Zalew Mrożyczka - Głowno koło Łodzi

/ 8 odpowiedzi
Cześć. Łowię od 1.5 roku i mam dosyć słabe wyniki. Nie wiem czy to od sprzętu (który uważam za dosyć fajny - Mistall Olympic Tele Mixed Carbon i Okuma Safina SNa - 40) czy od łowiska (Głowno/k.Łodzi zalew Mrożyczka). Nęcę codziennie i żadna ryba nie chce wejść mi w zanętę. Stosuję zanętę Trapera - Karp, Lin, Karaś i do tego dorzucam troche atraktora Waniliowego też Trapera. Łowię na grunt i na spławik. Czasami (1 do 50) wejdzie mi jakaś płotka 14 - 15 cm. Wczoraj wyciągnąłem Leszcza 13 cm. Czemu mi wchodzi taka drobnica. Ostatnio założyłem Kukurydzę i nic nie brało a wiem że Karpie są. Łowię na białego, pinkę, kuku i  jak wpadnie to groch. Proszę o radę.

PS. Sorry że się tak rozpisałem. 
nata


Jak kolega chce połowić grubszą rybkę do polecam rydwan 20 km dalej w stronę łowicza.Na głownie kiedyś bywałem ale jakiś rewelacyjnych wyników tam nie miałem. Osobiście to bym polecił podglądać (pogadać) miejscowych wędkarzy, poszukać dobrych miejscówek, co do zanęt to proponuje firmy lorpio seria magnetic lub grandprix. (2012/07/10 14:51)

Łobo


mhmmmm. Dziękuję za odpowiedź. Na rydwan nie mam dojazdu ale raz na jakiś czas tam jestem i tam można wyciągnąć rybę grubą. Mój rekord to leszcz 39 cm ale to niestety nie w Głownie tylko nad morzem na kanale Rega. Świetny kanał do połowów tylko te diabelskie kutry i jakieś statki turystyczne do szału doprowadzają. A na rydwan na pewno się wybiorę.



Pozdro (2012/07/11 09:17)

krzysztofkawalec


Też miałem taki problem z drobnicą ja proponuję zanętę grubo ziarnistą z dodatkiem dużej ilości kukurydzy,na moim łowisku to działa,leszcze po 40 cm i ładne bąki 30 cm podpływają.Zapraszam na Zofiówkę kolega wyciągną amura 9,5 kg, (2012/07/11 09:47)

Łobo


no właśnie zacząłem nęcić kuku, groch, pinka i trochę sypkiej i kleju do zanęt. Sypką sype przy brzegu żyby drobnica zeszła bliżej na spławik a gruba tam dalej. (2012/07/11 09:55)

krzysztofkawalec


Witam ja proponuję kupić zanętę  grubo ziarnistą , dodać sporą ilość kukurydzy i konopi  na moim łowisku to działa,leszcze po 40 cm i baki po 30 cm.Zapraszam na Zofiówkę kolega złowił amura 9,5 kg  (2012/07/11 10:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Łobo


Czy na tym zdjęciu jest zalew? (2012/07/11 13:02)

borsuk 6x9


mogę jedynie powiedzieć że na mrożyczce są duże ryby. leszcze po 55 cm i liny po 2 kg. ale co i jak nie zdradzę. jedyna podpowiedź to że nowoczesne metody typu super zanety czy cienkie przypony można spuścić do klozetu. (2012/08/21 18:52)


Sklep wedkuje.pl

Mistrall Olympic Tele Carbon