Zakupu gruntówki lub pickera

/ 8 odpowiedzi

Witam.

W tym sezonie chciałbym zakupić wędkę do połowu gruntowego. Wędkuje przeważnie na zbiornikach zaporowych, posiadam już jedną gruntówkę ale o CW 100g. Tam gdzie łowię jest to woda stojąca o głębokościach do 4-5m, czasami zdarzy się wypad nad jeziorko.

Moje pytanie brzmi następująco czy zakupić np. Mikado Black Draft Picker o cw do 40g (długość również nie wiem czy 270 czy 300cm) lub Dragon Express do 40g.

Czy wybrać coś cięższego np. do 60g wyrzutu.

Tam gdzie wędkuje największą rybą jaką może się trafić jest karp do 4-5kg, po za tym płotki, linki, leszcze.

Dzięki za poradę.

 

u?ytkownik102837


ja na twoim miejscu brał bym Dragon Express do 40g, no chyba że będziesz chciał połowić na większe odległości na jeziorze to w takim przypadku polecił bym ci coś o większym cw. Napisz dokładnie co chcesz łowić, na jakiej odległości i inne szczegóły to na pewno ci szczegółowo odpowiem (2014/01/03 18:54)

marcink82


Nastawiam się na płocie, liny, karasie czasem karp do 3-4kg max. Do cięższego łowienia mam gruntówkę do 100 gr

(2014/01/03 19:06)

Jędrula


Mikado Black Draft Picker to najlepszy kij w tej cenie , dorównuje Dragonom po 2-3 setki . Wędka , lekka , szybka i najważniejsze ze szczytową akcją . Jak dla mnie bomba ! ;)

(2014/01/03 19:15)

marcink82


A jaka wielkość kołowrotka by pasowała do niego?? i jaki byście polecili, jeżeli chodzi o firmę? (2014/01/03 19:18)

Jędrula


Mały i szybki zwijak wystarczy . Według mnie jak szpula pomieści 200 metrów 20-stki to wszystko gra . A firma ? Na rynku jest tyle różnych , że głowa mała . Sprawa jest prosta , jak to mówił mój śp dziadek '' dasz poznasz , nie dasz tez poznasz ''  . Wszystko rozbija się o kasę .

(2014/01/03 19:27)

michumzt


Cześć . Z tego co piszesz , że planujesz łapać plocie , liny i karasie to proponuję quiver dragon express 300 cm , wedką jak dla mnie idealna to tych rybek . Leciutka , szybka i finezyjna a z koszykiem 20 gram + zanęta machniesz naprawdę daleko bez żadnych obaw o wedzisko . Miałem w ręku wiele quiverów i pickerów i ten jest dla mnie najlepszy nawet od Silver dragon edtion także polecam . Pozdrawiam (2014/01/03 19:35)

mateo111132


Mały i szybki zwijak wystarczy . Według mnie jak szpula pomieści 200 metrów 20-stki to wszystko gra . A firma ? Na rynku jest tyle różnych , że głowa mała . Sprawa jest prosta , jak to mówił mój śp dziadek '' dasz poznasz , nie dasz tez poznasz ''  . Wszystko rozbija się o kasę .




podpisuję się obiema rękami i nogami. Kij super lekki a co zatym idzie szybki i ten uchwyt poezja.... porównywałem go z daiwa nie pamiętam nazwy za 300zl i moim zdaniem mikado wyszlo lepiej (2014/01/03 20:16)

berthold


Cześć . Z tego co piszesz , że planujesz łapać plocie , liny i karasie to proponuję quiver dragon express 300 cm , wedką jak dla mnie idealna to tych rybek . Leciutka , szybka i finezyjna a z koszykiem 20 gram + zanęta machniesz naprawdę daleko bez żadnych obaw o wedzisko . Miałem w ręku wiele quiverów i pickerów i ten jest dla mnie najlepszy nawet od Silver dragon edtion także polecam . Pozdrawiam



fajna wędka ale jak by tak miała do 60 gr to by było super ,ja miałem takie 300/60 gr tylko firmy nie umiem zapamiętać ale były super sztywne -progresywne bardzo dalekie rzuty i karpik 2-3 kilo spokojnie kapitulował
chyba sheakspere ale głowy nie dam ,w sprzedaży ich już nie ma
chyba że skusisz się na 330 cm tu już jest dużo większy wybór firm oraz większy ciężar wyrzutowy (2014/01/03 20:22)