Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

daro22


Witam...Pogoria 1 i cztery brania na trupa...Dwie ryby pocałowały moj podbierak....wegorz 72cm i sum moze z 40cm,dwa brania puste..Dupy nie urywa,ale narzekać tez nie wypada:) (2015/08/24 21:49)

KuboX


Spróbuja nabyc to (2015/08/25 13:06)

czaplin


Cześć! ja tym razem wypad na komercje na test nowej przynęty do metody i rewelacja! Karp, dwa razy lin ( Lin 48cm, coś pięknego, ale uciekł mi z maty do wody przy robieniu zdjęcia) i taki stwór 96cm! tym razem nie napisze nic o zestawie :)

pozdrawiam,
Artur (2015/08/25 17:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

KuboX


Łady stwór . Gratulacje !!! (2015/08/26 12:21)

gacek84


gratki jaka  to komercja?? gdzie  to jest

(2015/08/27 07:56)

czaplin


Gacek:
Mikołów Rybołówka
Daro:
Fajny Wonsz, graty!




pozdrawiam,
Artur (2015/08/28 19:30)

perwer


Graty - takiego dinozaura jeszcze nie miołżech  okazji chycić ,a węgorza w tym roku wcale .fajnie sie macie  ,no co tu dużo pisać .
No ale żeby chytać ryby ,trzeba na nie jeździć - jo jada ,ale z rodziną do jakiego parku rozrywki -ryba beda widzioł ,ale w smażalni. (2015/08/29 07:45)

mariospin


Dzisiaj po trzytygodniowej przerwie w łowieniu popołudniowy wyjazd na zbiornik pożwirowy. Brania tylko w okolicach godziny 17:00. Efekt: dwa zawalone brania, karaś 39,5cm oraz dwa leszcze 41 oraz 55 cm. Łowiłem na Method Feeder. Pozdrawiam. (2015/08/29 22:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mariospin


Rybki jak wszystkie w tym roku wypuszczone z powrotem do wody (2015/08/29 22:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemol34


Witam koledzy. Wczoraj kanał Gliwicki. Od 4 - 11 jeden karach (45 cm) i dwa puste brania na trupka. 
P.S. Pierwszy raz łowiłem na trupka. Nie jestem miłośnikiem takich metod ale czasem trzeba. Może któryś z kolegów doradziły co nieco. Konkretnie chodzi mi o zbrojenie trupka. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. (2015/08/30 12:41)

perwer


Przemol , a co konkretnie chcesz wiedzieć ?..Ogólnie jeśli chodzi o zbrojenie trupka ,to szkół  ,a co za tym idzie -metod jest wiele . Najprostsza ,a moim zdaniem najbardziej skuteczna to : kupujesz niezbrojony volfram - długość minimum 50 cm .Zbroisz na nim ,albo pojedyńczy hak ,albo małą  kotwicę -albo moim zdaniem najbardziej skuteczny  taki podwójny hak -jeden większy z jednym mniejszym -z tym ,że rozmiar tych haków tez mały .Z przynęt najlepszą jest mała płoć - taka od 7 do 10cm = dlatego że każda ryba Ci w to przydupcy i sandacz i węgorz itd...Jak nie masz płotki ,to ratujesz sie tym co mosz - jak mosz większa ryba ,to ucinasz kawałek ryby w okolicach ogona - zresztą jak jest większy trupek -dobrze kawałek obciąć .Bieresz  igła i wbijasz zaraz nad łbem - przeszywosz aż wyjdzie ogonem,czy w tych okolicach -przeszywosz volfram a kotwica - mniejszy kawalek wbijosz w gęba ,a drugi wystaje . Nie ma bata -kombinuje różnie ,ale ta metoda podsumowując ,przyniosła mi kilkanaście ,jak nie więcej ryb sandaczowo -sumowo - jakiś tam.
 Do trupka można jeszcze szczykawką nabić troche oleju rybnego ,lub innego śmierdziela - można waszerować styropianem ,żeby podnieść go z dna jak sa raki i opierdzielają trupa = jest tam później jeszcze troche kombinacji . Przeszywań trupa jest wiele rodzai ,niektórzy łowiąc na plecionie ,jeszcze oplatają trupa - różnie -ale skup sie na tym co napisałem ,a nie pożałujesz . aha -  volf -jak Ci sie tylko delikatnie zacznie skręcać ,albo rozdwajać -wydupiasz  to do kosza- nie kombinujesz na badziewiu ,bo to nie ma sensu .Jak pomogłem to dobrze ,jak nie to napijmy sie. (2015/08/30 21:32)

jorg69


czesc wszystkim
nocka na zb, Słupsko(712)
do godz 3,3o zero brań potem ryba roku(?) o mało wedki do wody nie wciągneła ,ok 5 min walki - 1-0 dla niej przypon szczelił
może jeszcze sie trafi
potem płotki,wzdręgi ok 25cm+,kilka karasi 30+     i zaskoczenie ok 30 okoni na małe żywczyki wszystkie jeden rocznik 25-28 cm
zabawa jak lala
przy łysym w pełni byłem zaskoczony ilością brań,a jechałem z bez przekonania i po to by odstresować sie po pracy i  naprawie auta
udalo sie w pelni
pozdrawiam (2015/08/30 21:44)

hudzik


Robię dokładnie tak jak opisał "Perwer" , czyli podwójny hak ,małym grotem przebijam przy głowie i wyciągam plecionkę w okolicy ogona, a duży wystaje.Jedynie przeszywam nie wolframem , a plecionką w otulinie ( jeżeli polujesz na sandacza , suma wystarczy).Prosta rurka  antysplątaniowa, obciążenie oliwka ok 60gr.(chodzi o to aby cały zestaw pewnie trzymał się dna , a sandacz nie miał dużego oporu przy braniu i odpłynięciu z trupkiem.Na rzece spotkałem się , że wędkujący w ogóle nie dają rybie luzu , zaraz po pierwszym braniu zacinają , ale tej metody nie testowałem. To mój ostatni kaban:) (2015/08/31 08:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemol34


Podziękował dobrzy ludzie. Na pewno skorzystam z rad mam nadzieję już w najbliższą sobotę. Bierze i to nawet dobrze sandałek na kanale i trzeba to wykorzystać. Jeszcze raz dzięki za pomoc. (2015/08/31 17:20)

anlorxen


A na jakim odcinku tego kanału ? Opolskie czy Katowickie. (2015/08/31 22:55)

Przemol34


A na jakim odcinku tego kanału ? Opolskie czy Katowickie.





Kolego na opolskim łowię.  (2015/09/02 20:01)

Przemol34


Witam. Sobota na kanale i "0". Jedno branie koło 9, a potem "martwa woda". Jedynie to udało mi się "przynęt" nałapać. Od 4 do 6 uklejki brały jak głupie ale sandał się menda nie odezwał, kuźwa. W sobotę plany na kolejny wypad. Ma być ciepełko. Pozdrawiam. Może w końcu złapię tego "pierwszego".  (2015/09/07 19:06)

patryk-kociemba





witam,
ja byłem na Kanale w Łabędach i potwierdzam słowa kolegi, totalna kicha,od 15:30 do prawie 20:00 i tylko 5 podleszczyków, 3 malutkie karasie i jeden narybek okonia, ogólnie naprawdę kiepsko w porównaniu do zeszłego roku. (2015/09/07 20:59)

daro22


Witam łowców...kumpel z roboty w sobote pojechał na Rzeczyce za okoniami,okoniki słabo brały ale przy holu tego krokodyla się spocił,bardzo się  spocił hehe.....105 cm ;-) (2015/09/08 18:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kwas1981


Ja byłem na Kanale na katowickim odcinku w niedziele od 6:30 do 11 i wcale nie było tak źle.  3 leszcze, 7 karasi około 30 cm 10 wzdręg max 15cm i karpik 22cm i dwa puste odjazdy na karpiówce. (2015/09/08 20:22)

aal82


ładny Kaczodziób :)) widać pogoda się zmieniła to coś się dzieje.Może się zrobi jakiś mały rekonesans za wąsatym ślisliskim :)) (2015/09/08 20:36)

gacek84


to foto  z  rzeczyc  ?

(2015/09/09 22:48)

zbynio5o


gacek84 to foto jest z Katowic, Aleja Korfantego 16 m.4, 1 pietro. (2015/09/09 23:58)

daro22


to foto  z  rzeczyc  ?

Hehe.....Zielonego pojęcia nie mam ,ale ryba zabrana do domu jak o to pytasz i z tego co łowca mi wczoraj powiedział to smak tak wstrętny, że spróbuje reszte uwędzić a to co zostało usmażone utopi w zalewie....Moje zdanie jest niezmienne-DUZE RYBY ODDAJEMY WODZIE;-)...pozdrawiam

                                    (2015/09/10 18:35)