Zanęta na węgorza-porada

/ 8 odpowiedzi

  • konto usunięte

Węgorz
Witam kolegów.
W przyszły weekend wybieram się nad jezioro na 2 dniowy wypad z rodzinką.
Korzystając z okazji chcę łowić węgorze.Nie mam wcześniej czasu aby podnęcić kilka dni.
Dlatego pytam się czy mam jakieś szanse na złapanie węgorza podczas jednej nocki.
Jako zanęty chcę użyć uniwersalnej 1kg,suszonej krwi niewiem ile na 1 kg zanęty,i dużo dżdżownic z domowego ogródka.Łowić będe na jeziorze Sławianowskim w Sławianowie.
Dowiedziałem się że jest to jezioro typowo leszczowo-okoniowe są tam też płocie i węgorze(niewiem w jakiej ilości) niewiem czy są tam też inne gatunki ryb.
Jakie ryby mogą być przyłowem podczas mojej zasiadki.Jesli macie lepsze rady co do zanęty chętnie wysłucham.
Artur z Ketrzyna


Możesz dodać troszkę suszonej krwi. Mój ojciec, jej nie stosował. Wolał świeżej troszkę dodać, lub kupował świeżutką wątróbkę, mroził i tarkował...
Czy masz samse złowić z marszu w nocy węgorza. Jak najbardziej, byle by tam był węgorz.
Oczywiście z gruntu i na rosówkę, lub uklejkę.
Przyłowem na rosówkę mogą być leszcze, a zawłaszcza leszcze, okonie i inne karpiowate, i może sandał..
Na ukleję to po prostu drapieżniki, żerujące przy dnie.
No i raczka też możesz wyciągnąć. (2014/07/14 08:42)

89krzysztof


Możesz dodać troszkę suszonej krwi. Mój ojciec, jej nie stosował. Wolał świeżej troszkę dodać, lub kupował świeżutką wątróbkę, mroził i tarkował...

Do tego 1kg suszonej krwi może dodać troszkę suszonej krwi ? (2014/07/14 10:41)

roobcio


Jaka wątróbka będzie lepsza - drobiowa czy wieprzowa?
W tym roku chcę nastawić się na celowe łowienie węgorzy (do tej pory trafiały się jako przyłów). Zastanawiam się czy zwiększyło by efekty łowienie na gruntówkę z koszykiem zanętowym. W koszyku bułka tarta zmieszana ze starkowaną wątróbką, ewentualnia zanęta uniwersalna ze starkowaną wątróbką. Nie wiem jaką konsystencje może mieć bułka tarta ze starkowaną wątróbką, więc sensowne może będzie dodanie trochę kleju ewentualnie zamiast kleju płatków owsianych jeśli okazałoby się że taka zanęta nie bedzie trzymała się w koszyku? (2017/04/24 11:07)

bojanek123


Zanętę na węgorze zastosowałem raz i być może pomogła efektem były z nocy dwa węgorze 96 cm i 74 cm, byliśmy w 4osoby czyli 8 wędek , koledzy wrucili bez ryby.
Zaneta składała się z suszonej krwi płatek owsianych watrubki drobiowej , nad wodę dojechaliśmy ok 14 więc zostalo to wszystko zmieszane w sztywną masę polezalo do zachodu na słoneczku 
Kule wielkości dużej mandarynki dodatkowo wrzucone w siatkę rozpuszczalna w wodzie by przy wyrzucie nie rozpadły się w powietrzu. Podejrzanemu kiedyś miejscowych wędkarzy jak smarowali i moczyli martwe ukleje tranem, na rynku jest również ,tzw smrodek ponoć się sprawdza, jednak mało zostało tej rybki w naszych wodach , (2017/04/24 21:02)