniu zanęty oraz przynęty na zawody wędkarskie o mistrzostwo koła ponieważ w zeszłym roku kupiłem 3kg zanęty z sensasa plus wiadomo glina ziemia dżokers pinki białe robaki ochotka i przez całe zawody jeden okoń masakra było ponad 80 uczestników i ani jednej płotki 80% karpie kilka linów i okoni. Więc mam pytanie z jakiej firmy kupić zanęte lub ewętualnie samemu zrobić bo nie chce mi się już tyle kasy ładować w zawody po to aby złowić okonia łowię na odległościówke głębokość waha się od 1m do 1,5m . 

 


  zgłoś naruszenie
#820433
wysłano: 2015/04/13 20:45


Artur z Ketrzyna
Witam mój problem polega na dobraniu zanęty oraz przynęty na zawody wędkarskie o mistrzostwo koła ponieważ w zeszłym roku kupiłem 3kg zanęty z sensasa plus wiadomo glina ziemia dżokers pinki białe robaki ochotka i przez całe zawody jeden okoń masakra było ponad 80 uczestników i ani jednej płotki 80% karpie kilka linów i okoni. Więc mam pytanie z jakiej firmy kupić zanęte lub ewętualnie samemu zrobić bo nie chce mi się już tyle kasy ładować w zawody po to aby złowić okonia łowię na odległościówke głębokość waha się od 1m do 1,5m . 

Na tym samym łowisku, będą organizowanie te zawody?
To kup kilka rodzai, podpytaj się miejscowych wędkarzy co tu najlepiej skutkuje. Wypróbuj sam i oceń, bo nie tylko zanęta ale i technika czy sposób podania przynęty, jak sama przynęta i dobranie zeswtawu decyduje o wyniku.



(2015/04/13 21:21)

patryk-kociemba


ok powiedz tylko dlaczego chcesz polować na płotki skoro łowiono tam głównie karpie ?? co do samej zanęty to powiem ci tak na tą porę roku 3 kg to co najmniej o połowę za dużo choć kilogram by w zupełności wystarczyło. Dlaczego nie miałeś ryby?? bo je przekarmiłeś aż miło:) Na same okonie jest parę sposobów, choć jeden najprostszy- początkowo zanęć tylko spożywką a po około pół godziny po prostu donęć robakami gdy okonie rozejdą się po innych stanowiskach. Na samodzielnie wykonaną zanętę bym nie liczył bo kosztowo wyjdzie ci podobnie, jak będziesz chciał połowić.Ja bym zrobił tak :1kg zanęty;1,5 paczki gliny lub ziemi do zanęty w zależności od dna;1 paczka glina do joka;250 gram joka;pudełko pinki.Łowił bym na ochotkę z pinką, ale to tak w teorii, ponieważ bez znajomości wody to można tylko ogólnie nakreślić plan. (2015/04/13 21:39)

garsija


Można by było do zanęty dodać odrobine krwi suszonej (2015/04/13 22:03)