Własna zanęta

/ 17 odpowiedzi
Siemanko!
Właśnie zrobiłem własną zanęte, według mnie i moich starań miała być na lina / karpia.Proszę o wypowiedzi na jej temat - czy waszym zdaniem będzie skuteczna, lub co zrobiłem źle :)
Składniki:
-200 g mieszanki ziaren (pszenica, kukurydza, słonecznik, konopia)-400g Kaszy mannej-150g otręb pszennych-1kg bułki tartej-400g płatków kukurydzianych-paczuszka cukru waniliowego-8 biszkoptów,-3/4 paczki przyprawy do piernika

Razem wyszło mi 2,4kg zanęty :)
Prosze o wypowiedzi, i dziękuje za przeczytanie :)

remi432


Wszystko oczywiście zmielone blenderem i pomieszane ;p zapomniałem napisać (2014/07/02 07:44)

kuba234p


Ogólnie wszystko bardzo dobrze tylko ja bym dodał atraktory wędkarskie żeby doprawić zanętę ponieważ zapachy do ciast itp. dla ryb są dużo mniej wyczuwalne niż dla człowieka a specjalne atraktory są przystosowane do środowiska wodnego. No do tej zanęty wsypałbym 2 łyżki stolowe atraktora waniliowego i dodłożyłbym łyżkę atraktora karmelowego. Ewentualnie zamiast karmelu można by do wanilii dać 3 łyżki rozcieńczonego w  ciepłej wodzie miodu i lekko zalać zanętę. A no i nigdy nie słyszałem o zapachu piernikowym na karpie, zresztą na liny też takiego nie używałem. (2014/07/02 08:08)

89krzysztof


Jeśli zmieliłeś blenderem, to zrobiła się z tego zanęta o bardzo drobnej trakcji, bardziej na płotki i ukleje niż na karpie. Ta paczuszka cukru wanilinowego na taką ilość zanęty to jak szczypta soli na 5litrów zupy. (2014/07/02 10:19)

Haryyy5


Niepotrzebnie zmieliłeś wszystko. Im drobniejszą zanętę podasz tym mniejsze ryby ona zwabi. Żeby zwabić i utrzymać większe ryby, muszą mieć one co zjeść. Zobacz, wielu karpiarzy w ogóle nie używa zanęt sypkich. na 2,4 kg zanęty powinieneś dodać przynajmniej parę puszek kukurydzy. (2014/07/02 10:41)

u?ytkownik102837


Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy ty wszystkie grube ziarna zmieliłeś? Jeśli tak to nie najlepiej. Słonecznik (w całości) powinnieneś lekko podprażyć na patelni. A kukurydze, pszenice i konopie powinieneś ugotować i dzień przed dopalić je jakimś dipem. Później pozostałości z pudełka w którym dipowałeś ziarna lekko potoknij i namocz tym zanętę. Plus do takiej mieszanki dodaj jeszcze jakiś atraktor w proszku i może bioenzymatora.


Pozdrawiam Boczny trok (2014/07/02 10:57)

dendrobena


Nie wiem czy skuteczna,ale droga na pewno.Ja bazuję na zanęcie swojego pomysłu. W mieszalni pasz kupuję worek ześrutowanych różnych ziaren.To sprzedają pn."Zanęta wędkarska". Koszt 1zł. za kg.Do tego kupuję worek otrąb. Przygotowując zanętę mieszam to w odpowiednich proporcjach,dodaję syropu truskawkowego zalewam wrzątkiem i mieszam wiertarką. Tak przygotowaną zanętę pozostawiam do następnego dnia. Gotowa i tania. Na wyniki nie narzekam. Dzisiaj kol.obok nie mieli ryb ,mimo że kupnych zanęt mieli pełne wiadra. Dzisiejszy połów. Miałam jeszcze 2 linki ale nie miały wymiaru.U nas muszą mieć 35cm. Życzę sukcesów. Eksperymentować trzeba. Pozdrawiam. (2014/07/02 15:08)

dendrobena


Może i dobra ale droga. Na początek sezonu kupuję w mieszalni pasz worek zmielonych rożnych ziaren.To sprzedają pn."Zanęta wędkarska". Koszt 1 zł za kg. Do tego worek trąb. Przygotowując zanętę mieszam w/w składniki w odpowiedniej proporcji. Dodaję syropu truskawkowego,zalewam wrzątkiem,mieszam i pozostawiam do następnego dnia.Zanęta gotowa. Na wyniki nie narzekam.Dzisiaj koledzy obok mieli pełne wiadra super zanęt i nie złowili ryby. Na fotce mój dzisiejszy połów. Miałam jeszcze dwa linki ale małe .U nas wymiar 35 cm. Grubej zanęty nie stosuję. Moja zanęta opadając na dno smuży. Ryba czuje ale nie ma co jeść. Eksperymentować zawsze warto. Powodzenia. Pozdrawiam. (2014/07/02 15:22)

u?ytkownik102837


Może i dobra ale droga. Na początek sezonu kupuję w mieszalni pasz worek zmielonych rożnych ziaren.To sprzedają pn."Zanęta wędkarska". Koszt 1 zł za kg. Do tego worek trąb. Przygotowując zanętę mieszam w/w składniki w odpowiedniej proporcji. Dodaję syropu truskawkowego,zalewam wrzątkiem,mieszam i pozostawiam do następnego dnia.Zanęta gotowa. Na wyniki nie narzekam.Dzisiaj koledzy obok mieli pełne wiadra super zanęt i nie złowili ryby. Na fotce mój dzisiejszy połów. Miałam jeszcze dwa linki ale małe .U nas wymiar 35 cm. Grubej zanęty nie stosuję. Moja zanęta opadając na dno smuży. Ryba czuje ale nie ma co jeść. Eksperymentować zawsze warto. Powodzenia. Pozdrawiam.



Mam pytanie do koleżanki gdzie można nabyć takie ziarna. I czy może koleżanka powiedzieć co występuje w takiej mieszance, ponieważ jest ona bardzo tania. Kuku? Groch? Konopie? Pszenica? Sogo? .......... ( nie chodzi o dokładny skład ale orientacyjnie)


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/07/02 16:11)

89krzysztof


Może i dobra ale droga. Na początek sezonu kupuję w mieszalni pasz worek zmielonych rożnych ziaren.To sprzedają pn."Zanęta wędkarska". Koszt 1 zł za kg. Do tego worek trąb. Przygotowując zanętę mieszam w/w składniki w odpowiedniej proporcji. Dodaję syropu truskawkowego,zalewam wrzątkiem,mieszam i pozostawiam do następnego dnia.Zanęta gotowa. Na wyniki nie narzekam.Dzisiaj koledzy obok mieli pełne wiadra super zanęt i nie złowili ryby. Na fotce mój dzisiejszy połów. Miałam jeszcze dwa linki ale małe .U nas wymiar 35 cm. Grubej zanęty nie stosuję. Moja zanęta opadając na dno smuży. Ryba czuje ale nie ma co jeść. Eksperymentować zawsze warto. Powodzenia. Pozdrawiam.



Mam pytanie do koleżanki gdzie można nabyć takie ziarna. I czy może koleżanka powiedzieć co występuje w takiej mieszance, ponieważ jest ona bardzo tania. Kuku? Groch? Konopie? Pszenica? Sogo? .......... ( nie chodzi o dokładny skład ale orientacyjnie)


Pozdrawiam Boczny Trok



Przecież jest napisane gdzie kupuje taką mieszankę. (2014/07/02 16:19)

u?ytkownik102837


Ale chodziło mi troch o dokładniejsze dane, ponieważ jakoś u mnie w okolicy nie ma czegoś takiego jak mieszalnie pasz czy innych rzeczy w tym stylu. A z powodu pracy mojego znajomego który jeździ po Polsce (również wędkarz) mugłby on zakupić mi to załatwić. Z chęcią wzioł bym z 10-20kg ponieważ ta mieszanka może okazać się bardzo pomocna w długotrwałym nęceniu mojego łowiska. (2014/07/02 16:55)

notaki


Jesli interesują Cie takie mieszanki, a nie masz mieszalni pasz, to może w Twojej okolicy są sklepy Spółdzielni ogrodniczej.
Kupuję w takim sklepie gotowe mieszanki  ( jako pasze dla drobiu, czy królików ) nawet w postaci pelletu ( 2-3 mm ) . Trzeba tylko uwazać, by te pasze nie zawierały dodatków mineralnych,
Cena - w granicach 2 - 3 zł za kg. W takim sklepie kupuję też ziarna ( kukurydza, bobik, pszenica i inne ).
Może to ciut drożej nić u producenta.. ale jeśli doliczy się koszt transportu..... (2014/07/02 17:07)

u?ytkownik102837


Jesli interesują Cie takie mieszanki, a nie masz mieszalni pasz, to może w Twojej okolicy są sklepy Spółdzielni ogrodniczej.
Kupuję w takim sklepie gotowe mieszanki  ( jako pasze dla drobiu, czy królików ) nawet w postaci pelletu ( 2-3 mm ) . Trzeba tylko uwazać, by te pasze nie zawierały dodatków mineralnych,
Cena - w granicach 2 - 3 zł za kg. W takim sklepie kupuję też ziarna ( kukurydza, bobik, pszenica i inne ).
Może to ciut drożej nić u producenta.. ale jeśli doliczy się koszt transportu.....



No trzeba coś pokombinować w tym roku, niestety żadnych spółdzielni nie ma a przynajmniej ja o nich nie wiem. Ale dzisiaj poszukam trochę inf. na necie gdzie znajdują się jakieś punkty gdzie mogą występować te produkty w mojej okolicy.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/07/02 17:13)

dendrobena


Może i dobra ale droga. Na początku sezonu kupuję w mieszalni pasz worek mieszanki zbożowej po 1zł za kg pn."Zanęta wędkarska".Do tego worek otrąb.Przygotowując zanętę mieszam składniki w odpowiednich proporcjach dodając syropu truskawkowego.Zalewam wrzątkiem,mieszam i pozostawiam pod przykryciem do następnego dania. Zanęta gotowa. Dzisiaj kol.łowiący obok mieli wiadra super zanęty i nie złowili nic.Ja oprócz karasi miałam kilka linków nie ma fotki bo u nas linek ma 35 cm więc wypuściłam. Nie używam grubej zanęty. Moja opadają na dno smuży. Ryba czuje pokarm ale niema co jeść. Eksperymentować warto. Powodzenia. Pozdrawiam. (2014/07/02 18:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102837


Ale karasie to piękne połowiłaś koleżanko tylko pozazdrościć. (2014/07/02 18:15)

misiu86


No ładne rybki i ciekawy pomysł nęcenia... (2014/07/03 00:01)

remi432


Jejku, przepraszam ;pp pomyliłem sie, zamiast napisać że na leszcz/karpia to napisalem lina/karpia! Sorry. Miała byc na leszcza ;p (2014/07/04 16:11)