Wycinanie krzaków i drzew nad Wisłą.

/ 11 odpowiedzi
Witam całą brać wędkarską.Byłem wczoraj i dziś czyli 26 i 27 marca nad rzeką Wisłą w miejscowości Wielkie Walichnowy(woj.pomorskie,pow.tczewski,gmina gniew).Wybrałem się na rybki bo był słoneczny lecz bardzo chłodny dzień,lecz ku mojemu wielkiemu zdziwieniu w miejscu gdzie od ponad 6 lat łowie zostały wykarczowane drzewa i krzaki,a te cieniutkie gałązki wszystkie połamane i powrzucane do wody,aż mnie krew zalała.To robią miejscowi mieszkańcy,bo zamiast zakupić drewno od nadleśnictwa to wolą to po prostu przechlać i za darmo sobie iść wyciąć.Tak się bardzo zdenerwowałem że automatycznie odeszły mi chęci na siedzenie w tym miejscu i łowienie i tak nie było jak nawet połowić jak całe łowisko było zawalone krzakami.Musiałem szukać 30 minut miejsca,aby usiąść sobie i połowić z gruntu.Efekt z tych połowów był słaby tylko 3 brania przez te dwa dni.Czemu ludzie tak bardzo nienawidzą naszego środowiska naturalnego,że posuwają się do tego przestępstwa nie tylko karnego,ale wobec całej naszej przyrody.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

coralgol73


A może to planowe zabiegi jakiejś instytucji? Wiem że niekiedy drzewa i duże krzewy usuwa się by nie tamowały przepływu wody podczas powodzi. (2011/03/28 15:35)

SHARPSIWY


niestety nie.widziałem gościa jak uciekał jak chciałem mu zrobić zdjęcie jak karczował. (2011/03/28 16:10)

r972


Kolego z tymi zdjęciami to też uważaj bo nie masz prawa zrobić komuś zdjęcia nawet jak wycina drzewa.Grozi to postępowaniem z powództwa cywilnego.Więc jak będzie kumaty to może dla Ciebie gorzej się skończyć;/ (2011/03/28 16:38)

zaku81


No trochę przegięcie z tymi gałęziami już mógłby być tak dobry i zostawić na brzegu a nie w wodzie. (2011/03/28 17:23)

u?ytkownik32263


Kolego "r972" i tu mylisz się bo przestępstwo każdy obywatel MOŻE BEZKARNIE uwiecznić na zdjęciu. Warunek jest taki , że musi potem to zgłosić na policję lub do innych służb jako podejrzenie popełnienia przestępstwa. No i nie może go umieszczać w internecie bez zezwolenia tego nagranego, chyba, że ma on tak zasłonietą twarz, że nie można go poznać. (2011/03/28 18:25)

radekszumocki


Powiedz mi kolego a jak mam interpretować takie sytuacje ,stoję przed bankomatem jestem filmowany , środku w banku filmowany ,robię zakupy w markecie jestem filmowany siadam na ławce w parku jestem filmowany[monitoring] ,jestem na mszy w kościele jestem filmowany, nierzadko wykonując pracę jestem filmowany itp. ,też mogę skarżyć do sądu wszystkie te instytucje że robią mi zdjęcia wiem o co ci chodzi ,czy każdy obywatel może podejrzewam że dokumentując przestępstwo ,przekazując te materiały organom ścigania nikt obywatela za to do więzienia nie wsadzi, żyjemy w 21 wieku jesteśmy na co dzień otoczeni elektroniką sęk w tym by ją w właściwy sposób i z głową wykorzystać.
(2011/03/29 05:41)

radekszumocki


Przepraszam, zwracam się z tą ripostą do kolegi r972
(2011/03/29 05:44)

rybitwa62


Każdy każdemu może zrobić zdjęcie gdziekolwiek i kiedykolwiek będzie chciał. Pomyśl, gdyby było tak jak mówisz to nikt nigdzie nie mógłby zrobić zdjęcia bo zawsze na tych zdjęciach byliby jacyś ludzie, którzy zgodnie z twoją interpretacją mogliby Cię podać do sądu. Kwestią prawną jest wykorzystanie tego zdjęcia w celach niezgodnych z prawem. Jeżeli kiedykolwiek robiłeś zdjęcia to na pewno na nich masz uwieńczonych chcianych i nie chcianych ludzi, których o pozwolenie pewnie też się nie pytałeś. 

 

(2011/04/01 16:53)

Tofik83


No to mam problem - robiłem zdjęcia na Woodstocku z lotu ptaka. Muszę się z tymi ludźmi skontaktować żeby mnie nie pozwali jak je umieszczę na NK. Dam radę! (2011/04/02 20:28)

MrCrasny


w Konstancinie nad Wisłą rolę ludzi w karczowaniu drzew przejęły bobry. Będąc w tym roku na swojej miejscówce zdziwiłem się mocno- dojście do główki nie sprawiało mi najmniejszego kłopotu- bobry wycięły drzewka, krzaki, zostały tylko kikuty sterczące z ziemi. (2011/04/15 10:58)

ReBeXeR


Jeśli nawet gość chciał sobie połowić i wykarczować żeby miał gdzie się rozstawić to dlaczego wrzucił to do wody ja bym tak nigdy nie zrobił... (2011/04/15 21:20)