Zanęta na amura. Wasze rady.

/ 32 odpowiedzi
JKarp


" witam. można taką nęcić i na taką łowić, ponieważ młoda kukurydza w środku ma mleczko i kiedy przerwiemy ziarenko ładnie nęci. w takim stanie jest ona tydzień dwa tygodnie w roku, a potem dojrzewa. przede wszystkim trzeba mieć pole z kukurydzą bo inaczej to jest kradzież;). można nęcić i twardą, ale twarda nie uwalnia od razu zapachu i jest gorsza. najlepiej ugotować, lub z puchy na taką miałem dobre efekty. wyżej kolega marek-debicki opublikował film, który ładnie obrazuje, żerowanie amurów. amur to głośna ryba i łatwo ją wypatrzeć na małym stawie więc zanim zaczniesz nęcić poobserwuj miejsca gdzie on żeruje. prawdopodobnie będą to zarośnięte brzegi. resztę tak jak pisali koledzy. każdy sposób jest dobry zależnie od łowiska. połamania"


Nie można.JK (2013/08/05 10:37)

u?ytkownik27096


Od surowej kukurydzy ryby chorują. Kategorycznie nie wolno nęcić surową.  (2013/08/05 15:23)

zbynio 33


" witam. można taką nęcić i na taką łowić, ponieważ młoda kukurydza w środku ma mleczko i kiedy przerwiemy ziarenko ładnie nęci. w takim stanie jest ona tydzień dwa tygodnie w roku, a potem dojrzewa. przede wszystkim trzeba mieć pole z kukurydzą bo inaczej to jest kradzież;). można nęcić i twardą, ale twarda nie uwalnia od razu zapachu i jest gorsza. najlepiej ugotować, lub z puchy na taką miałem dobre efekty. wyżej kolega marek-debicki opublikował film, który ładnie obrazuje, żerowanie amurów. amur to głośna ryba i łatwo ją wypatrzeć na małym stawie więc zanim zaczniesz nęcić poobserwuj miejsca gdzie on żeruje. prawdopodobnie będą to zarośnięte brzegi. resztę tak jak pisali koledzy. każdy sposób jest dobry zależnie od łowiska. połamania"


Nie można.JK

źle napisałem. chodziło mi o to, że twarda musi poleżeć w wodzie aby zmiękła, uwolniła swój zapach itd... i bezpiecznie została pobrana przez ryby. (2013/08/05 18:23)

zbynio 33


Od surowej kukurydzy ryby chorują. Kategorycznie nie wolno nęcić surową. 


nie od surowej tylko od suchej, twardej, nie gotowanej. od surowej miękkiej z kolb nie chorują. (2013/08/05 18:26)

JKarp


CześćNie wiem - nigdy nie używałem takiej z kolby. Za to na 100 % tą twardą, kupioną na targu kukurydzę trzeba gotować a nie tylko moczyć.
JK (2013/08/05 18:34)

krystian252


heh sami znawcy :/ kuku zakupione na targu tzw. (twarde,zasuszone) najpierw się moczy od 12 do 24 godz.- zależne od twardości ziaren, a następnie się gotuje 30min.  tak przygotowana kukurydza nadaje się na przynętę jak i nęcenie nią i rybie nic nie jest,zaś nęcenie taką twardą jest nie dopuszczalne bo ryba się nałyka i zdycha. (2013/08/05 22:10)

u?ytkownik158065


heh sami znawcy :/ kuku zakupione na targu tzw. (twarde,zasuszone) najpierw się moczy od 12 do 24 godz.- zależne od twardości ziaren, a następnie się gotuje 30min.  tak przygotowana kukurydza nadaje się na przynętę jak i nęcenie nią i rybie nic nie jest,zaś nęcenie taką twardą jest nie dopuszczalne bo ryba się nałyka i zdycha.

nic dodać nic ująć :) (2013/08/05 22:20)