Woblery salmo - forum wobler blaszka opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2010/01/02 19:45

Woblery salmo

Witam na wiosnę chcę kupić kilka woblerów mna szczupaki i okonie. Będę łowił w wodach stojących. Co polecacie

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/02 20:46
Troszkę za mało informacji o miejscu połowu. Woblery, ze względu na swoją budowę, mają różne parametry np.: głębokośc schodzenia, rodzaj pracy. Podaj więcej szczegółow dotyczących wód na których będziesz łowił, głównie głębokośc, ale i przejrzystośc wody też może byc jednym z czynników mających wpływ przy wyborze przynęty.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2010/01/02 21:03

Polecam woblery bezsterowe tzw jerki. Moje ulubione to salmo slider 10S RHP i RH, salmo fatso RHP i salmo jack szczupak z czerwonym brzuchem. Z klasycznych salmo whitefish, salmo crank warrior, salmo perch, salmo roach i salmo pike.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/02 21:13
Głębokość 4- 5 m, dno muliste, mała przezroczystość

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/02 21:40
Jesli chodzi o obławianie przybrzeżnych rejonów łowiska, wzdłuż pasa trzcin to, tak jak mój przedmówca, polecam jerki salmo SLIDER 10 w różnych kolorach. Najlepsze dla mnie to kolory przypominające naturalne pożywienie szczupaków  w danym zbiorniku, płoc, okoń, karaś. Z tym, ze sliderem 10 skutecznie połowisz do pewnej głębokości, gdyż ze względu na małą masę własną, podczas podciągania spowodujesz wypływanie jerka do powierzchni. I wcale nie chodzi mi tu o woblery powierzchniowe, mówię o tonących. Jeśli chcesz jak najbardziej zbliżyc sie do dna łowiska i przeczesywac głębsze partie wody to polecam woblery głębokoschodzące. I w tej kwesti to kolega Okonhel wyczerpał temat. Możesz jeszcze pokusic się o slidery 12 tonące, jednak ze względu na ich wielkośc i wagę potrzebujesz wędziska o odpowiednim ciężarze wyżutowym.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/01/02 21:51
a jakiego używasz wędziska i o jakim ciężarze wyrzutu. Ja szczupaki wolę łowić na plecionkę. więcej przynęt odzyskuję

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/02 22:29
No cóż do sliderów10 używam kija DRAGON Mystery Slider Jerk Cast 1,95m 30-80g, dwuskładowy, wygodny w transporcie i tani przede wszystkim. Do cięzkich jerków, około 60-100gr używam jednoczęściowego kija firmy BERKLEY Lightning dł. 198cm i c.w. 60-120gr. Do średniej wielkości woblerów (do 25-35gr), używam DRAGON Millenium Sensitive Zander 2,40m 14-35g. A do wielkich gum i woblerów używam DAIWA INFINITY - Q 2,70 c.w. 30-60. Oto cały mój spinningowy dobytek.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/03 00:32

Jak będziesz potrzebował woblera tonącego czy szybko tonącego, możesz owinąć przednią kotwiczkę lametą ołowianą. Jak to nie pomoże to tylną też ale pamiętaj że dociążając wobler wygaszasz nieco jego akcję. W łowisku do 5 m spokojnie możesz łowić tonącymi jerkami.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/03 00:36

Jeśli chodzi o wędzisko do łowienia jerkami używam wędzisk o dł. 185 cm i 210 cm. Krótsze ma ciężar wyrzutu do 170 gr i służy mi do łowienia ciężkimi jerkami. Dłuższe ma przez producenta napisane do 38 gr ale faktycznie to jakieś 80-100 gr, takie jest sztywne. Łowię nim jerkami do 10 cm. Uważam że do jerkowania wędzisko powinno być sztywne z 2 powodów:
1. nadanie odpowiedniej pracy przynęcie, slider pracuje prawie sam ale inne jerki jak fatso czy swipper, trzeba mieć czym "poruszyć"
2. miękkim wędziskiem nie zatniemy dużego szczupaka bo nie przesuniemy mu w paszczy ściśniętego przez mocne szczęki woblera i nie wbijemy kotwicy.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/03 00:36
wysłano: 2010/01/03 11:25

Cześć !!! osobiście polecam woblerki Mistralla ( dwu lub trzyczęściowe) ze sterami głębokości oraz Abu imitacja Pstrąga. Przynęty te wspaniale pracują na efekty nie będziesz długo czekać.  Osobiście złowiłem na nie kilkadziesiąt szczupłych w ubiegłym sezonie, od razu uprzedzam ze do domu zabrałem tylko kilka sztuk. Cóż święta bez szczupaka w panierce nie wyobrażam sobie. Wracając do meritum to uważaj z plecionkami bo o ile  łowiąc z łodzi przy zaczepie dasz sobie radę, to z brzegu możesz stracić nie tylko przynętę ale też kilkadziesiąt metrów bądź co bądź drogiej plecionki, że o złamaniu kija nie wspomnę.  Oczywiście do gramatury woblerków - kij o odpowiednim ciężarze wyrzutu !!!

Wszystkim Wędkarzom życzę w Nowym Roku połamania kija na rybie nie na kolanie !!!!!!!

zgłoś naruszenie

Reklama

Cykada Spinmad Uklejka 2.5g kolor 0306

Cykada Spinmad Uklejka 2.5g kolor 0306 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Cykada Spinmad Uklejka 2.5g kolor 0306Bardzo udana imitacja narybku. Intensywna wibracja i mały rozmiar to atrybuty, którym drapieżniki nie mogą się oprzeć. Najlepiej sprawdza się w płytkich

cena: 12,00 PLN

wysłano: 2010/01/03 11:33

Nie zgodzę się z kolegę Lopezem. Niby dlaczego miałbym przy zaczepie z brzegu stracić kilkadziesiąt metrów plecionki? Jeśli nie jest postrzępiona to pęka na węźle lub zaraz obok, bo te miejsca najszybciej się wycierają. A złamanie wędki na zaczepie? A od kiedy to po zaczepie szarpie się wędką, no chyba ze ktoś ma w bagażniku 20 następnych i jest mu wszystko jedno. Żeby usunąć przynętę z zaczepu, bierze się plecionkę w ręce i "odstrzeliwuje się " zaczep odciągając na bok i gwałtownie puszczając a jeśli to po jakimś czasie nie da efektu, wtedy owija się plecionkę na jakiś kij i powoli naciąga prostując kotwice. Na żyłce pierwszy sposób sprawdza się rzadko bo żyłka jest bardziej rozciągliwa, drugi też  bo żyłka słabsza od plecionki. Pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/03 11:41
Hey !!! Napisałem tego posta by ostrzec młodych wędkarzy. O tym że starzy wyjadacze dadzą sobie radę jestem przekonany

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/03 12:05
Hey !!! Napisałem tego posta by ostrzec młodych wędkarzy. O tym że starzy wyjadacze dadzą sobie radę jestem przekonany!! Niemniej jestem przekonany, że odczepienie zaczepu z łodzi jest znacznie łatwiejsze. Zapraszam kolegę Okonhel nad Pogorię 4 z przyjemnością zobaczę jego metody !!!! Post był na temat woblerów

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/04 13:46
Dzięki za rady a powiedzcie do tych jerków to używacie miltipikatorów czy kołowrotków normalnych

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/04 17:30
W zależności od rodzaju wędziska jakim będziesz dżerkował, można używac multiplikatora lub zwykłego kołowrotka spinningowego. Jednak musiesz wiedzec, że multiplikatorem mozesz rzucac większymi dżerkami, nawet 100 gramowymi a przy kołowrotku spinnigowym nie polecałbym tak cięzkich przynęt. Jednak zakładam, że Twoja przygoda z castingiem rozpoczęła się niedawno lu dopoero zaczyna więc łatwiejszy w opanowaniu będzie kołowrotek spinnigowy i dżerki do 40-50gram. Powodzenia.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/01/05 18:59

Slidery to świetne przynęty, jednakże cena może zniechęcać. Proponuję jerki innej firmy, są niemalże identyczne choć cena jest zdecydowanie niższa

http://fishing-test.pl/przyn-ty/glapa-czy-gapa.-siek-m-jerkowanie-na-ca-ego.html

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/24 13:43
Łowi ktoś z Was na SKINNERY,jak tak to na jakie?.Szczególnie chodzi mi o nr.10

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google