Wyrobisko pożwirowe Gnojno k. Narwi

/ 10 odpowiedzi
Witam,
orientuje się może ktoś jaki jest obecnie status Gnojna? W zezwoleniu z Okręgu Mazowieckiego nie mogę znaleźć tej wody. Są tam jakieś szczególne zasady wędkowania, czy to w ogóle jest w tej chwili woda PZW? A może ktoś ostatnio łowił i podzieli się informacją na co można tam liczyć?
JKarp


Byłem tam raz na zasiadce.Woda nie zmieniła się od lat - ta sama cisza i spokój. Oczywiście po sezonie.
Niby jakies ogrodzenie tam jest ale nikt za specjalnie tym się nie przejmuje. Pojawiła się nawet SSR chyba z Pułtuska ale jakoś do nas nie podeszli.JK (2013/11/18 19:07)

kazik-kz2


Witam

Woda należy do Okręgu Mazowieckiego.

Tak jak JKarp napisał ogrodzeniem nikt sie nie przejmuje i cisza raczej tylko po sezonie.

Całkowity zakaz wędkowania jest tam od kwietnia do końca maja (tak było w poprzednich latach), zobaczymy jak będzie w 2014 roku.

Obowiązuje strefa ciszy, można pływać tylko na silnikach elektrycznych, ale mało kto się tym przejmuje, zdecydowanie za mało kontroli.

Co do rybek.

Nie wiem jak z białorybem bo tylko tam spininguję.

Jeszcze 5 lat wstecz rano o świcie i przed wieczorem widać było jak drapieżnik żeruje po całym zbiorniku (woda się gotowała). Czasami aż serce mocniej biło, bolki skakało tuż przy łódce.

To dość chimeryczne łowisko, ale jak trafiłeś godzinę to czasami naprawdę się działo (nigdy nie spotkałem się aby drapieżnik brał tam cały dzień).

Najlepszy mój wynik na tym łowisku i jednocześnie w życiu to w około godzinę złowiłem 6 szczupaków (91, 87, 80, 75, 66 i 52 cm) - ale to było dawno temu. Pływałem od 5 rano i nic się nie działo około godziny 15:00 istny szał - trwał około godziny i potem znowu nic.

Takie właśnie było Gnojno - nic, nic i nic - przychodziła odpowiednia godzina i normalnie szaleństwo.

Woda naprawdę piękna, głębokie doły, wypłycenia, blaty uskoki - szczupaki takie od 70 do 80 cm nie były niczym nadzwyczajnym, zdarzały się bardzo często.

To było kiedyś, a teraz.... szkoda gadać.

Widać jeszcze że drapieżnik żeruje, ale to jest 5% tego co kiedyś.

Szczupaki to gównie pistolety. Kiedyś nikt się nie chwalił szczupakiem 80 cm - bo to była norma.

Teraz słychać czasami plotki że komuś się fartnęło bo złowił 80-kę :)

Na 4 wypady całodniowe w tym roku we trzech złowiliśmy na gnojnie 5 szczupaków - największy 55 cm :) - czyli nic.

Jest jeszcze tam sporo okonia, widać że łowią go sporo na troka - ale głównie mały.

(2013/11/19 16:45)

wuszy


Dzięki wielkie za obrazowe ukazanie zagadnienia :) 
jak dobrze pójdzie to jutro postaram się sprawdzić osobiście co słychać na Gnojnie. (2013/11/19 20:58)

kazik-kz2


Dzięki wielkie za obrazowe ukazanie zagadnienia :) 
jak dobrze pójdzie to jutro postaram się sprawdzić osobiście co słychać na Gnojnie.


Daj znać jak Ci poszło? (2013/11/20 14:40)

wuszy



Daj znać jak Ci poszło? 

Byłem dziś przed 12, łowiłem gdzieś do 16:30. W moim odczuciu miejsce bardzo przyjazne dla wędkarzy - dobry dojazd nad wodę, dużo stanowisk do łowienia z brzegu, dno zapewne zróżnicowane. Na wodzie były 4 łódki, kilka samochodów przy brzegu - jak na ten zbiornik to puściutko chyba. Nastawiałem się na spining na szczupaka, łowiłem w okolicach cypla dzielącego zalew na dwie części. Zębacza żadnego nie upolowałem, trafiłem za to jednego okonka 22 cm, buszującego niedaleko od brzegu. W wodzie coś się jeszcze pluskało, ale nie udało mi się nic więcej skusić. Co ciekawe miałem kontrolę Straży Rybackiej w asyście policji - co oczywiście ciesz, miło że ktoś się interesuje tą wodą. 
Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę...    (2013/11/20 19:47)

jesion1985


WitamOdświeżam temat ponieważ chce sie wybrać na ten akwen pierwszy raz i żeby było ciekawiej to na trzy dni.Mam pytanie na temat łowiska bo troche słyszałem o nim dobrego jak i złego.Więc jak wygląda dojazd do łowiska?Czy można tam rozbić namiot i oczywiście jak z rybostanem?Generalnie będę łapał na feedery a nastawiam się na leszcza.Może ktoś tam był w tym roku i mi pomoże w przedstawieniu tego łowiska.Troche zadużo chce wiedzieć :-) ale będę jechał z Wawy więc kawałek drogi jest a nie chce na darmo jechać.Za wszelką pomoc z góry dziękuje.Pozdrawiam i połamania życzę. (2014/07/16 16:09)

u?ytkownik16322


Wejdż w Łowisko Gnojno - piękne miejsce. Autorem jest kolega Paweł. Wspaniały opis , wspaniałe zdjęcia . Autor ma niewątpliwie talent dziennikarski. Mimo że z przed 3 lat ale na czasie.
Polecam.
Julian (2014/07/16 21:59)

jarek143981


Witam,
Był ktoś ostatnio na tym zbiorniku? Mógłby się pochwalić efektami oraz ilością wędkarzy? (2015/09/16 11:47)

ziaba


siema podobno na gnojnie odłowili ryby arz  16 ton nie wiem czy to prawda jak ktoś wie to niech powie  (2015/09/23 21:51)

pulos


z tym odłowem to podobno ściema (2016/01/20 12:28)