Z wędkami na Śląsku - relacje wędkarskie

/ 7685 odpowiedzi / 692 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

patryk-kociemba


koledzy pewnie chytają ,a jo w robocie charatom.
 Panowie jest już moc nad wodą ,czy lipa?

Właśnie wróciłem znad wody. Pięć godzin łowienia na drgające szczytówki na byłej żwirowni i lipa, jedynie 3 okonki na ochotkę z pinka...ale fajnie już posiedzieć przy gruntówkach:-)
Myślę Darku, że kwestia 2 tydni, jak pogoda dopisze i pomalutku będzie ta moc nad wodą:-)

Ja dziś podobnie na pobliskiej żwirowni, lecz tylko udało mi się 2 godzinki polowić, efekt to ok 2,5 kg rybek, w tym 3 leszczyki i 4 krąpiki. Ale już tylko nasłuchuję kiedy coś się ruszy na naszym Kanale. (2015/02/28 18:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kucus22


Graty miałeś zabawę chociaż :-) Ja liczyłem z batem w poniedziałek powalczyć, ale z tego co widzę to pogoda się ma zepsuć i może być dupa... (2015/02/28 18:28)

perwer


Patryk gratuluje ,bardzo fajne szprotki i płotki ....Jest wypad ,jest zabawa i o to chodzi ..

  .... nic tylko jak jest wolny czas ,to warto brać przykład z Patryka i Maćka ... (2015/02/28 18:39)

patryk-kociemba


dzięki chłopaki za słowa uznania, wynik na pewno był by lepszy gdybym na początku nie bawił się batem przez pawie godzinę, a wiać że rybki się ruszyły:)próbowałem dziś nowa zanętę i moje mikstury( płynne atraktory które przez zimę zrobiłem .A z tego co widzę Kucuś pogoda ma być taka jak dziś tylko cieplej ,więc już ci zazdroszczę wypadu. (2015/02/28 18:48)

kucus22


No ja widzę, że w poniedziałek ma ciśnienie spadać w dodatku ma fujać wiatr oraz może popadać...oj zagrożone to mam...a zanęta i robactwo z dzisiaj zostało... (2015/02/28 23:07)

89krzysztof


Pytałem w oddzielnym temacie, ale albo nikt nie widział pytania, albo nikt nie zna odpowiedzi. Więc zapytam dla pewności jeszcze tutaj.

Ktoś wie jak wygląda stan wody na Dworach w Oświęcimiu ? Albo jakaś inna woda płynąca z w miarę niskim stanem wody? Żeby z lekkim spiningiem szło powalczyć coś ? (2015/03/01 02:35)

Zionbel


No ja widzę, że w poniedziałek ma ciśnienie spadać w dodatku ma fujać wiatr oraz może popadać...oj zagrożone to mam...a zanęta i robactwo z dzisiaj zostało...

Siena panu. Dzwigam się jakoś z chorobska i wkurzam ze ryby targacie.Jutro oddaje projekt i się kuruje do środy..A w środę splawiczek i method i Kanał atakuje...Licze ze jakieś leszczyska wejdą :) (2015/03/01 11:11)

kucus22


Ryby dopiero targać będziemy Ojciec. Ja wczoraj m.in. próbowałem na u siebie metody na jednej z wędek ale lipa. Daj znać jak na kanale było. (2015/03/01 12:56)

Zionbel


Ryby dopiero targać będziemy Ojciec. Ja wczoraj m.in. próbowałem na u siebie metody na jednej z wędek ale lipa. Daj znać jak na kanale było.

Zobaczymy. Gdzie ganiales z wędka jak ta brzanke wytargales ???? (2015/03/01 15:06)

kucus22


Ruda za Rybnikiem ;) (2015/03/01 15:16)

Zionbel


Stacjonarnie czy wedrowales po rzeczce ????Tez się wybieram ale za mieniem dlatego dopytuje :)Może tez się przyczaje :) (2015/03/01 15:51)

kucus22


Przepływanka i łowisz w każdym obiecującym miejscu:) W lutym byłem trzy razy i zawsze rybek brał. Ale ludzi też full zwłaszcza w week. (2015/03/01 16:28)

perwer


podejrzewam ,choć podejrzliwy nie jestem -że ryba będzie fajnie w marcu skubać i na stawach i na jeziorach -nie tylko na rzekach  .Na Świerkolu jak co roku ruszy sie karp z chwilą zejścia lodu-czyli po 10 na chopa w dobe ,bo takie tam są limity ....no i najlepsza pora na jazia . (2015/03/01 18:15)

pobrykalski


dzis Pszczynka po obiedzie,fajnie rybka brała (2015/03/01 18:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

perwer


pobrykalski  wklej no jakieś zdjęcie normalne ,a nie jakiś plemnik pod wpisem he he..kuźwa ,trzeba zad ruszyć w wekend ,bo żal zaczyne dupe ściskać... (2015/03/01 18:46)

damiano88


Witam był już ktoś ostatnio na Czułowie?? jak sytuacja?? (2015/03/01 18:47)

pobrykalski


pobrykalski  wklej no jakieś zdjęcie normalne ,a nie jakiś plemnik pod wpisem he he..kuźwa ,trzeba zad ruszyć w wekend ,bo żal zaczyne dupe ściskać...
(2015/03/01 19:46)

pobrykalski


pobrykalski  wklej no jakieś zdjęcie normalne ,a nie jakiś plemnik pod wpisem he he..kuźwa ,trzeba zad ruszyć w wekend ,bo żal zaczyne dupe ściskać...
(2015/03/01 19:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

skydriver1


a ja posiedzialem niecale 3 godzinki w dzisiejsze popoludnie nad kanalem gliwickim w labedach... i brania sie nie doczekalem, nikogo poza mna nie bylo, woda strasznie niska, chyba tylko jednak rzeczki na obecna chwile czyms obdarzyc moga. (2015/03/01 19:55)

patryk-kociemba


a ja posiedzialem niecale 3 godzinki w dzisiejsze popoludnie nad kanalem gliwickim w labedach... i brania sie nie doczekalem, nikogo poza mna nie bylo, woda strasznie niska, chyba tylko jednak rzeczki na obecna chwile czyms obdarzyc moga.



Kolego podjedz sobie na "Zręb" tam jak nie ma lodu to zawsze można coś połowić. (2015/03/01 20:29)

Timur2148


Wczoraj rekonesans na Świerklańcu bez wędek. Na większości zbiornika nie ma już lodu. Spotkałem jednego wędkarza, akurat się zwijał. Mówił że siedział 3 godziny lecz bez brań..... (2015/03/02 14:11)

patryk-kociemba


Darku jak tam u ciebie w okolicach Bytomia z rybami ?? od zeszłego roku nastawiam się na by do w twoje strony zajechać ale jeszcze mi to nie wyszlo. (2015/03/04 10:02)

perwer


Patryk ,jak chcesz tak bardzo wybrać sie w moje strony ,to można sie ugadać na jakiś wekend w moich okolicach  i połowić . Może którys z kolegów będzie też miał ochote sie spotkać i pogadać - nie mam  nic przeciwko . (2015/03/04 10:39)

patryk-kociemba


Patryk ,jak chcesz tak bardzo wybrać sie w moje strony ,to można sie ugadać na jakiś wekend w moich okolicach  i połowić . Może którys z kolegów będzie też miał ochote sie spotkać i pogadać - nie mam  nic przeciwko .

 

Właśnie skłaniam się ku sobocie na krótką wyprawę i jeżeli tylko wykuruję się Grzesiek to także z chęcia się wybierze.

(2015/03/04 11:49)

perwer


Patryk -ja myśle że wypad na 4 - 5 ha nie ma sensu .Najlepiej ugadać sie na piątek ,lub sobote i posiedzieć dobówke .Pogadać ,jakiegoś grilla zrobić .  Niech sie troche cieplej zrobi - w dzień przynajmniej około 20 stki i w nocy koło dychy .
 Jeden taki wypad można zaryzykować i sie spotkać - choć  było juz kilka przymiarek  i nici .. (2015/03/04 12:21)