Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

aal82


Byłem tydzień temu na chwilkę żadnych psioków jeden jedyny grzyb borowiczek. (2015/09/21 09:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

daro22


Ryby nie biorą to trzeba szukać innych rozrywek.Zeby nie być gołosłownym dzisiejsze 45 minut w lesie i 6 kg.zdrowiutkiego młodego maślaka, mój nowy rekord jeśli chodzi o czas i ilość;-) (2015/09/21 12:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Majster 81


Ryby niy gryzom , ale grziby sie puściyły , maśloki , kozoki siwe i cerwone . (2015/09/21 17:07)

Zionbel


Ryby nie biorą to trzeba szukać innych rozrywek.Zeby nie być gołosłownym dzisiejsze 45 minut w lesie i 6 kg.zdrowiutkiego młodego maślaka, mój nowy rekord jeśli chodzi o czas i ilość;-)

Te kierowniku a to z twoich stałych rejonów ???? (2015/09/21 19:44)

daro22


Ryby nie biorą to trzeba szukać innych rozrywek.Zeby nie być gołosłownym dzisiejsze 45 minut w lesie i 6 kg.zdrowiutkiego młodego maślaka, mój nowy rekord jeśli chodzi o czas i ilość;-)

Te kierowniku a to z twoich stałych rejonów ????

Stałe rejony te prawdziwkowe muszą poczekać do piątku.To nowe miejsce które pokazał mi kumpel z roboty, bo miejsc na maślaki nigdy nie miałem, jestem typowym borowikowym zbieraczem ale na początek sezonu i takie maślaczki niesamowicie cieszą.
                                    (2015/09/21 20:33)

jackotis


dobra torpeda!!gdzie go wyjołeś??





Pogoria - 3 dni nad wodą. Kolega miał podobnego, ponadto wyciągneliśmy dwa mniejsze amury 72 - 78 cm i dwa karpie 52 -53 cm. Oby większość wyjazdów tak się kończyła.

(2015/09/22 11:28)

czaplin


Siema Panowie!


ja teraz dwie nocki na rybach, przedwczoraj sprawdzić mój ulubiony staw, ale ciągle zarośnięy, więc po drugiej dużej rybie straconej w chaszczasz spakowałem klamoty i do dom. Wpadły średnie karasie.


Wczorajsza nocka na Kolejorzu i słuchajcie co mi się trafiło! W zeszłym tygodniu też miałem przygodę z dużym sumem, tylko że mi nie dość, że się spiął to jeszcze kołowrotek karpiowy nie wytrzymał i jedzie na reklamacje :) Więc wczoraj do karpiówki założyłem zwykły feederowy. I nagle JEB! 
Larmo jak cholera, Rod-POD obraca się do góry nogami, a moja karpiówa płynie po wodzie i tnie ją jak motorówka. Moja ulubiona karpiówka! Czytałem, słyszałem o takich rzeczach, ale nie wierzyłem! No nic, pogodzony ze stratą, robie przegląd sprzętu w aucie, wyciągam kolejną karpiówę, zakładam kołowrotek ze spinningu i tak łowie do rana. Z ryb wpadło kilka płoci +30cm na drgającą, a na karpio-spin karaś 40cm i karp 54cm.
Rano, jak się rozjaśniło, patrzę a na środku stawu jakiś kij. Byłem pewny, że to moja wędka, na granicy rzutu. Oddałem chyba kilkadziesiąt rzutów z ciężarkiem 80g na pełnej parze, żeby dociepnąć. Barku nie czuję, ale pykło, zahaczyła się. Pod brzegiem spadła, ale już szło dorzucić blachą spiningową i wyszło.


Uczcie się na moich błędach: Nie odchodź od wędki, jeśli nie masz wolnego biegu! Ja miałem tylko 3-4 metry do wędki, ale nie zdążyłem, a takie pomyłki mogą być kosztowne!


pozdrawiam,
Artur (2015/09/23 13:29)

jorg69


Witam 
tak czytam wasze wpisy o rybach i grzybach ja nic ani jedno ani drugie
Jakas klęska pech ostatnie ryby przypon poszedl,nauczony zawiązałem plecionkę,
Dzis wypad na Dwory2 wody malo,i wialo od 5 rano do 14 tylko 2 brania 1 pudło
2 ---- jest siedzi ladna rybka walczy az milo juz przy podbieraku i ........
strzelil hak no k.....amur tak na oko 70+ sobie poszedł
i znowu nauczka ze nie warto kupować haki za 2,50 op.


od 15,30 na Słupsku do 19 nic same płoteczki 15 cm 
Wczoraj skuszony wiadomosciami o grzybach wypad 2 godz i ......... nic 
no szok 
jedyna pociecha że czas nad wodą i w lesie bezcenny 
pozdrawiam (2015/09/24 21:32)

kwas1981


Od przyszłego roku zbiornik Dzierżno Duże (Rzeczyce) będzie zbiornikiem NO KILL !!!!!!!!!. Może za kilka lat będzie prawdziwe eldorado.

http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/120489/60/posiedzenie_wladz_okregu__24_wrzesien (2015/09/25 15:20)

daro22


Siemanko....dzisiaj miały być prawdziwki i były.Grzyby tylko w tajnym miejscu, reszta lasu sucha jak pieprz i bez grzyba;-) (2015/09/25 20:17)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

skydriver1


kolego ja mialem identyczna sytuacje jakeis 2 tyg temu - siedziałem sobie na  komercyjnym stawie w Sierakowicach, wlasciwie juz sie skladalem - wszystko w bagazniku poza ostatnim kijem ktory zdjalem z podporek i polozylem jakies 2-3m od brzegu. DOslownie odwrocilem sie tylem na kilka sekund...nagle slysze szum i odwracajac sie widze juz wedke w wodzie - nie mialem szans doskoczyć. Desperacko wyciagam spinning i rzucam orientacyjnie przed siebie - chyba 6-7 rzut- czuje opór- wedka zahaczona - udalo mi sie ją dociągnąc do brzegu a potem wyjąc wiszącego na niej karpika 1,5 kg. Wiec jak widzicie - co potrafi mala ryba, nie mowiac o duzej sztuce... a bylbym okolo 500zl w plecy za ten kij i kolowrotek :D (2015/09/26 13:20)

berthold


Od przyszłego roku zbiornik Dzierżno Duże (Rzeczyce) będzie zbiornikiem NO KILL !!!!!!!!!. Może za kilka lat będzie prawdziwe eldorado.

http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/120489/60/posiedzenie_wladz_okregu__24_wrzesien




miołem chwila wolnego to tam podskoczyłem bo ciągnie w stare strony tym bardziej że teraz mam ciut nawet bliżej od przeprowadzki i widać że tam sie fest zmieniło coś robią z brzegami jakieś umocnienia i to dość wielkie odcinki to teraz ino czekać aż oczywiście po swojemu zrobią zakazy wjazdu autami i bydzie eldorado jak ta lala ino ze 2 kilosy na plerach i już nad wodziczką he ,  a jo teraz mom odra i pełno żwirowni pod nosym ino czasu brak i to boli fest jak śpiywo  zespół obersliesen notabene fajno muza warto posuchać
(2015/09/29 23:33)

Zionbel


Siema Pany.
Wbijam dzisiaj na Kanał do Ujazdu a tu mnie jakiś pajac atakuje że 10
mam wycalowac za łowienie w tym miejscu.
Zrobili marine, powiesili info teren prywatny i zatoka popłynęła.
10 za wędkowanie na tzw. Cyplu...
Co za kraj :( (2015/10/02 22:56)

perwer


Zionbel ,Najniższa krajowa ma być 15 zeta za godzine ,to szefowie pracownikom tymi ze średnimi stawkami -wiekszym stażem - dadzą pewnie 30 zeta heheh...tak że korzystaj z tych 10 zł, bo za rok bedziesz w EURO płacił he....
 Wiem że chory kraj ,tylko wydaje mi sie że na kanale nikt nie może zrobić prywaty .Nawet jak ktoś coś wykupił w tym miejscu ,to branie kasy za łowienie wydaje mi sie jakimś przekrętem. ...Moga sie mylić. (2015/10/03 07:38)

malin84


Siema Pany.
Wbijam dzisiaj na Kanał do Ujazdu a tu mnie jakiś pajac atakuje że 10
mam wycalowac za łowienie w tym miejscu.
Zrobili marine, powiesili info teren prywatny i zatoka popłynęła.
10 za wędkowanie na tzw. Cyplu...
Co za kraj :(

Siema Grzegorz mogles mu powiedziec ze za dychu to Ci moze do Paszczu wziasc za lodka:) nie moga pobierac dodatkowych oplat!!szukal glupiego i myslal ze zaplacisz!!nie ma tam tabliczki zakaz wedkowania postawionej przez PZW Opole wiec Cie moze cmoknac (2015/10/03 13:08)

formanr1


Zionbel gość który wprowadził tą opłatę może ją pobierać sam od siebie. Łamie co najmniej dwie ustawy i wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Po pierwsze Ustawa Prawo Wodne określa że każdy ma wolny dostęp do wody ogólnodostępnej, i ma obowiązek udostępnienia 1,5 od brzegu w celach turystycznych i sportowych
Przepis art .28 ust. 2 tego prawa mówi, że właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie.
Wobec powyższego Właścicielowi nie wolno celowo utrudniać poruszania się w linii brzegowej ani podejmować działań, które mogłyby to uniemożliwić.
Sytuację tę porządkuje ( korzystne dla żeglarzy, wędkarzy, turystów ) wydane orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygnatura akt: II OSK 621/12). Art. 34 ust. 1 i 2 prawa wodnego ustanawiają prawo do powszechnego korzystania z wód publicznych śródlądowych i morskich dla każdego, m. in. do wypoczynku, turystyki, uprawiania sportów wodnych. Według NSA każdy może więc domagać się wyznaczenia dostępu do jeziora.    Tak więc turysta, żeglarz czy wędkarz będzie mógł domagać się od miejscowych władz, w drodze decyzji administracyjnej, zapewnienia mu dostępu do brzegów wód publicznych.
 Ponadto gdyby gościowi przyszło do głowy siłą usnąć kogoś z tego terenu musi wiedzieć że popełnia przestępstwo z art. 191 § 1 k.k.
(Art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.)
Proponuję wędkować dalej i nie przejmować się tą sytuacją, a w razie draki zachować spokój i wezwać policję.
Zarządcą kanału jest RZGW Gliwice i to ono wydało PZW decyzję na gospodarkę rybacką na wodach Kanału.

(2015/10/04 14:07)

destruktor


Witom chopy cosik tu pusto to napisza byłech wczora umie na chechle ze spinym se połazić ziele ziele ziele ziele ziele wchu..... zielo woda opadła jest myni wody niz we lato żeby tak zje... ć tako fajno woda żeby pochytać to by trza kosa grabie i sie wyczyścić plac we wodzie szkoda zaniydługo to jużani niy pudzie sie kompać bez te ziele to tela połomanio życz a:) (2015/10/07 22:12)

sebollo69


Totalne dno wędkarskie...bezrybie...cisza grobowa..zero brań białej ryby,parę dni odpuszczam.
Jak z braniami u Was? (2015/10/08 16:56)

perwer


Cześć -jo niestety przez robota ,nie moge nawet z ojcem i bracikiem  na grzyby sie ugadać ,a o rybach nie ma mowy ....ale na pewno ogarna z  jeden wypad na jesień... (2015/10/08 17:47)

xym82


Siema Pany.
Wbijam dzisiaj na Kanał do Ujazdu a tu mnie jakiś pajac atakuje że 10
mam wycalowac za łowienie w tym miejscu.
Zrobili marine, powiesili info teren prywatny i zatoka popłynęła.
10 za wędkowanie na tzw. Cyplu...
Co za kraj :(

Wchodziłeś na cypel? Znajomy też płacił,ja ostatnio łowiłem od drogi do Niezdrowic i nikt nic nie chciał.. (2015/10/11 23:50)

ivel 83


Totalne dno wędkarskie...bezrybie...cisza grobowa..zero brań białej ryby,parę dni odpuszczam.
Jak z braniami u Was?





Kiszka taka sama z białorybem !!! (2015/10/12 07:51)

naruto1919


podsumuje ostatni tydzień października :


3,4 kozłowa Góra cały dzień i nocka totalne zero na drapieżnika i białą rybę,


5,6,8 Skałka Świętochłowice dziennie kilka godzin jedno branie wzdręga karp niby chodził komuś tam udało się jednego wyciągnąć na 


10 lub więcej wędkarzy klapa jak nic,


10 Imielin fala jak nad morzem łódkami nie potrafili na wiosłach wrócić na rybaczówkę a my z brzegu zero na drapieżnika na białą nie szło zestawu położyć taka fala jak wzięła płoć taka 15 cm to nie wiadomo było nawet kiedy tak więc po południu na Skałkę a tam znowu nic  tak że ludzie napiszcie chociaż na privie gdzie mam jechać żeby trochę z rybą powalczyć na kiju ją poczuć bo oszaleję. (2015/10/12 09:13)

destruktor


Witom naruto1919 chopie jo we tym roku chyciyłech jednego karpika wtóry mioł ok 10 cm a we tamtym roku było ich trocha a dwa trzi lata tymu było super ja ryba niy biere to nikaj niy pochytosz a siedzieć pora dni żeby chycić jedna abo dwie ryby szkoda zdrowio jo tyż we tym roku mom słabe efekty ale mom nadzieja że prziszły bydzie lepszy . Jedyne na co jeszcze licza we tym roku to spining nara i połomanio (2015/10/12 10:49)

berthold


do wos to tragedia te bezrybie a jo przy tym remoncie to ostatni roz byłem na rybach w połowie kwietnia tragedia niby ale z drugi strony skoro niy brało to niy ma czego żałować ale na drugi rok odra i wszystkie żwirownie w promieniu 10 km od Ciska opanowane do perfekcji byda mioł heh  (2015/10/14 22:38)

Woa-VooDoo


Destruktor nie zgodzę się.
Jestem 3 dzień w domu a przedtem byłem 2 tygodnie na rybach i dostaje do głowy :P 
Więcej zdrowia straciłem oglądając ten szajs w telewizorze niż przy najchłodniejszych nockach przy wodzie ( a przymrozki były) . (2015/10/14 23:06)