Zalew Sulejowski i Pilica - relacje

/ 4876 odpowiedzi / 383 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

gapysek


koła maja frajdę bo wędkarzy przybywa PZW zadowolone ze hajsu nie brakuje,a wędkarz niech  dziwi ze nic nie bierze (2014/09/30 15:04)

kuba0902


To na murowańcu jest sum ? A gdzie go łapiesz i w jakim miejscu ???? (2014/09/30 17:22)

kuba0902


To na murowańcu jest sum ? W jakim miejscu go łapiesz i na co ? (2014/09/30 17:25)

jasiek310


nie chodzi o mróz,chodzi o to czy bierze cos (2014/09/30 20:02)

mistrzu53


Z tego co słyszałem to raczej nie bardzo, czwartkową nockę zaliczyłem na zero. (2014/09/30 20:06)

jasiek310


a gdzie siedziales ? (2014/09/30 20:30)

mistrzu53


Okolice Karolinowa. Słyszałem że warto się wybrać na Starą Wieś, może w weekend się uda. (2014/09/30 20:51)

jasiek310


ja tam jutro zobacze co na Barkowicach slychac (2014/09/30 20:54)

gral


Piątkowo sobotnia w Karolinowie też na 0 no może poza sumikiem kijanką. Także kiepścizna obecnie jest. (2014/09/30 22:33)

kuba0902


darek-salamon to na murowańcu jest sum ??? w jakim miejscu go łapiesz i na co ??? jestem ciekawy bo do murowańca mam ze 4 km (2014/10/01 12:20)

Pawelski13


Milosnicy zalewu byłem ponad dwa tygodnie do 11 września, w Zarzęcinie w tym roku okazów leszcza nie było ,połowiłem leszczy od pół kilograma do półtora kilo,razem padlo ponad 40 leszczy ,cztery zjedzone i uwedzone.Sandacz mizernie na trupka.Bolenie biją jak oszalałe.Sum polamał wedkę wedkarzowi.Od przyszłego roku ma nie być wymiaru i okresu ochronnego na suma tyle go jest w zalewie.Jedyne co smuci to odłowy kontrolowane nawet dwa razy w miesiącu po 400 kg na jeden zaciąg.A nie wystarczy raz na poł roku albo na rok??? Czy ichtiolog jakiś jest nadgorliwy? Ważna sprawa to ze wody nie spuszczą wcale ,zakupiono pogłebiarkę za ponad 70 mln złotych która bedzie odsysała namuły z dna.Sinice pokonane w sierpniu z mostu w Sulejowie wylano 3 tony preparatu tępiacego glony i nadmiar chwastów wodnych,trafiłem w okresie gdzie woda pod koniec sierpnia była tak dziwnie przezroczysta jak w górskim strumieniu ryba brala tylko w nocy.Jestem zadowolony z wędkowania.


@darek-salamon  - odnośnie pogłębiarki - nie wiem z jakiego źródła uzuyskałeś tą informację, ale raczej nie od podmiotu który tematem się zajmuje. Interesuję się tym tematem odkąd znalazłem informację o ogłoszeniu przetargu i staram się być na bieżąco. Na tą chwilę zarząd RZGW jest na etapie uzyskiwania wymaganej prawem Decyzji środowiskowej dla sporządzonych 2 wariantów realizacji przedsięwzięcia. Po uzyskaniu decyzji (jeżeli takową uzyskają) przystąpią do prac projektowych. Do czasu sporzadzenia Projektu trudno jest mówić o technologii oraz użytym sprzęcie.

Plotką jest również to że będzie zniesiony wymiar i okres ochronny na suma w przyszłym roku.

Odnośnie sinic - też nie wiem skąd masz te wiadomości:) Krążyły plotki że były ustawione boje dozujące chemię, Ty piszesz że wylano preparat, etc.

Nie wiem, czy zauważyłeś ale właśnie w tym okresie (było kilkanaście dni upału) sinice sie pojawiły. Nie było ich wcześniej, nie było ich również po tym jak upały ustąpiły.

Nie chcę sie mądrować ale spotkałem się z naukowcami polskimi i francuskimi nad zalewem (badali właśnie roślinność zbiornika) i doskonali znali temat zakwitów z poprzednich lat. Sami do końca nie wiedzieli jak to się stało (chyba że udawali:) że zakwitów nie ma. Z tego co odpowiedzieli wnioskowac można że mieli rację - od dawien dawna nie było praktycznie zimy (w styczniu 3 tygodnie trochę pomroziło), następnie chłodna i deszczowa wiosna, brak letnich upałów oraz stwierdzili że w zalewie w tym roku jest olbrzymia ilość rozwielitki (wiadomo organizmy te doskonale filtrują wodę) - to mogło wpłynąć na to że sinice się nie pojawiły. Przyszło kilka- kilkanaście dni gorących - sinice "wyszły".

 

 

(2014/10/02 11:45)

paawel1


Rybki zaczynają skubać. Wczoraj z łódki 2 szt i jeden spadł 40+ i 50+. Okolice Karolinowa (2014/10/15 08:16)

darek-salamon


Czyli znasz okolice i nie wiesz gdzie zarzucić wędkę?nie rób jaj że ja Ci wskaze jeszcze miejsce mi nikt nic nie pokazał sam połaż po krzakach to dobrze Ci zrobi.Masz dopływy Luciąży i Pilicy miejsc full wypas i ja z łodzi facet wiem o zalewie więcej niż Ty ?Bez obrazy :-) Jestes wedkarzem to szukaj sam miejsc to daje większą satysfakcje potem. (2014/10/15 10:26)

kuba0902


Witam, dzisiaj byłem na rybkach na murowańcu a dokładnie za szczupakiem. Jeden złapany na 2 brania mały ok.40 cm. Okoń bardzo ganiał ale brać nie chciał a u was ?  (2014/10/26 23:25)

noidemm


Sobota 4 godziny ze spinem w okolicach Spały. Miejsca książkowe, powalone drzewa, kamienie, zamenty. Brań zero, jedyne co cieszy to bardzo czysta woda. (2014/10/27 13:53)

roobcio


Witam, czy na zalewie można jeszcze połowić z brzegu czy już jest lód? Chodzi mi o białą rybę. Z góry dziękuję za odpowiedź. (2014/12/07 09:26)

paawel1


Gdzie jeszcze do lodu ;)
Śmiało można łowić, inna sprawa czy się coś złapie;)
Na ten przykład dziś od rana BT i bez kontaktu, no może jakieś branie i było. Ale za to wyciągnąłem torbę z kocem, spodniami, klapkami i jeszcze kilkoma gadżetami  (2014/12/07 13:56)

wacek36


Koledzy ,czy ktoś z Was połowił sobie w tym roku na Zalewie jakieś większe okazy bo ja tylko króciaki do 60cm.(mam na myśli szczupłe) (2014/12/10 10:59)

roobcio


To ja jeszcze jedno pytanko. Gdzie polecacie ustawić się na sandacza z brzegu? Nad Sulejowem bywam średnio raz w roku dlatego moja znajomość zalewu jest delikatnie mówiąc znikoma. Ciekawa zatoczka jest w dół zalewu jakieś 200-300 metrów od stanicy PZW w Barkowicach Mokrych. Zatoczka kończy się piaszczystym cyplem i tam myślałem żeby ten jeden raz w tym roku się udać. Jakieś inne propozycje? Fajnie jakby autem dało się dojechać do wody...
(2014/12/10 13:30)

Pawelski13


Kilka szczupłych padło - tylko znajome źródła, największy 117cm.

Na sandałka teraz - raczej tam gdzie jest głęboko: ta zatoczka o której piszesz jest OK jak na tamten rejon; jest jeszcze wyżej drugi tzw. Cypel - tam tez jest podobno ładna woda - nie wiem nie łowiłem, a tak poza tym Karolinów, Stara Wieś.

(2014/12/10 16:32)

wacek36


ja bym polecił Zarzęcin,można dojechać samochodem do samej wody i miejsce na sandała wymarzone (2014/12/10 16:39)

wacek36


Panowie biorą okonki,co prawda niezbyt wielkie ale zabawa przednia (2014/12/11 21:05)