Zaczynam przygodę ze spławikiem.

/ 29 odpowiedzi
krzysztof-marze


Dobra, widzę, że mało kto chce ci pomóc otóż jeśli chodzi o wiązanie haczyków to polecam tzw "pojedyńczy węzeł antypoślizgowy " oraz "perfekcyjną pętle".Jako przynętę polecałbym tzw. "kanapki" czyli połączenie dwóch przynęt moim zdaniem najlepiej czerwony robak i kukurydza. Zależy na jaką rybę się nastawiasz a haczyk i tak nie musi być ani wielki ani miniaturowy np. na haczyki karpiowe łowiłem małe płotki :). Grunt jest dowolny ale polecałbym jak największy, trzeba po prostu go zbadać czyli zwiększać grunt aż spławik się położy. Pominąłem jeszcze pytanie gdzie rzucać, no więc tak jak jedziesz rano to raczej na środek (pamiętaj, że to zależy na jaką rybę się nastawiasz możesz sprawdzić w internecie)wieczorem ja raczej rzucam przy brzegu :)Mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli tak to się cieszę. (2014/07/02 19:19)

pompips


Widzę że wszyscy radzą jak to czytam to skręca mnie trochę z żalu :P.
Proponuję na taki śmisznym portalu z filmikami pooglądać kilka filmów po jaśni ci się lepiej niż od czytania wpisów na forum.  Jak władasz angielskim to też polecam zagraniczne produkcje.
Z mojej strony rada zacznij od obserwacji i badania łowiska wygruntuj i zbadaj dno. Połamania (2014/07/02 20:17)

zielony401


A ja zacznę od dup...y strony.gdy miałem sześć siedem lat i zacząłem jezdzić z dziadkiem na ryby to zawsze mi powtarzał i tłumaczył :Dziecko zanim zaczniesz łapać naucz się czytać wodę!!! Wiec nie dawajcie dobrych rad bo co łowisko to inny obyczaj. w rybę trzeba się wstrzelić . PROSTE!!! Jeżeli ryba w danym łowisku ma pod dostatkiem ochotki to nie ma co na nią łapać!!! Najpierw należy poznać łowisko a potem brać się za ryby . Chłopak chciał  spróbować  czegoś innego a wy go od razu obrzucacie łajnem . WSTYD!!! Kolego popróbuj kilku przynęt i zanęt a zaczniesz odnosić sukcesy . Nie ma złotego środka na dana rybę czy metodę . W myśl zasady: TAM CIĘ BOLI GDZIE CI SPUCHŁO. próbuj:) POŁAMANIA KIJA . Pozdrawiam.

 

(2014/07/03 21:08)

darek-salamon


Do kogo te posty piszecie?:-) :-) :-) sami do siebie?  (2014/07/03 21:22)