Z czym nad Jezioro Kosewskie?

/ 6 odpowiedzi
Witam wędkarzy!Mam pewne pytanie, łowie z moim szwagrem nad jeziorem Kosewskim (okolice j. Powidzkiego)i w tym roku zaczynamy łowić na spinning, ale nie wiemy jakiego rodzaju przynęty mamy użyć.w tym jeziorze są takie drapieżniki jak szczupak, okoń (nie wiem czy jest sandacz). Doradźcie mi czy użyć żywca czy  sztucznej, jeśli sztucznej to jakie rodzaje byście radzili                             (np: wobler,obrotówka)Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)Życzę wszystkim połamania kija w tym sezonie!:)
plampa1


słuchaj możesz spróbować na żywca jeżeli nie będzie skutkować spróbuj na blaszki ja stosuje wachadłuwek na szczupaki a obrotuwek na okonie iż okonie biorą z wieszku  a szczupaki z dna jeżeli byś chciał się  zaopatrzyć w  woblery to stosuj woblery dł 15 cm + - wygląd  szczupaka najlepiej się sprawdza  ja najbardziej ci polecam blaszki  i woblerki na żywca są marne efekty iż nieraz coś się trafi ale  usi być dużo szczupaków w jeziorze.

serdecznie pozdrawiam połamania kija ;p 

(2011/01/30 18:17)

Rybczan


Zaraz, zaraz kolega pyta czy na spining użyć ...żywca ? chyba cos nie tak :) jak na spining to polecam wszelkiego rodzaju gumy ( kopytka,ripreki,twisterki) Woblerki też ale nie koniecznie takie duże ( kombinuj) blachy równiez ok. Najlepiej idż do jakiegos dobrego ( B.dobrego) sklepu i tam Ci doradza jakie przynęty. Sam tez musisz się określic czy wolisz gumy :) czy blachy itd :) tylko nie żucaj żywcem na spiningu :) (2011/01/30 20:18)

Rybczan


Rzucaj ...oczywiście  i zawisły :) (2011/01/30 20:19)

u?ytkownik57785


I pamiętaj, że szczupak do maja jest nietykalny. (2011/01/30 20:20)

Zdzitowiecki


Szczupak do Kwietnia jest nietykalny:) (2011/02/02 14:29)

u?ytkownik57785


Szczupak do Kwietnia jest nietykalny:)



Do kwietnia, tak? W Polsce? W/g RAPR , tak? Do którego kwietnia, bo kwiecień ma 30 dni a  szczupak od 1 stycznia do 30 kwietnia ma okres ochronny. Czyli jest nietykalny do maja. Czuję tu nutkę ironii, ale czyta to forum młodzież wędkarska, więc może zgłupieć od tych żartów.

(2011/02/02 14:36)