WITAJCIE 2014

/ 2617 odpowiedzi / 513 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Kowal73


Witam :)
 
W końcu zjechałem, i czas na weekend :) Pewno jak zwykle mało tu osób zastałem hi hi, no wiem, wakacje, spoko spoko, zaraz się wszyscy do domów pozjeżdżają :)

Zbynio na Pławkach okonie jak konie łowi, wysłał mnie fotkę i prosił coby Wam pokazać :)
Ale mnie chęci na rybaczkę narobił, jutro jadę..... Bo na weekend musiałem czekać aż pięć dni, a na prace tylko czeka się dwa :)
 Życzę wszystkim miłego wypoczynku :)     Zbynio wielkie gratki :) *****

  (2014/08/29 21:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kowal73


Witaj Janku, widzę że pewno będę musiał pogrzebać w ziemi, i za stodoły wykopać co nie co, otrzepać i kto wie czy też nie naoliwić, a na jej miejsce
 póty co, to na razie dorzucę jeszcze tych papierków, z tej delegacji :) :)

                        
                    :) :) :)
Janku jak rybaczka ? Połowiłeś trochę ?
  (2014/08/29 21:56)

JancioW


Siema :)       Zbyszku u mnie z rybkami krucho, no ale jak ma byc,kiedy zamiast na rybki  dziś
znowu do pracy.

Piękna rybka Gratulację dla Szeryfa:)
     Dobra uciekam harowac.










(2014/08/30 05:25)

zbynio 33


Dzień dobry :). Zbynio50 gratki pięknego garbusa :).
Zbyszek to ma dobrze w tej delegacji :).






:)) (2014/08/30 10:01)

jacenty75


Witam, Ja wykorzystuję sezon i czmycham do lasu:)
Więcej zdjęć i info w adekwatnym temacie:) (2014/08/30 22:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kowal73


Witam serdecznie w ten krótki weekend :)

Hi hi, z łezką w oku i uśmiechem na twarzy, dziękuję za wyrazy współczucia w mej delegacji hi hi :) :)

Jacku, u mnie jakoś grzybków jeszcze nie widać, za sucho, jak coś i pozwolisz to do Ciebie na zaliwajkę się piszę :)

Połowiłem, pospacerowałem, wodę obejrzałem, powietrza nawdychałem, teraz oczywiście ja już sobie w domku do wieczorka tu posiedzę :)

Czesio, i jak się udał wypadzik ?, miejscówka trafna ? :) (2014/08/31 15:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

CZzesio


Dobry wieczór Wszystkim :) Cześć Zbysiu :) Widać mój mmesik zaginął gdzieś w sieci bidulek .... No powiem ,że zapowiadało się nieźle  a wyszło jak zwykle ;P  Miejscówka bankowa ,że tak powiem ...Pierwsza zameldowała się płotka , potem był lin ,za chwilkę  znowu płotka a potem jakaś kapela reggae zaczęła napierdzielać ,że aż mi puszka z kukurydzą  podskakiwała na stanowisku ... muza znośna ... przypomniały się młode lata ... siedziałem do końca koncertu bez brań ;))) 

(2014/08/31 19:55)

CZzesio


Dzień dobry z samego rana ;) D.G. pochmurno ale temp. jeszcze na plusie ;)

Zbynio5o wielkie gratki za wielkiego konia .
Yyyyyyyyy ...co ja to jeszcze miałem napisać ? ...Zapomniłem sobie ;)

...a to może kawała opowiem :

Dyżurny policjant odbiera telefon. Głos w słuchawce mówi:
- Niech pan powie, czy to normalne: od kilku miesięcy jeden facet trąbi o szóstej rano w swoją trąbkę i budzi ponad setkę ludzi. Czy można coś z tym zrobić?
- Oczywiście, zaraz przyjedziemy. Proszę podać adres.
- Koszary, jednostka wojskowa...


Syn zwraca się do ojca:
- Tatusiu, kup mi rewolwer! No kup mi... Musisz mi kupić!
- Cicho! - reaguje zdecydowanie ojciec. - Nie kupię ci!
- Ale ja uważam, że powinieneś mi kupić!
- A ja uważam, że nie i basta! W końcu, kto tu jest głową rodziny?!
- Na razie ty. Ale gdybyś mi kupił rewolwer...



Turystce pod Nowym Targiem zepsuł się samochód. Młody baca pomógł jej naprawić. Po naprawie zaproponowała zapłatę w naturze. Po fakcie rozmarzona turystka mówi do bacy:
- Baco! Wy chyba jesteście najlepszym kochankiem w okolicy!
- Eee, nie. Mój szwagier lepszy
- Dlaczego?
- Za młodych lat przelecielim wszystkie baby we wsi, a jak brakło to złapalim niedźwiedzicę w lesie i też żeśmy przelecieli.
- No i co?
- Potem przez rok szwagrowi miód przynosiła.


 Pozdrowionka dla Wszystkich :)   Miłego dzionka ;) (2014/09/01 11:06)

Kowal73


Dobry wieczór :)
 
 No proszę, Czesiu jednak miejscówka dobra, dobra bo jak widać nawet rybki podeszły, gdy muza zabrzmiała, hi hi, dozownik kukurydzy był im włączony w rytm uderzeń basu he he :)
Szkoda ino, że tak szybko się rozeszły, czyżby brak .... wody?? :)

Rozpadało się u mnie troszkę, cha,- będą grzyby :)


Janku, tak to u nas jest, że czarny musi pracować a biały się bawi i gra w piłkę :)
Ja jutro znowu w delegacje, dobrze że ino na 3 dni :)

     
  (2014/09/01 21:15)

niutek40


Siemaneczko Wszystkiego dobrego wszystkim życzę.

Czesiulku ja to specjalnie na łowieniu ryb się nie znam, ale żeby miejscówkę sobie wybrać, w samym środku koncertu:) To gdzie to było na narodowym?;)


Zbyszku (kowalu) zawsze powtarzałem, że jesteś w czepku urodzony. Tak dobrze to nawet w niebie nie będziesz miał :))

 
 
(2014/09/01 22:06)

CZzesio


Dobry na wieczór :)

HeNiutku :) Ja tez się specjalnie nie znam na łowieniu ryb ...ale wspomnę raz jeszcze ,że było cicho i spokojnie  aż tu nagle jak .... zaczną grać to ryby przestały brać ...
                                               



Na tamtą chwilę to wszystkie miejscówki i stawy w promieniu kilometra były "spalone" ,że się tak wyrażę ;)



             (2014/09/02 21:00)

CZzesio


Dobry wieczór :) D.G. ...nie wiem jaka pogoda bo ciemno ;) 

No i dzisiaj była powtóreczka z "rybaczki" i znowu było cicho i spokojnie aż tu nagle jak ...zaczną brać ...no dosłownie robaka  trzeba było za drzewem zakładać bo ryby wyskakiwały i dziobały w palce  ;PP  ....... nieeeeeee no oczywiście żartuję hehehe .... łowiłem na kukurydzę . Trzy piękne liny tak na dwie szpany i wzdręga na pół łokcia ;) o rybach "wypiętych" nawet nie wspomnę  ;) (2014/09/03 22:43)

zbynio5o


No to pięknie Bodziu :)A ta "szpana" to ile ? (2014/09/03 23:13)

jacenty75


Witam w ten piękny słoneczny poranek,

A ta "szpana" to ile ? - co łaska:)))

A tak bardziej merytorycznie to znalazłem w necie - "szpana to taka jednostka miary w górnictwie-rozszeżona dłoń od końca kciuka do końca palca serdecznego" (2014/09/04 07:50)

CZzesio


Dzień dobry z samego rana ;)) D.G. +16 a słonko za chmurami ....o oooo  właśnie wyjrzało :)))

Dokładnie Jacku  "szpana" to co łaska ... ale ogólnie ok 20cm, podobnie jest z "łokciem" ...

"Łokieć chełmiński (w poł. XVI w.) 57,62 cm Łokieć warszawski albo staropolski (w I Rzeczypospolitej i po rozbiorach do 1819 r.) 59,6 cm Łokieć lwowski albo galicyjski (w Galicji 1787-1857 r.) 59,6 cm Łokieć krakowski wiek XIII – 64,66 cm; wiek XIV – 62,5 cm; poł. XVI w. – 58,6 cm; 1836-1857 – 59,6 cm Łokieć wrocławski (na Śląsku do 1816) 57,6 cm Łokieć nowopolski (w Królestwie Polskim 1819-1849) 57,6 cm Łokieć gdański 57,8 cm

Za granicą: Łokieć berliński (w Prusach do 1872) 66,7 cm Łokieć wiedeński (w Austrii do 1876) 77,9 cm Łokieć hamburski 57,3 cm Łokieć lubecki 57,7 cm Łokieć duński 62,7 cm Łokieć szwedzki 59,4 cm Turecki długi łokieć (pik halebi) 70,9 cm .... "   (cyt.)

Ale ważne ,że brały i był ciepły wieczór mimo północnego wiatru .
                  


               (2014/09/04 09:31)

CZzesio


  Mniej więcej tak to wygląda tylko wczoraj było znacznie ciemniej  i ten linek miał szpanę i trzy palce ;)                



               (2014/09/04 10:42)

Kowal73


Witam wszystkich w niedzielny ranek :)

 Już wstałem, bo też w wczoraj sobie powędkowałem. Do południa,- do obiadku złowiłem trzy krótkie szczupaki, po obiedzie się poopalałem, a w nocy raka złapałem, widać woda czysta w zbiorniku, Zb. Przekona.  Do rybaczki tam już mnie raczej nie przekona :) :) :)

Czesio, wielkie gratki za lina, ojjj powiem że ja tej rybki bardzo dawno już nie widział :)
Liny, to jedynie u mnie w parku :) ojjj jakie tam liny :) :)


(2014/09/07 10:54)

Kowal73


Witam ponownie, dostałem wiadomość z ostatniej weekendowej chwili od Zbynia:)

 Zbynio @Zbynio5o wraca właśnie z Pławek, no niestety to co dobre to szybko każdemu się kończy, nie tylko powędkował ale i po lesie tam pobuszował, w nagrodę kosz grzybów uzbierał :)
Ja jeszcze na wysyp muszę poczekać, za ciepło i brak deszczu.
      Pozdrowienia dla wszystkich od Zbynia, niebawem do nas tu znowu zawita :) (2014/09/07 19:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kowal73


Puk, puk .... Jest tu ktoś ?  Hmmm, jeszcze z wakacji nie wrócili ?

No cóż, jak coś, to pozdrawiam wszystkich :)

            (2014/09/08 20:33)

jacenty75


Witam z rana,
Nie wiem czy to mgła czy pomroczność jasna już mnie dopadła:) - Słońca niet:( (2014/09/09 08:37)

Kowal73


Dzień dobry, dobry bo już słoneczny :)
 
Ale bachnęło deszczem, świata nie było widać, super...., grzyby w końcu u mnie będą :)
No, ale pierw w weekend, to sobie pewno do Zbynia na Pławki się pojedzie, a tak, na zakończenie lata hi hi :) Oczywiście że wędkę z sobą wezmę :)

Czesio, a może by tak jeszcze raz ?  A i Ola możne też będzie ?

Jacku, mgła powiadasz ? To pewno któras z naszych rzek paruje, stan wody Warty opada.
No chyba, że ktoś ze znajomych miał znowu imieniny :) :) :)

                              (2014/09/09 15:42)

Kowal73


No tak, ale mgła, nikogo tu nie widzę, ani nikogo tu nie słyszę :) :)   


(2014/09/09 20:27)

zbynio5o


Witajcie :) Dawaj Zbychu do mnie, zagrandzimy co nieco. Grzyby ,ryby, alkohol, kobiety i śpiew czekają. Trzeba te ostatki lata jeszcze wykorzystać hehe!Tak na marginesie, to szkoda czasu na te forum :(   Na przyszły rok Bory Tucholskie w planie, ekipe trza zbierać :)) (2014/09/10 14:49)

Kowal73


Zbynio, my będziemy, będę z Moniką, ten śpiew mnie skusił :) :) :)

A co to się dzieje, że nikt zajrzeć tu już tak częściej nie chce ?, choć na momencik, choć na chwilkę, może jednak znowu zacznie się tu coś kręcić, przecież tak było wesoło, każdy coś opowiedział, ośmiał się i dopowiedział, pół żartem - pół serio :)

                          Proszę Integrujmy się :) :) :)

  

                 (2014/09/10 21:49)

zbynio5o


Cieszy mnie Wasz przyjazd, tym bardziej że na  glizdy z centralnej Polski fajnie węgorze biorą a i leszcze ostatnio przerzuciły się na mięsko .   Czekamy, czekamy :))) (2014/09/11 10:48)