Zalew Dobczycki

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich czy ktoś z kolegów ma jakiekolwiek informacje na temat zalewu w Dobczycach kiedy będzie udostępniony dla wędkarzy? Wiem że w ubiegłym roku rozpoczęła się mała wojna ( www.takdlazalewu.pl  )z wodociągami w Krakowie lecz obawiam się że bez większych rezultatów...a szkoda piękny akwen dla przykładu zalew Dziećkowice oraz Goczałkowice są również zbiornikami wody pitnej udostępnionymi dla wędkarstwa...
waski310


Niestety na razie nie widać zielonego światła dla wędkarzy. Woda piękna, rybki również pływają ładne. (2012/02/21 20:03)

covent


Szkoda, szkoda, szkoda - gdyby można było "legalnie" wędkować dopłacając, mialbym niedaleko świetne łowisko a tak można tylko pomarzyć.. A co do ryb jakie tam pływają to już legendy krążą- miejscowi i tak tam łowią bo wiedzą gdzie się chować..:) (2012/02/21 21:26)

waski310


No ja też miałbym blisko. legalnie łowią tylko chłopaki z rybaczówki ale oni na sieci. Okazy wyciągają piękne. No cóż miejscowi kłusują ale to nie dla mnie. jak bym miał cały czas patrzeć czy mnie ktoś nie złapie to zero przyjemności z wędkowania a chyba o to w tym wszystkim chodzi. (2012/02/22 18:34)

wookiee80


Jest akcja zbierania podpisów pod petycją o umożliwienie wędkowania na zalewie dobczyckim;
takdlazalewu.pl (2012/11/26 13:49)

cocaine


Witam jakieś nowe wiadomości na temat zalewu być może w tym roku coś się wyjaśni  ??? (2013/01/24 09:22)

covent


cyt:

Witam serdecznie,
 
    Tak - RZGW wydało nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia stref ochronnych. Mimo wniosku MPWiK który szedł w dobrym kierunku, w wyniku konsultacji z RZGW został on zmieniony na bardzo zachowawczy. Generalnie nie wdając się w szczegóły de facto nie zmieniło się nic. Przesyłam link do rzeczonego rozporządzenia: http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2012/7548/akt.pdf . Jak czy inaczej sprawy nie odpuścimy i będziemy robić wokół tego szum aż do skutku!
 
---
Pozdrawiam 
Łukasz Tabaszewski
Koordynator projektu społecznego
Tak dla Zalewu
cocaine


Witam to ów gospodarstwo rybackie w Brzączowicach zakorzeniło się na dobre konkurencji ze stron wędkarzy nie chce...A wogóle to rozporządzenie niczym się nie różni od poprzedniego bodajże z 2001r. Przykre mieć taką wodę pod nosem i z niej nie korzystać. (2013/01/26 04:58)

hamper9997


Witam chciał bym dodac że ryby w zalewie dobczyckim są dziesiątkowane i to chyba specjalnie.odławiane pozyskiwana jest ikra na narybek który pierwotnie mial wracać do zalewu zostaje sprzedany na stawy hodowlane wszystkie złowione ryby zostaja sprzedane na mięso nic nie wraca do zalewu . Po za tym w porze skłądania ikry poziom zalewu jest obniżany co powoduje zniszczenie ikry w zaroślach . Nie miejscowa ludność  niszczy ryby w zalewie dobczyckim lecz masowe odławeianie na sici nawet jeśli kiedy kolwiek udostepnia go dla wędkarzy zalew będzie tak przetrzebiony że cudem będzie coś złąpać...Powinni otworzyć go chodźby tylko dla sportowego łowienia pod odpłata i zakazem zabijania ryby surowe kary za nie przestrzeganie regulaminu wzmorzona kontrola zrobic jakieś kart opłaty miesięczne itp taki piękny zbiornik się marnuje ...pozdrawiam (2014/08/31 09:34)