Wybór łodzi na rzekę

/ 8 odpowiedzi
tonyrebeliant1


Ja mam do łowienia na rzece Terhi Saiman 485 dł. dla mnie łódz doskonała. Spisuje sie dobrze także na jeziorze. Choc na jezioro oczywiście są lepsze szersze. Ciekawostka tej łodzi jest to ,ze z silnikiem 2,5kM plynie z taka sama predkoscia jak szeroka łódka 4,2o m,tej samej wagi z silnikiem 5KM.  Na jeziorze oczywiście, bo na rzece ,pod prad zwycieża bez problemu.  Druga niebagatelna zaleta to to ,ze mozna nia wiosłowac bez wiekszego wysilku nawet pod prąd. Plywanie na wiosłach w przypadku tej łodzi jest przyjemnościa. A długość i kil sprawia,że paradoksalnie nie jest bardzo chybotliwa. No i we dwóch smiło mozna pakować na dach samochodu,bo waży 86kg. (2014/02/10 21:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

miecz-gaz


Ja mam do łowienia na rzece Terhi Saiman 485 dł. dla mnie łódz doskonała. Spisuje sie dobrze także na jeziorze. Choc na jezioro oczywiście są lepsze szersze. Ciekawostka tej łodzi jest to ,ze z silnikiem 2,5kM plynie z taka sama predkoscia jak szeroka łódka 4,2o m,tej samej wagi z silnikiem 5KM.  Na jeziorze oczywiście, bo na rzece ,pod prad zwycieża bez problemu.  Druga niebagatelna zaleta to to ,ze mozna nia wiosłowac bez wiekszego wysilku nawet pod prąd. Plywanie na wiosłach w przypadku tej łodzi jest przyjemnościa. A długość i kil sprawia,że paradoksalnie nie jest bardzo chybotliwa. No i we dwóch smiło mozna pakować na dach samochodu,bo waży 86kg.


Gdzie można nabyć taką łudź i jaki jest jej koszt.Transportujesz ja na dachu wozu, jaki to wóz ?.że wytrzyma taki ciężar (osobówka)nie chce mi się wierzyć. Interesują mnie też parametry tej łodzi ( producent).
 !Tu jest Polska prosze nie szczuj ludzi bo zawału dostane.Jak by takie u nas robili to idę jak w dym za odpowiednie pieniążki oczywiście.Pozdrawiam. (2014/02/10 22:02)

tonyrebeliant1


Woziłem ją na Mercedesie Vaneo. Teraz mam przyczepę. Łódz jest finskiej produkcji. Ja kupiłem 3 letnią,nie uzywaną za równowartość 4000zł.Szwecja jest droższa Ale w ubiegłym roku widziałem taką samą ktoś oferował na Allegro za 2800. Materiał i wykonanie jest wg. mnie nieporównanie lepsze niż te z PL. Cena niestety spora. (2014/02/10 22:18)

maroxx21


a coś tanszego (do 2 tysiecy) :D (2014/02/11 17:03)

maroxx21


a  coś jeszcze mógl by pan pokazac? :D (2014/02/11 19:59)