Jakie wodery wybrać? - forum wędkarskie na ryby wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2009/11/19 23:30

Jakie wodery wybrać?

Witam,
Niedługo planuje zakup woderów, ale szczerze mówiąc kompletnie nie mam pojęcia jakie wybrać. Póki co najbardziej przekonany jestem do woderów Lemigo, ale chciałbym jeszcze poznać zdanie osób bardziej zorientowanych ;)
Z góry dziękuje za pomoc

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/20 09:43
hej! ja kupiłem prosa i nie narzekam w tym sezonie dzieki nim mam na koncie 16 szczupaków w tym 100cm 6.5kg, 75cm 3,5kg, 64 2,5kg. na jedno zwroce uwage przed zakupem sprawdź czy jest w komplecie zestaw naprawczy(klej i łatka) bo często sprzedawcy sobie zabieraja(:

zgłoś naruszenie

wysłano: 2009/11/20 12:10
Witam,
Niedługo planuje zakup woderów, ale szczerze mówiąc kompletnie nie mam pojęcia jakie wybrać. Póki co najbardziej przekonany jestem do woderów Lemigo, ale chciałbym jeszcze poznać zdanie osób bardziej zorientowanych ;)
Z góry dziękuje za pomoc

No i oczywiście podstawowe pytanie, w jakim terenie będziesz ich używał. Jeżeli spokojne chodzenie i brodzenie to najlepiej wybrać jak najlżejsze dobrej klasy (w zależności od możliwości finansowych), ale już na trudny teren z częstym chodzeniem po krzaczorach polecam czarne gumowe wodery z Grudziądza.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/21 10:41

witam,polecam czarne wodery z gumy,np.lemigo z Grudziądza lub tańsze stomil Olsztyn.Ja używam gumowe ze stomilu,oczywiście nr.większe,proponuję zakupić dobrej jakości skarpety neoprenowe,są ciepłe i jest sucho,mają tylko jedną wadę,niestety noga się wnich po paru godzinach poci bo nie odprowadzają wilgoci,dlatego ja zabieram ze sobą drugą parę skarpet neoprenowych oraz zwykłych jeśli jadę na cały dzień.Gumowe wodery mają tą zalete że nie trzeba ich przypinać bocznymi trokami do paska,po założeniu nie opadają.Ja łowię raczej w trudnych łowiskach,często wchodzę w trzciny i krzaki i jak narazie wodery z gumy sprawdzają się znakomicie.Dodatkowo co jakiś czas konserwuję je środkiem do konserwacji opon,guma dłużej pozostaje w dobrej kondycji.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/21 10:49
Ja posiadam najzwyklejsza czarne wodery gumowe "Stomil Olsztyn". Używam je już ładnych kilka lat i jestem zadowolony. Być może inni producenci oferują lepsze ale jak dotąd na moje nie narzekam. Są mocne i w trudnym terenie spisują sie na 5.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/11/21 21:37

Od kilku już sezonów używam woderów z czarnej gumy. Mi bardzo odpowiadają ponieważ jak już koledzy napisali na trudne tereny nadają się idealnie. Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/21 22:11
cześć,
zastanów się też, czy mają to być wodery z gumy, PCV czy neoprenu. Guma ( np te które polecają koledzy powyżej ) jest doskonała na trudne tereny - krzaki, kamienie. Jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia, ale wadą jest duża waga i to że dupsko poci się niemiłosiernie. Wodery z PCV są dużo lżejsze, ale mniej wytrzymałe na uszkodzenia, no i też się zapocisz. Neopren za to jest grubszy, dzięki czemu stojąc w zimnej wodzie będzie Ci cieplej niż w gumie czy PCV. Ale gdy jest ciepło - też się spocisz.
Ja ze swojej strony polecam spodniobuty, a nie wodery. Pomijając fakt że wejdziesz dalej w łowisko, możesz po prostu usiąść ( lub uklęknąć ) na mokrym podłożu czy wręcz nawet w wodzie. Podczas deszczu zakładasz tylko kurtkę przeciwdeszczową i może sobie lać. A w woderach [ pi ] zmoknie ;-)

pozdr.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/21 23:29

W sumie, z racji tego iż nie będę raczej wędkował w ekstremalnych warunkach to raczej nie kupię gumowych. Neopreny odpadają z racji ceny, więc odpowiednim wyjściem będzie PCV. Co do spodniobutów to nie jestem przekonany- nie umiem pływać, a wiem że będzie mnie kusiło żeby wejść krok dalej do wody. Kurtkę przeciwdeszczową mam za tyłek więc nie zamoknę. Czytałem właśnie w internecie że te wodery lemigo zbierają całkiem niezłe recenzje. Nie wiem jak jaxon, z początku kusiły mnie bo zamawiałbym je wraz z kołowrotkiem od jednej osoby na allegro i mniej wyniosłaby mnie przesyłka, ale jestem lekko uprzedzony do tej firmy ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/21 23:31
ja tez zastanawialem sie nad woderami ale teraz coraz bardziej sklaniam sie do spodniobutow. sa po prostu duzo bardziej uniwersalne. zastanawiam sie nad kupnem spodniobutow firmy BEHR. moze ktorys z kolegow ma takie i zechce podzielic sie swoja wiedza. dzieki.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/11/21 23:31
wysłano: 2009/11/22 09:19
W sumie, z racji tego iż nie będę raczej wędkował w ekstremalnych warunkach to raczej nie kupię gumowych. Neopreny odpadają z racji ceny, więc odpowiednim wyjściem będzie PCV. Co do spodniobutów to nie jestem przekonany- nie umiem pływać, a wiem że będzie mnie kusiło żeby wejść krok dalej do wody. Kurtkę przeciwdeszczową mam za tyłek więc nie zamoknę. Czytałem właśnie w internecie że te wodery lemigo zbierają całkiem niezłe recenzje. Nie wiem jak jaxon, z początku kusiły mnie bo zamawiałbym je wraz z kołowrotkiem od jednej osoby na allegro i mniej wyniosłaby mnie przesyłka, ale jestem lekko uprzedzony do tej firmy ;)

Mam też spodniobuty Lemigi (2 sezony od nowości) i Jaxona (3 sezony u mnie, a kupione jako używane na allegro) i jak na razie jestem z nich zadowolony, Jaxony są używane w zasadzie na Pasłęce na odcinku od Wapnika w dół, a Lemigo na Narwi w Ostrołęce i na terenach byłego okręgu Łomżyńskiego. Używam ich też i na podlaskich rzeczkach pstrągowych.

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

Google