Zanęta na zawody pierwszomajowe

/ 7 odpowiedzi
Witam Państwa :)
  W tym poście chciałbym zapytać jakiej zanęty użyć na zawodach organizowanych przez moje koło w dniu 1 maja. To może najpierw opiszę łowisko:
- jest to staw połączony wpustem wody z Wieprzu;- ma on około 1,5-2 metrów głębokości i podłoże muliste i miejscowo pokryta jest martwymi pędami trzciny;- rybostan to: płoć, leszcz, amur, karp, lin, ukleja wzdręga, okoń i szczupak;- karpie wpuszczane są dwa dni (!!!) przed zawodami i podczas zawodów są jeszcze ogłupiałe zmianą środowiska życia;- staw jest był zamknięty dla wędkarzy od 30 września do 1 maja.
  Jak wszyscy wiemy nie mogę wybrać stanowiska więc nie pójdę w trzcinki a tam spodziewam się brań. Zawody są organizowane w metodzie spławikowej, jedynym ograniczeniem jest, że zestaw musi składać się z wędki i kołowrotka czyli odpada bat i drobnica. 
  Teraz troszkę o zawodnikach ;)- są to głównie panowie po 40- jako, że jest to wiejska okolica wszyscy używają zanęty bez dodatków zubożających ją- jako, że zbiornik jest zarybiany karpiem tuż przed zawodami każdy jest przygotowany do połowu tego gatunku (osobniki wymiarowe, lub lekko poniżej wymiaru)- w tamtym roku uczestniczyłem w tych zawodach i zająłem czwarte miejsce (mimo pierwszego startu w zawodach).
Tak więc chciałbym dowiedzieć się jaką zanętę polecacie mi na te zawody, jakie dodatki i jaką przynętę :)
Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam
Mateusz :)
wrobel862


Ja nastawił bym się na leszcza, 1kg zanęty sensas lub MVDE, (słodkiej, żółtej) do tego 3kg gliny i może jakiś waniliowy aromat do nawilżenia tego i oczywiście jockers. To jest moje zdanie.


(2014/04/28 15:56)

matip52


Ja nastawił bym się na leszcza, 1kg zanęty sensas lub MVDE, (słodkiej, żółtej) do tego 3kg gliny i może jakiś waniliowy aromat do nawilżenia tego i oczywiście jockers. To jest moje zdanie.


Ach, no tak. Nie wspomniałem, że karpia jest tak dużo, że tylko na nim można uzyskać dobry i konkurencyjny wynik. (2014/04/28 16:04)

wrobel862


Dlatego dobrze, żeby zanęta była słodka i żółta. Z własnego doświadczenia wiem że karp lubi wpływać w taka zanętę. Decyzję pozostawiam tobie. (2014/04/28 16:09)

matip52


Dlatego dobrze, żeby zanęta była słodka i żółta. Z własnego doświadczenia wiem że karp lubi wpływać w taka zanętę. Decyzję pozostawiam tobie.

W takim razie bardzo koledze dziękuję i postaram się zastosować to tych rad :) A może powie coś kolega o zapachu? :) (2014/04/28 16:17)

wrobel862


Jak wybrał bym jakiś słodki zapach np: wanilie. W takie zapach powinien wpłynąć leszcz, karp i lin. (2014/04/28 16:26)

matip52


Jak wybrał bym jakiś słodki zapach np: wanilie. W takie zapach powinien wpłynąć leszcz, karp i lin.

Więc dziękuję koledze za pomoc a jednocześnie poczekam na wypowiedzi innych :) Dziękuję i pozdrawiam :) (2014/04/28 16:30)

u?ytkownik102837


Jeśli chodzi o łowienie karpi na spławik to jako przynętę proponował by ci białe robaki albo kukurydze chociaż nie ma co się ograniczać tylko do tych przynęt dobrą alternatywą jest ciasto wędkarskie albo groch czy drobny pellet haczykowy. Warto jest dużo kombinować z przynętami ponieważ zaobserwowałem że karpie mają nieraz tak że biorą przez trzy godziny na np. białe robaki a potem na białego nic a na kuku dobre rezultaty i tak w kółko. Co do zanęty to według mnie najlepszeymi zapachami były by zanęty owocowe albo rybne. Z owocowych polecam truskawkę, ananas, brzoskwinia, banan, wanilie a z rybnych wiadomo standardowo halibut. Ale dobrą arernatywą jest także stosowanie zanęty o zapachu karmelu czy marcepana. Do mieszanki możesz dodać mikropeletu i np. pieczywa fluo które nieraz bardzo dobrze sprawdza się przy łowieniu karpi. Oczywiście do zanęty polecił bym dodać jakieś mięsko, najlepsza była by parzona pinka. Dodatkowo proponuje dodać do mieszanki ziarna mocno pracujące aby szybko zwabić ryby np. prażone konopie i słonecznik. I na sam koniec przydał by się jakiś atraktor z bioenzymami

Pozdrawiam Boczny Trok
(2014/04/28 18:04)