Zanęta do Metody

/ 9 odpowiedzi
Witam wszystkich mam pytanko czy zanętę do łowienia na grunt można stosować do Metody.
Artur z Ketrzyna


Do jakiej metody, i na jaka rybę zanęta gruntowa a jaką chcesz poławiać? (2014/11/03 09:45)

Jędrula


Do jakiej metody, i na jaka rybę zanęta gruntowa a jaką chcesz poławiać?
Hehehe , Artur rozwaliłeś mi zawieszenie :) No do '' metody '' :)
(2014/11/03 12:12)

kristof1666


pewnie chodzi ci o zanętę feeder
do metody raczej sie nie nada jest zbyt sypka i zanim koszyk opadnie na dno rozmyje się
chyba że zarobisz z większą ilością wody i lowisz na płytkiej stojącej wodzie (2014/11/03 12:17)

Arcymisiek


Pytanie jest nie precyzyjnie skonstruowane, stąd tez takie odpowiedzi. :)
Łowiąc na metodę chyba łowisz na gruncie? :)
Jest teraz mnóstwo zanęt z przeznaczeniem do metody, jak i mnóstwo receptur do sporządzenia skutecznej mieszanki.
Zaneta do metody musi być w miarę zwarta i wabiąca. Do zwiazania takiej mieszanki można zastosować jakiegos dobrego kleju, kleiku ryżowego, lub jak niektórzy specifik o nazwie Horlicks na bazie słodu jęczmiennego... Możliwości  i receptur jest wiele, trzeba tylko dobrze poszperać. (2014/11/03 13:12)

Artur z Ketrzyna


Do jakiej metody, i na jaka rybę zanęta gruntowa a jaką chcesz poławiać?
Hehehe , Artur rozwaliłeś mi zawieszenie :) No do '' metody '' :)



A jendrula, chodzi do metody spławikowej. Kurcze a już myślałem że na boczny trok.


Nawet w metodzie gruntowej, mamy kilka odmian. Feeder to nie to samo co tradycyjny grunt.

A tak poza tym. To jesli jest to zanęta do metody gruntowej, to ona się nadaje do takiej właśnie metody. Bo charakteryzuje się większa spoistością itd. By właśnie tam pracowała... Ajeśli okaże się że za krutko utrzymuje się w koszyku, bo drobnica wyjada, czy nórt wypłukuje. To można dodać kleju spożywczego lub mączki czy kaszki kukurydzianej. (2014/11/03 15:05)

kacper4822


Witaj. jeśli chodziło ci o "method feeder" na karpia to zanęta Traper Big Karp truskawka a na tradycyjny feeder to zależy na jaką rybę ;) (2014/11/03 17:47)

patryk-kociemba


Witam wszystkich mam pytanko czy zanętę do łowienia na grunt można stosować do Metody.

witaj,
bez problemu możesz zastosować zwykłą zanętę, tylko jak pisał kolega trzeba ją bardziej domoczyć i dodać kleju lub zmielonych na pył płatków owsianych.
pozdrawiam
P. (2014/11/03 21:29)

unix


Witam
Do metody (the method) można stosować w zasadzie wszystkie zanęty. 
Jeśli nie masz przeznaczonej do tego zanęty śmiało można ładować koszyk tym co aktualnie posiadamy. Ale dobrze jest mieć jakiś klej do zanęt (sprawdzają się też mielone płatki owsiane) ze sobą i rozklejacz (może być jakaś bazowa zanęta standardowa do zubożenia klejenia jak mamy "mocnego rzecznego feedera") 
Wszystko zależy od głębokości wody na  jakiej łowisz i temperatury wody.
Najprościej jest po przygotowaniu zanęty zrobić test. ładujesz koszyk i do wody w miejsce, które chcesz łowić. Po  30s. wyjmujesz zestaw i jeśli jest w nim zanęta to okej - znaczy, że dociera na dno prawidłowo. Ładujesz koszyk ponownie i następnym razem wyjmujesz po  5min. Jak jest zanęta częściowo tj. około pół koszyka, może więcej trochę może mniej to znaczy, ze towar pracuje. Ale jak po 10 minutach wyjmiesz i zanęta będzie zabetonowana na koszyku to musisz ją rozkleić, bo nie pracuje. Itd... Ja staram się "ustawiać" tak mieszankę, żeby osypywała się w około 15minut.  Musisz wypracować sposób na swoją wodę. Najważniejsze jest to, żeby koszyk z zanęta opadał na dno i tam zaczynał swoją pracę.
Czasem jak chcę zrobić większe zamieszanie w wodzie robię mniej spoistą mieszankę i jak dotrze na dno w koszyku to energicznym ruchem podciągam do siebie koszyk, żeby mieszanka wymyta została natychmiast. Później nęcę w koszyku j/w .Takie nęcenie ma tylko sens kiedy łowimy dokładnie w tym samym miejscu.

Połamainia (2014/11/03 22:34)

damian31


Dziękuję wszystkim za porady. (2014/11/03 23:50)