Wody państwowe - Karta nie opłacona

/ 12 odpowiedzi
Witam szukam i szukam nie mogę znaleść, czy są w Polsce jeszcze łowiska nie PZW gdzie można łowić na samą "Białą kartę" bez płacenia dodatkowych opłat chodzi mi głównie o woj. śląskie proszę o odp.dziękuję pozdrawiam.
Przemas83


No to jeszcze dłuuuuuuuuuugo nie znajdziesz odpowiedzi! Bo woda albo pzw albo prywatna! Podobno istnieje taki zapis coś tam o turystyce że jak płacisz podatki to możesz zabrać wędke na urlop i łowić rybki..... i to Ci się należy..................nic więcej nie napiszę bo wywołam burzę portalowych mózgów :} (2012/01/06 08:30)

dariuszdyl


Witam szukam i szukam nie mogę znaleść, czy są w Polsce jeszcze łowiska nie PZW gdzie można łowić na samą "Białą kartę" bez płacenia dodatkowych opłat chodzi mi głównie o woj. śląskie proszę o odp.dziękuję pozdrawiam.


Z tego co pamiętam to nawet na wodach RZGW (wody bez dzierżawcy) trzeba było robić opłaty.
Najlepiej zadzwoń do RZGW i dowiedz się o szczegóły żeby nie okazało się że jeden dzień na RZGW  wyniesie tyle co całoroczne PZW gdzie indziej.   (2012/01/06 08:48)

Przemas83


Witam szukam i szukam nie mogę znaleść, czy są w Polsce jeszcze łowiska nie PZW gdzie można łowić na samą "Białą kartę" bez płacenia dodatkowych opłat chodzi mi głównie o woj. śląskie proszę o odp.dziękuję pozdrawiam.


Z tego co pamiętam to nawet na wodach RZGW (wody bez dzierżawcy) trzeba było robić opłaty.
Najlepiej zadzwoń do RZGW i dowiedz się o szczegóły żeby nie okazało się że jeden dzień na RZGW  wyniesie tyle co całoroczne PZW gdzie indziej.  

I tak właśnie bym zrobił bo woda tak czy siak w Polsce państwową jest! PZW też dzierżawi od gospodarzy wodnych hehe RZGW! (2012/01/06 08:59)

Piotr 100574


Witam szukam i szukam nie mogę znaleść, czy są w Polsce jeszcze łowiska nie PZW gdzie można łowić na samą "Białą kartę" bez płacenia dodatkowych opłat chodzi mi głównie o woj. śląskie proszę o odp.dziękuję pozdrawiam.

Musisz się spytać Kolegi Klepy tam koło wodzisławia śląskiego są wody zwane zerówkami i chyba tam nie trzeba opłacać ,ale musisz się kogoś stamtąd spytać (2012/01/06 09:42)

Roxola


Tak, są takie wody w mojej okolicy. Wymagana jest jedynie biała karta. (2012/01/06 10:47)

perwer


Witam szukam i szukam nie mogę znaleść, czy są w Polsce jeszcze łowiska nie PZW gdzie można łowić na samą "Białą kartę" bez płacenia dodatkowych opłat chodzi mi głównie o woj. śląskie proszę o odp.dziękuję pozdrawiam.


Są wody  w okolicach Bytomia .4 Zbiorniki w  Krajobrazowo -Przyrodniczym parku Żabie doły.Jeden jest dość spory około myśle na oko 7-10ha --były potężne liny ,płocie ,okonie,karasie po 50 cm --jak zaczeli wybierac hołdę -to związki chemiczne wybiły dobre kilkanaście ton ryby.Resztę zbiorników jest ok.
Dwa są PZW -804 i 805.
3 Zbiorniki w Rudzie śląskiej -Godula--jeden czysto okoniowy z pięknymi okazami.
3 zbiorniki jakie znam w Bytomiu ,dwa w łagiewnikach i około 4 zbiorniki w okolicach Radzionkowa .Jednak większość ,to są małe zbiorniczki z karasiem i linem.Jeden znam w Chorzowie ... (2012/01/06 11:20)

u?ytkownik97843


Wędkowanie w obszarze RZGW  może być realizowane jeśli wędkarz
posiada kartę wędkarską, jeśli jest wymagana oraz dowód uiszczenia opłaty w wysokości:
1 - dniowa 3 - dniowa 7 - dniowa 14 - dniowa 30 - dniowa cały sezon
opłata zwykła 10 zł 25 zł 35 zł 50 zł 90 zł 200 zł
opłata ulgowa 5 zł 12 zł 18 zł 25 zł 45 zł 100 zł
opłata specjalna 25 zł 70 zł 120 zł 160 zł 300 zł 500 zł. To są opłaty na wody RZGW . (2012/01/06 11:44)

u?ytkownik97843



Niektóre obwody rybackie RZGW  znajdują się obecnie w trakcie postępowania konkursowego i zostały wyłączone z wykresu wód udostępnionych wędkarzom.Natomiast w przypadku reszty wód ,  połów amatorski ryb wędką, odbywa się  zgodnie z zasadami określonymi na stronie internetowej: www.rzgw.gov.pl (zakładka obwody rybackie, potem amatorski połów ryb). Znajdują się tam dane dotyczące warunków połowu, limity dobowe, okresy i wymiary ochronne, cennik oraz warunki dokonywania opłaty.  Zezwoleniem jest komplet dokumentów: karta wędkarska, potwierdzenie dokonania przelewu oraz wypełniony dokument, potwierdzający posiadanie zezwolenia (do wydrukowania i wypełnienia). Zezwolenie jest ważne dla całego obwodu ( Obwód rybacki obejmuje wody jeziora oraz źródła  do jego ujścia do rzeki  oraz wody dopływów do tych wód.), nie zaś dla poszczególnych jego części składowych.
Dodam jeszcze , iż Dyrektor RZGW  jest uprawnionym do rybactwa w obwodzie rybackim i nie gromadzi informacji dotyczącej kładek, rybostanu ,  znajdujących się na gruncie innego właściciela wody, którym w tym przypadku jest marszałek województwa. Ponadto  informuję, iż informacje gospodarcze dotyczące rybostanu i gospodarki są udostępniane do sporządzenia operatu rybackiego, w zakresie i terminie określonym rozporządzeniem w sprawie konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego.
(2012/01/06 12:12)

perwer


Ja pisze o zbiornikach na których mozna łowić na białą karte.Zasady oczywiście powinny byc na zasadzie obowiązującego regulaminu,jednak ze względu na bark kontroli jest inaczej--niestety. (2012/01/06 12:23)

Artur z Ketrzyna




hadwaoo

Ustawa o rybactwie śródlądowym

Rozporządzene Ministra Rolnictwa z dnia 27 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie

Prawo Wodne
 

Polecam też zbiór pomocy prawnych do walki z bezprawiem PZW

Blog prawnika, biegłego sądowego i wędkarza - http://rybanaga.blogspot.com

Rozporządzene Ministra Rolnictwa z dnia 27 czerwca 2011 r.

Mówi o wielkości podrywi. Czyli 1/1m i 5 mm oczka.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie

Mówi o uprawnionych do przeprowadzenia egzaminów na kartę wędkarską, i o minimalnej długości wędk, wzorze karty wędkarskiej.

Co to ma wspólnego z wątkiem i pytaniem autora wątku, którego cytuję poniżej?

Witam szukam i szukam nie mogę znaleść, czy są w Polsce jeszcze łowiska nie PZW gdzie można łowić na samą "Białą kartę" bez płacenia dodatkowych opłat chodzi mi głównie o woj. śląskie proszę o odp.dziękuję pozdrawiam.


(2013/09/15 20:08)