Zanęta na dużego karasia

/ 14 odpowiedzi
Witam! Łowię na dość sporym łowisku lecz nie mogę sobie z nim dać radę. Moim problemem jest to że na nim jest bardzo dużo małych karasi. I nie wiem jak zanęcić i gdzie zarzucać aby złowić takiego większego karasia. Dodam tylko że moje miejsce do łowienia jest umiejscowione niedaleko trzcinowisk a na środku jeziora jest taka sobie wysepka
Jędrula


Potrzebujesz grubszej zanęty i większej przynęty selekcjonującej większe sztuki . To bardzo proste , kup surowej kukurydzy , ugotuj i nęć . Na haczyk polecam jakąś kukurydzę od Cukka - banan , miód itp . Ewentualnie możesz zastosować kulki proteinowe 8-12 mm na włosie . (2015/07/31 12:23)

u?ytkownik16322


Groch lub mniejsza fasola lekko niedogotowana. Tego trzeba się nauczyć, od biedy kulki proteinowe takie jak na karpia albo zrobić samemu.Wszystko w temacie
Julian (2015/07/31 15:47)

pstrag222


Rosówki , rosówki,rosówki
poprzecinaj garść na pół i tym zanęć , a na hak cała duża rosówa i czekamy na ładnego karasia (2015/07/31 19:25)

u?ytkownik130601


Wiiększość swoich medalowych karasi złowiłem na rasówke,choć również na kukurydze,ciasto,kulki,ziemniak. Duży karaś ma swoje miejsca i tyle,zaneta jest tylko uzupełnieniem. (2015/07/31 19:49)

Jędrula


Rosówki , rosówki,rosówki

poprzecinaj garść na pół i tym zanęć , a na hak cała duża rosówa i czekamy na ładnego karasia





Rosówka jak najbardziej ale nie nęciłbym nimi , pozlatują się okonki , jazgarki i inne karakanki . Będą szarpać tą na haku i denerwować wędkarza. Inna rzecz jest nocą , jak najbardziej już można podrzucić krojonych robali , wtedy może poza karachem jakiś bonus nas zaskoczy .

(2015/07/31 19:55)

pstrag222


niby tak, jednak u mnie na dołku to raczej w tym roku liny i karasie mają w du... roślinne przynety, musi być dużo mięsa na haku (2015/07/31 20:04)

zbynio 33


Wiiększość swoich medalowych karasi złowiłem na rasówke,choć również na kukurydze,ciasto,kulki,ziemniak. Duży karaś ma swoje miejsca i tyle,zaneta jest tylko uzupełnieniem.


Tak to prawda, że duży karaś ma swoje miejsca, ale nie zawsze... Są okresy w których da się go zanęcić... Jeśli chodzi o zanętę, to w czasie kiedy intensywnie żeruje nie jest wybredny. Czasami jest tak, że necenie nic nie daje. On bierze, ale trzeba trafić w miejsce. Kiedyś łowiłem i nęciłem i nic. Nawet skubnięcia, a zarzuciłem dosłownie dwa metry w bok pod jedną wystającą trzcinkę i branie za braniem... Ostatnio było u mnie jak u Jakuba Pstrąga, że na kuku nic, a na gnojaka było szaleństwo. Tam gdzie miałem założona kukurydzę nawet skubnięcia nie było... Na karasia nie ma recepty. Trzeba się nauczyć je łowić.... (2015/07/31 23:13)

dendrobena


A my nęcimy na łowisku od 2 miesięcy tak zmyślnymi zanętami że słów brak i nic.Karasia i lina w bród.Nie ma reguły na skuteczność brań.Jeszcze poczekamy .Pozdrawiam. (2015/08/02 07:35)

pstrag222


Bo sama zanęta nie zdziała nic kiedy wsypiemy ją w miejsce gdzie tej ryby obecnie nie ma (2015/08/02 10:06)

Bernard51


Większość dużych karasi 40 + złowiłem wiosna do połowy czerwca gnojaki i na szpic chrupka kakaowa natomiast jesienią to pellet halibut na włosie FI-14 (2015/08/07 16:40)

notaki


Wiekszośc moich duzych ( 40+ ) karasi to przyłów przy okazji zasiadek węgorzowych.
Czyli na haku rosówka. Brania zazwyczaj głeboka nocą, często nad ranem. (2015/08/09 15:54)

pakul1206


Wszystkie duże karasie +45 łowię na pęk czerwonych robali z kompostownika, zakładam nawet po siedem sztuk, jak połżę je na ziemi to się przemieszczają tak się wiją, nieraz ciężko cholerę na hak założyć, takie są ruchliwe, co do nęcenia nimi to jak koledzy już pisali dałbym sobie spokój bo będziesz miał w bród małego okonka. (2015/08/15 23:16)