Zanęta feeder do koszyczka

/ 6 odpowiedzi
Witam, mam zamiar jechać w weekend nad Zalew. Nastawiam się na metodę gruntową. Jaką zanętę wybrać. Wiem że ma być ciemna. Czy do koszyczka jest sens pakować zanętę z Ziemią Bełchatowską/ z Kretowiska ( 1 : 1 , 1 : 2 ) czy kupić gotowca czarnego i nie kombinować z nim za dużo ? Na łowisku dominuje leszcz, płotka a i karp się zdarza. I jak się mają dodatki typu Coco, Melasa, grubsze frakcje pellet zanętowy, kukurydza ? No i co na haka ? Pinka, Biały, Czerwony czy może kukurydza ?
FISHER997


jezeli na łowisku są drapiezniki to zanęta trapera na karasia i lina a jak niema drapiezników to chleb do koszyka i wio sprawdzone i skuteczne jak chcesz to skrop atraktorem waniliowym .Biała zanęta zwabia  drapieżniki dlatego jak cos to tylko ciemna. (2014/03/25 17:37)

FISHER997


kuku nie polecam byłem w sobote to tylko na białe miałem około 24 płocie i 2 karpiki w 40 min a 1h rzucałem na kuku. (2014/03/25 17:38)

FISHER997


Dla smiania mozesz styropian namoczyć w atraktorze kiedyś koledzy się śmiali a wyciągnąłem 3 piękn epłotki na sanie na federka :) (2014/03/25 17:40)

mateusz-falkiew


na wczesnowiosenne łowienie płoci ale i też karpi polecam tzw. kłódki (larwa chruścika) oczywiście pod warunkiem że jest to czysta woda to przynęta z łowiska i jest bardzo skuteczna polecam (2014/03/25 19:32)

u?ytkownik167078


na wczesnowiosenne łowienie płoci ale i też karpi polecam tzw. kłódki (larwa chruścika) oczywiście pod warunkiem że jest to czysta woda to przynęta z łowiska i jest bardzo skuteczna polecam



kłódki jest to super przyneta ale czy wczesna wiosną mozna je nałapać ?
z tego co wiem to chyba najwięcej jest ich latem, ja łowiłem w zeszłym roku w lipcu i sierpniu (2014/05/17 22:20)

u?ytkownik102837


Witam, mam zamiar jechać w weekend nad Zalew. Nastawiam się na metodę gruntową. Jaką zanętę wybrać. Wiem że ma być ciemna. Czy do koszyczka jest sens pakować zanętę z Ziemią Bełchatowską/ z Kretowiska ( 1 : 1 , 1 : 2 ) czy kupić gotowca czarnego i nie kombinować z nim za dużo ? Na łowisku dominuje leszcz, płotka a i karp się zdarza. I jak się mają dodatki typu Coco, Melasa, grubsze frakcje pellet zanętowy, kukurydza ? No i co na haka ? Pinka, Biały, Czerwony czy może kukurydza ?

Do koszyka zanętowego i metod gruntowych nie używa się glin i ziem no chyba że zanęta będzie podawana kulami z gliną (są łowiska na których można to zastosować ale nie w każdym miejscu jest to możliwe).

Przeczytaj sobie to:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,drgajaca-szczytowka-na-jeziorze,71885


http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,drgajaca-szczytowka-na-zbiornikach-zaporowych,73234


Ps. kłódki uzyskuje się raczej latem (2014/05/19 21:50)