Wyjazd do Szwecji na szkiery

/ 7 odpowiedzi
Witam. W czerwcu chciałbym pojechać na szkierowe szczupaki w okolicach Valdemarsvik. Plan jest taki, żeby jak najmniej zapłacić, a więc z kolegą chcielibyśmy wybrać się pod namiot. Wie ktoś czy może gdzieś w pobliżu jest jakieś pole namiotowe i jakie koszty? jak to załatwiać? Jak nie tam, możecie podać przykładowo inne miejsca szkierowe :) Chciałbym się również zapytać czy nie będzie problemu z łodzią albo czy można zarezerwować. Wiem, że może takich informacji powinienem szukać w internecie ale jakoś ciężko, więc na razie próbuje się podeprzeć waszymi doświadczeniami z takich wyjazdów :D Bardzo istotna kwestią jest dla mnie ilość przynęt np gum, ile zabrać na 6-7 dni łowienia tak aby nie zabrakło? Poza tym główki jigowe i przypony. Co polecicie poza gumami? Z góry dziękuje za jakiekolwiek udzielenie informacji, każda uwaga się przyda :)
aldente


najprościej będzie poszperać w wyzukiwarce
http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Szwecja (2015/01/30 13:11)

pablo26ch


Ja byłem na świętej annie , czyli troszkę dalej , campingi są na pewno w okolicach Blindsvik , z łodzią nie ma żadnych problemów , koszt koło 600 koron a tydzień  z silnikiem spalinowym , co do przynęt głównie białe i seledynowe gumy (chociaż miejscowi łowili na fluorescencyjne) , po dwóch trzech szczupakach masz po gumie , a da się złowić w granicach 15-20m dziennie, w czasie naszej wyprawy u mnie największy 85 ale padły 123, 110, 107, 100 i 99.Powodzenia. (2015/01/30 17:28)

wuran


20 szczupaków dziennie to 120 sztuk w 6 dni, 3 szczupaki na gumę to potrzeba 40 gum :-)
Ja polecam duże gumy 15 cm i więcej, choć ich koszt nie jest niski. Przypony to takie 25-40 cm aby nie było obcinek, bo duży szczupak ma głęboki pysk :-)
Na szkierach nie łowiłem, ale w jeziorach szczupaki biorą i na woblery, które są trochę trwalsze od gum.
Do tego jak łowisko głębokie to te główki jigowe będą musiały być ciężkie, chyba że użyjecie windy do trollingu lub innych rozwiązań.
Jak nie znacie łowiska to echosonda będzie potrzebna, nawet dla bezpieczeństwa aby nie wpadać na mielizny, skały itp.
Nie wiem co dla Was znaczy tanio, ale wyjazdy zorganizowane do Szwecji (łódż z silnikiem 4 KM i echosondą, bilet na prom, miejsce w kabinie 4 os. oraz transport busem w obie strony np z Warszawy, noclegi w domku 4-6 os., licencje wędkarskie, mapa łowiska) to koszt od 1600 zł za osobę więc skalkulujcie czy warto samemu wszystko organizować aby niewiele zaoszczędzić (2015/02/04 15:33)

GlobalFishing


Chętnie pomogę
Tomasz 793090018 (2015/03/24 10:59)

wirefree


A co to za przyjemnosc jechac bandą na szczupaki zawieszane przez pletwonurka na haku ? (2015/03/24 17:52)

u?ytkownik32263


A co to za przyjemnosc jechac bandą na szczupaki zawieszane przez pletwonurka na haku ?



Ale błysnąłeś... (2015/03/24 20:51)

robban


Większość myśli ze w Szwecji , ryby same na haki wskakują !!!!!! Żenada !!!! (2015/03/25 18:07)