Zanęta na lina i karasia.

/ 10 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie dotyczące zanęty której w najbliższym czasię chcę użyć na stawie.
Czy opłaca się dodać do zanęty na karasia i lina, płatków owsianych i kukurydzy? I czy zapach waniliowy będzie dobry?

u?ytkownik39709


płatki owsiane tak ale zmielone bo w całości mogłyby popsuć zanęte a kukurydza jak najbardziej liny i karasie lubią ją i chętnie biorą co do aromatu to warto poeksperymentować na różnych wodach różnie ryby reagują na poszczególne zapachy (2010/05/21 20:25)

Patrol94


ok dzieki za odpowiedz. Napewno spróbuje i o efektach napisze... (2010/05/22 10:29)

marko1


płatki raczej na chaczyk dobre będa lin i karas dobrze bierze na to a zanęte bym ci proponował lin karaś traper ja do niej jeszcze dodaje aromat smakowo zapachowy trapera albo lin karas z starfisch a kukurydza jest dobra lin lubi kukurydze żółte ziarna zwabia lina a zapach vanilia terz dobra ale ja uważam ze jak na lina jaki i karasia dobre zapachy korzenne pozdro

(2010/05/25 08:55)

u?ytkownik31907


ja bym jeszcze dodał robali białych i gnojakow posiekanych (2010/05/25 10:45)

Ernest755


zamiast atraktora waniliowego dodał bym truskawkowego u mnie się sprawdza na karasia i lina (2012/04/24 13:13)

JOPEK1971


Mój ojciec jest dla mnie mistrzem w łowieniu lina i karasia,ma 70 lat i wielkie doświadczenie w łowieniu tych ryb,płatków owsianych nie miele,stosuje takie jakie kupi w sklepie,ale zawsze dodaje do zanęty,chyba są skuteczne nawet gdy łowi na "zwierzynę",ja nie pojmuję nic w tym temacie,ciągle mi gada o tych linach i karasiach,;-))) ale ja łowię na spinning.Ojciec nauczył mnie łowic na raki które liny bardzo lubią,kartofelków też dodaje i maggi,dziwne że go ryby jeszcze nie zrugały za tak cienką potrawę ;-))) (2012/04/24 14:17)

Roxola


Mój ojciec jest dla mnie mistrzem w łowieniu lina i karasia,ma 70 lat i wielkie doświadczenie w łowieniu tych ryb,płatków owsianych nie miele,stosuje takie jakie kupi w sklepie,ale zawsze dodaje do zanęty,chyba są skuteczne nawet gdy łowi na "zwierzynę",ja nie pojmuję nic w tym temacie,ciągle mi gada o tych linach i karasiach,;-))) ale ja łowię na spinning.Ojciec nauczył mnie łowic na raki które liny bardzo lubią,kartofelków też dodaje i maggi,dziwne że go ryby jeszcze nie zrugały za tak cienką potrawę ;-)))


_______________________________________________________________________________

Trudno przejść obojętnie obok takiego postu... Pozdrawiam

I pytanko mam... jak piszesz "maggi", to jest to taka maggi o której ja myślę? Przyprawa do zup?
;) (2012/04/24 14:25)

JOPEK1971


Tak Oleńko,właśnie o tą przyprawę chodzi ;-) Ja chyba do niego w niedziele nie zajrzę bo znowu będzie ględził o tych linach które mu zdemolowały sprzęt ;-))) (2012/04/24 14:39)

JOPEK1971


Kiedyś pokazał mi jak po ciemku łowi się karasie(złote)na małym gruncie,lub na "szorowanego" tak to nazwał,karasie były tak duże że dłoń koszykarza by nie obięła tych rybek,jak chcesz wiedziec jak się łowi na"szorowanego" to daj znac na priv. (2012/04/24 14:56)