Wyważenie bolonki

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spławikowe

Witam,często spotykam się w opisach bolonek z "idealnym wyważeniem".Incydentalnie łowiłem spinningiem Konger champion dancer 245 i wiem,że nawet niewielka zmiana ciężaru kołowrotka pozwala uzyskać środek ciężkości na palcu(jak kto woli ,wskazującym,czy środkowym).To jest niewątpliwie cecha spinningów.Ale jak można mówić o wyważeniu bolonek,czy batów o długości 6,7,czy8m?.Posiadam bolonkę Kongera Impact 500 o ciężarze 181g i w celu idealnego wyważenia założyłem kołowrotek 230g,obciąłem 8cm pianki w dolniku,wsadziłem ołów 100g i uzyskałem idealnie wyważoną bolonkę dł.480cm o wadze łącznej z kołowrotkiem: 181+230+100=511g.Trzyma się ją jak lekki spinning,na jednym palcu przed kręciołkiem.

   Moje pytanie:Jak można "idealnie" wyważyć dłuższe wędki 6,7,czy 8m?. Może podwiesić pół,czy całe kilo ołowiu na końcu dolnika?.

   Wiem,że dłuższą bolonkę opiera się na biodrze,ale po co producenci piszą pierdoły nawet przy bolonce 600 o wadze 580g ?(a może się mylę i jakoś wyważa się długie wędki?)

  Pozdrawiam,glaca77.

  

marci107


Do bolonki 7 m podwieś 5 kg a do 8 m 7,5 kg i będzie git super wyważona .A tak na poważnie to sobie nie wyobrażam kupić bolonkę za np 600 zł albo droższą która jest już wyważona i za którą płaci się tyle pieniędzy bo jest odchudzona do np300 g żeby ją dociążać 0.5 lub tym bardziej 1 kg ciężarkiem .Ty kolego sobie żarty robisz czy jak ?Ostanio kupiłem bolonke i tam nic nie trzeba dociażać tym bardziej 1 kg:)Wiadomo że trzeba o noge zapierać bolonke podczas łapania bo na dłuższą mete jest to męcząca metoda . (2014/04/10 15:14)

u?ytkownik105756


masz rację kolego marci107,robię sobie żarty ale z producentów zachwalających wyważenie wędki nie "lecącej na pysk".wiem,że ważna jest waga dlatego kupiłem lekką 480tkę i mogę sobie pozwolić na długie jej trzymanie bez opierania o nogę,czy biodro.jeżeli masz dłuższą to nawet ta za 1000zł będzie bardzo męczyć nadgarstek bez podparcia. (2014/04/10 15:58)

marci107


Ale nie powiesz mi że obłowisz nią tyle co ja 7 metrową .Łapałem kijem 4 m na przepływanke na odrze i to jest męczarnia może ręce się nie męczą ale nie przytrzymasz tak spławika jak 7 m .Moja bolonka ma 7 m i waży 325 g więc nie jest ciężka spokojnke 5 -6 h można połapać a są jeszcze letsze bolonki z górnej póły.Zależy kto gdzie łapie.Moge napisać że mam 3 m i jest lżejsza od twojej ale tu chodzi gdzie chcesz łapać i na jakich odległościach .Nie połapiesz na 25-30 m od brzegu swoją a ja 7 m spokojnie.Bo wszystko ma swój cel i do czegoś jest stwożone. (2014/04/10 16:43)

u?ytkownik105756


dziękuję za złapanie tematu.jestem amatorem i nie rzucam dalej jak 20m(wisłoka),bo często byłbym na drugim brzegu i na tej rzece 7m to może była by przesada(ale waga Twojej imponuje),pozdrawiam,połamania! (2014/04/10 18:55)

marci107


Pozdrawiam i połamania.kija . (2014/04/11 10:42)

u?ytkownik102837


Witam,często spotykam się w opisach bolonek z "idealnym wyważeniem".Incydentalnie łowiłem spinningiem Konger champion dancer 245 i wiem,że nawet niewielka zmiana ciężaru kołowrotka pozwala uzyskać środek ciężkości na palcu(jak kto woli ,wskazującym,czy środkowym).To jest niewątpliwie cecha spinningów.Ale jak można mówić o wyważeniu bolonek,czy batów o długości 6,7,czy8m?.Posiadam bolonkę Kongera Impact 500 o ciężarze 181g i w celu idealnego wyważenia założyłem kołowrotek 230g,obciąłem 8cm pianki w dolniku,wsadziłem ołów 100g i uzyskałem idealnie wyważoną bolonkę dł.480cm o wadze łącznej z kołowrotkiem: 181+230+100=511g.Trzyma się ją jak lekki spinning,na jednym palcu przed kręciołkiem.

   Moje pytanie:Jak można "idealnie" wyważyć dłuższe wędki 6,7,czy 8m?. Może podwiesić pół,czy całe kilo ołowiu na końcu dolnika?.

   Wiem,że dłuższą bolonkę opiera się na biodrze,ale po co producenci piszą pierdoły nawet przy bolonce 600 o wadze 580g ?(a może się mylę i jakoś wyważa się długie wędki?)

  Pozdrawiam,glaca77.

  


Nie no te pytanie z kilogramem ołowiu mnie rozwala i zostawię to bez komentarza. I brawa dla autora za pomysłowość i kreatywność :)

(2014/04/24 22:29)