Wyprawa do Szwecji 2015

/ 3 odpowiedzi
Witam planuje zrobic wyprawe do Szwecji na spinning w Lipcu. Poczatek wyprawy zacznie sie z lotniska w Norwegi w Rygge i bede jechac samochodem do Ystad na prom. Z Rygge do Ystad planuje jechac tydzien czasu. Jakie polecacie łowiska na tej trasie ? widziałem ze nie daleko po drodze jest jezioro Vanern tam mogło by byc ciekawie ;) Gdzie trzeba wykupic pozwolenia na łapanie w Szwecji ? ile kosztuje ?  i mile widziane porady dotyczace takiej wyprawy co ze sobą warto zabrac itp. z gory dzieki za pomoc. 
mariuszbzorski68


Karty wędkarskie kupuje się przeważnie na pobliskich stacjach paliw ,nie jest to regułą lecz jeśli znasz angielski nie będziesz miał z tym kłopotu .Ceny są bardzo zróżnicowane ,a to zależy przede wszystkim od rybostanu ,zdarza się często że karta dzienna jest tańsza niż w kraju .Proponuję poszukać na szweckich str opisów wód na których zamierzasz łowić użyj translatera .I jeszcze jedno Szwecja czym bardziej na północ tym lepsze łowiska ! (2015/01/28 21:30)

karass1987


Raczej chyba na Vanern pojade byl ktos tam warto tam na spinning, pod namioty albo na domek ? z tego co wyczytalem to nie trzeba miec tam pozwolenia ale jak bede to sie dowiem dokladniej i na miejscu wykupie  jak bedzie trzeba. Na polnoc tez bym chcial jeszcze wszystko przede mna :) Jestem w Norwegi i jakos w lipcu bede zjezdzac do Polski na urlop. Vanern mam po drodze na prom, chce zostac w szwecji tydzien czasu przed wyplynieciem i troche polapac :)  (2015/01/30 18:29)