Wodery Jaxon Prestige - mój test

/ 7 odpowiedzi
Witam!

Chciałem przedstawić mój osobisty test woderów Jaxon Prestige z Plavitexu AB-PSB. 
Link do strony producenta: http://www.jaxon.pl/Katalog/263_189_odziez/5086_wodery/Produkt/20524_jaxon-wodery-prestige-z-plavitexu-ab-psb.aspx

A więc zaczynamy.
Zakupu dokonałem przez internet. Wodery przyszły zapakowane w oryginalnym pudełku. Po wyjęciu z pudełka natychmiast zaczęły wydzielać intensywny i niezbyt przyjemny zapach tworzywa z którego zostały wykonane. Ot taki mały minus. Zgrzewy nogawek do butów nie wyglądają na mega solidne, podobnie jak zgrzew samych nogawek. Moim zdaniem zbyt mała zakładka i tym samym wąska powierzchnia zgrzewu. O wytrzymałości napiszę za jakiś czas, gdyż byłem w nich dopiero 3 razy i jak narazie wszystko się trzyma.

A więc buty na nogi i nad wodę. Zamówiłem rozmiar 42 gdyż większość butów takie kupuję i rozmiar woderów na długość stopy jest OK. Natomiast jak dla mnie są trochę zbyt obszerne jeśli chodzi o tęgość (obwód) stopy. Może w dodatkowej grubej skarpecie będzie OK. Wsadziłem po dwie pary wkładek i jest trochę wygodniej (mniejszy luz). Pierwsze kilka kroków po kamieniach i od razu da się zauważyć, że podeszwa jest zbyt miękka. Trochę czułem się jak w trampkach. Nie ma tragedii, ale ciągłe chodzenie po kamienistej opasce nie jest zbyt komfortowe. Nogawki są z cienkiego materiału powleczonego tworzywem. Chodząc muszą być tasiemkami zaczepione do paska spodni, bo inaczej trochę opadają. Chodzi się dosyć wygodnie i nogawki w niczym nie przeszkadzają, nie są sztywne. Ogólnie to prawie nie czuć, że mamy je na nogach (nawet jadąc rowerem). Jak narazie nic złego z nimi się nie dzieje. Przedzieranie się przez krzaki i między gałęziami nic im nie zaszkodziło. Jak będzie dalej to się okaże. 

To tak tyle co wstępnie mogę napisać. Jak widać wodery szału nie robią, szczególnie zbyt miękki but. Być może rozwiązaniem jest wzmacniana wersja tych woderów, czyli Prestige Plus:http://www.jaxon.pl/Katalog/263_189_odziez/5086_wodery/Produkt/31228_jaxon-wodery-prestige-plus-ab-psd.aspx
Producent pisze, że mają wzmocniony i usztywniony but oraz wzmocnione przody nogawek. Niestety nie maiłem ich w rękach i nie powiem nic na ten temat. 
Jak na moje pierwsze wodery zbytnio nie narzekam (przynajmniej mam w czym brodzić) ale drugi raz ich bym nie kupił. Wolę dołożyć parę groszy i być może następne będą właśnie te wzmacniane lub jakiejś innej firmy.
fredibb


Jaka cena owych woderów? (2015/07/15 20:30)

tomaszgud


najgorsza firma wedkarska ktora oszukuje i naciaga wedkarzy!!!!wedki łamliwe,kołowrotki na pół sezonu,torby pokrowce siatki robione z nie trwałych materiałów!podbieraki teleskopowe moze na sezon.szkoda nerw kaski i czasu na ta firme!!jedna wielka chała!! (2015/07/16 11:03)

tomaszgud


a tych woderów juz napewno nie załozysz po zimie:-) (2015/07/16 11:04)

JKarp


Rozumiem, że miałeś dużo sprzętu Jaxona i stąd Twoje spostrzeżenia.
JK (2015/07/16 11:15)

tomaszgud


owszem troszke tego było.kołowrotki(jeszcze przejda)ale tez nie polecam.dodam ze niekotry sprzet nie był taki tani a tak nie wytrzymywał całego sezonu:-(łapie dosc duzo i dban o swoj sprzet bardziej niz o kobite:-)kupiłem 3 komorowy pokrowiec a wedki dałem nie całe 200zł a on nie wytrzymał pół sezonu(zasuwaki sie rozleciały i zaczoł proc sie na łączeniach.maczówke ktorą kupiłem była z sredniej półki złamała sie na pierwszych rybach( i nie na rybie).oddałem do serwisu i miesiac po naprawie zepsuło sie mocowanie do kołowrotka:-)i niby rekojesc korkowa okazała sie okleiną(korkowa).nie wspomnie o woderach ktore dostałem na gwiazdke.pierwsze 3 wyapady i pusciły na łączeniach..jak ktoś duzo wedkuje i chce czerpac z tego radosc to nie polecam tej firmy.pzd (2015/07/16 14:19)

tomaszgud


posiadałęm tez torby wędkarskie jedna na przynety spinningowe a druga wieksza na wszelakie akcesoria.i wszystkie zasuwaki juz wymienione i zszywane gdzie nie gdzie a i kamizelke posiadm co w sumie złego słow oniej nie moge powiedziec:-)(uzywam ją juz 3 sezon i jakos sie trzyma)lecz to juz górna półka. (2015/07/16 14:49)

Defort


Jak kupujesz tani sprzęt to się chłopcze nie dziwuj. Obojętnie czy to Jaxon, Dragon, Mikado to tani sprzęt jest do bani! Zainwestuj w dobrą wędkę albo naucz się dbać o to co masz. Bo jak czytam Ciebie to wyglądasz na frustrata i ściemniacza.  (2015/07/19 10:23)