Wisła okolice Puław

/ 22 odpowiedzi
Witam.

Mam zamiar wybrać się z kompanem nad Wisłę (1 raz) w okolice Puław pod koniec kwietnia-początek maja, czy mógłby ktoś polecić jakąś miejscowość właśnie w okolicy Puław do której moglibyśmy pojechać i znaleźć jakąś sensowną miejscówkę nad Królową naszych rzek? Oraz jeśli już ktoś udzieli mi odpowiedzi, to czy mógłby podpowiedzieć co tam łapał i ogólnie jak wygląda samo łapanie w tych okolicach;)

Z Góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi:)
Jakub Woś


Na jakie ryby się nastawiacie? Po której stronie Wisły? (2014/03/01 18:38)

Headshot


Na jakie ryby się nastawiacie? Po której stronie Wisły?

Tzn. powiem tak, będziemy jechać od strony Radomia więc może być na zachodniej części jak i na wschodniej, jest nam to w sumie obojętne jeśli tylko nie będzie jakiejś ogromnej odległości, myślę, że tak do 15-20km max od Puław.
Jeśli chodzi o rybki, to powiem, że będziemy jechać (najprawdopodobniej) 30 kwietnia, także 24h będą nas dzieliły od majowych szczupaków heh;)
Ale szczerze mówiąc jedziemy tam na 2 nocki i w sumie dwa dni (chyba dobrze wykalkulowałem:P). Także, dużo spiningu w dzień i od popołudnia późnego grunt i spławiki(jesli miejsce będzie się nadawało na spławik). Podsumowując, nastawiamy się chyba na wszystkie ryby

p.s. chciałbym dodać, że chcielibyśmy zjechać z ''trasy'' za mostem JPII 


(2014/03/01 20:27)

Diabolique


z mostu w lewo na deblin. przed wolka golebska jest zbiornik do ktorego wpada kanal z zakladow azotowych. jest on praktycznie dostepny z kazdej strony. od wisly oddziela go wal ze sluza. warto udac sie stamtad w strone wisly. mozna pochodzic na polnoc i poludnie no i jest gdzie auto zostawic.

dalej na polnoc za wolka tez sa ciekawe miejsca, niestety mizerny dojazd i dziki brzeg. jeszcze dalej na polnoc za dluga prosta w strone deblina mozna zjechac przed walem w lewo. lapia tam sandacze. dalej dojazdu nie ma. pozostaje spacer brzegiem przez chaszcze az do deblina ;)

jest to ciekawy odcinek rzeki. im blizej deblina tym slabiej po tej stronie.

(2014/03/01 22:18)

Headshot


dzięki wielkie za info:)
czekam na dalsze informacje:)

a może ktoś się orientuje jak z miejscówkami za miejscowością ŁĘKA, siedzę na google maps i tak przeglądam, że z góry dość ciekawie to wygląda, no ale wiadomo, lepiej jak ktoś coś podpowie:) (2014/03/01 22:52)

universo


Parę informacji cytowanych ze strony Koła Viking Radom:

Łowisko Wisła w miejscowości Łęka

Klasyczne wiślane łowisko. Długa opaska usypana z kamieni z rynną oddaloną kilkanaście metrów od brzegu. Dojazd do miejscowości nie nastręcza trudności, natomiast do samych miejscówek po opadach deszczu może być problem. Miękki, wyjeżdżony grunt jest udręką przyjeżdżających tu wędkarzy. Jadąc z Radomia skręcamy przed starym mostem na Wiśle przed Puławami w lewo. Jedziemy wzdłuż wału kilka kilometrów, aż do asfaltowego przejazdu w prawo. Jedziemy asfaltem, a następnie drogą ułożoną z płyt betonowych w lewo aż do samej rzeki. Odbijamy przy samym brzegu w lewo na niewielką polanę. trzeba pamiętać o tym, że łowisko to jest dostępne przy niskim stanie wody, wtedy można bez problemu ustawić się na kamieniach opaski. O łowisku tym krążą legendy, które są prawdziwe nie wiadomo, faktem natomiast jest, że są tam potężne brzany, leszcze, krąpie i klenie. Świetne miejsce do połowu tyczką i skróconym zestawem. Zanęta dobrze sklejona i dociążona dostosowana do sporego uciągu rzeki w tym miejscu. Przed łowieniem warto poświęcić trochę czasu na wysondowanie dna i znalezienie kawałka wody bez zaczepów, co zaprocentuje mniejszą liczbą zerwanych przyponów :). Dla amatorów nocnych zasiadek ważna informacja, pobliski podmokły lasek jest latem siedliskiem potężnych komarów, także trzeba wcześniej zaopatrzyć się w dobre środki przeciw tym owadom :). Głębokość łowiska przy niskim stanie wody to 2,5 - 3m. chociaż jak wszędzie trafiają się prawdziwe "studnie". Łowisko to może dostarczyć naprawdę wielu niezapomnianych chwil i pięknych okazów, a odosobnienie tego urokliwego miejsca sprawia, że odpoczynek nad wodą jest jeszcze pełniejszy...

Z wędkarskimi pozdrowieniami

Wojciech Jakubowski 

Tutaj byłem 2 lata temu i mogę powiedzieć że ciekawe łowisko, przy opasce parę klatek które po wyższej wodzie na pewno "coś maja w sobie", oraz bardzo ładna opaska... i tak jak w artykule jest napisane lepiej jechać starym mostem a  nie Jana Pawła, zjeżdżając w lewo na Łęke, albo w prawo na parę główek przed mostem, albo przejechać most i w prawo na tzw " ogródki działkowe" ale o tym już następny artykuł:


Łowisko Puławy - Ogródki Działkowe

Dojazd do tego łowiska może przysparzać trochę problemów. Przekraczamy most na Wiśle w Puławach i skręcamy w pierwszą ulicę po prawej. Jedziemy wzdłuż ogródków działkowych aż dotrzemy do wału przeciwpowodziowego. Wjeżdżamy na wał, a następnie łagodnym zjazdem w dół i w prawo. Jedziemy kawałek wzdłuż wału i następnie skręcamy w lewo w wyjeżdżoną drogę gruntową. Dojeżdżamy do samej wody. W pięknie tego łowiska można się od razu zakochać :-). Jest to w zasadzie szeroka, długa klatka z lekkim przepływem wody z dala od wiślanego nurtu. Łowisko jest bardzo głębokie, kilkanaście metrów od brzegu ma już około 7 metrów głębokości, a maksymalna dochodzi do 9 metrów. Do stanowisk trzeba schodzić dość mocno w dół jednak takie umiejscowienie ma swoje zalety do których należy niewrażliwość na silne wiatry. Polecam to łowisko szczególnie wiosną kiedy woda jest wysoka, wtedy podobno biorą leszcze nawet do 4 kg ! Ukształtowanie brzegu uniemożliwia w zasadzie wędkowanie inną metodą niż gruntówka z koszyczkiem zanętowym. Rzuty należy wykonywać maksymalnie długie – główny nurt znajduje się  na środku klatki i tylko on gwarantuje złapanie dużej ryby. Oprócz leszczy są jeszcze sandacze, szczupaki i sumy. Jeśli chodzi o zanętę sprawdzają się jasne mieszanki, delikatnie sklejone a na przynętę kanapka czerwony robak gnojak zastopowany jednym białym. Miejsce to odwiedzane jest chętnie przez lubelskich wędkarzy więc radzę przyjechać dość wcześnie. Przed wyjazdem radzę sprawdzić stan wody na Wiśle w Puławach. Jeśli stan jest poniżej 190 cm nie polecam tego łowiska gdyż wtedy woda nie przelewa się przez opaskę i uciągu nie ma lub jest bardzo mały co przekłada się bezpośrednio na brania. Tak jak wspominałem miejsce to ma swój urok, mimo sąsiedztwa miasta jest tu spokojnie.

Z wędkarskimi pozdrowieniami

Wojciech Jakubowski


Oczywiście artykuły z jakiegoś czasu i to co zastaniesz nad wodą to jak co roku niespodzianka:)

Pozdro

(2014/03/02 09:58)

Headshot


Dzięki wielkie!! 
Ktoś coś jeszcze:D?

Macie jakieś fajne strony czy coś gdzie można sprawdzić stan poziom wody??
Wiem, że można na pogodynka.pl, no ale może coś jeszcze jest:) (2014/03/02 11:46)

deko1910


Polecam Ci podstronę http://spinningujemy.pl/viewforum.php?f=2 Znajdziesz tam wiele opisów Wisły właśnie w tych okolicach oraz zdjęcia z tych miejsc. Zapraszam do lektury, a co do stanu wody to myślę, że pogodynka.pl jest jak najbardziej adekwatnym serwisem. Pozdrawiam (2014/03/02 14:50)

Headshot


Dzięki wielkie za te stronkę deko

mam pytanie do użytkownika universo, czy mógłbyś podać mi współrzędne tego pierwszego miejsca które opisałeś, chodzi mi o współrzędne z google maps, bo włączyłem sobie właśnie google maps i tak staram się jechać wzrokiem po podanej przez Ciebie trasie, i gdzieś nie mogę zarysów tego miejsca znaleźć. Będę wdzięczny:) (2014/03/02 14:57)

universo


51°28'11.0"N 21°53'37.5"E

Ale na google jest wysoki stan i inaczej to miejsce wygląda niż w lecie.

(2014/03/02 16:35)

universo


Ja jeździłem na te wspołżedne ale kolega z artykułu chyba miał na myśli tę opaskę

51°27'24.8"N 21°55'24.3"E

(2014/03/02 16:47)

mateusz196


Mieliśmy dziś jechać na Łęke ale nie opłaciliśmy jeszcze kart. Polecam to miejsce choć presja spora. Ciężko znaleźć dobre wolne miejsce w wekeend. Z ryb to nam najczesciej trafiały się piękne leszcze ale widziałem jak łowią spore brzany i szczupaki. Pozdrawiam (2014/03/02 17:02)

deko1910


Kolego, brzany w jakim okresie najczęściej tam łapią? I jakbyś mógł mi polecić dobre stanowisko do połowu tych rybek :) (2014/03/02 17:46)

Jakub Woś


Rok temu słyszałem o pięknych leszczach łowionych w porcie i na kanale z Azotów (2014/03/02 23:19)

Headshot


dzięki wielkie za odpowiedzi i podpowiedzi :) (2014/03/03 12:17)

borysekk


WitamKoledzy jeździliście może w okolice Wojszyna lub Nasiłowa? Znacie tam jakieś fajne miejscówki? Jeżeli tak to na jakie rybki można tam liczyć? Z góry dzięki za wszelkie info (2014/03/03 18:28)

borysekk


Odświeżam pytanie;) (2014/06/04 20:42)

piotreki


Witam, skladki oplacone mam w okregu sieradzkim, ktory ma z kolei podpisane porozumienie z radomskim/lubelskim okregiem i w zwiazku z tym mam pytanie czy moge pojechac na wisle bez placenia dodatkowych skladek ? zawsze lowilem u siebie teraz szykuje sie wyjazd i nie chcialbym zadnych niespodzianek
Chodzi mi o okolice Solec n/Wisla lub Kludzie ( przeprawa promowa)
Piotr (2014/06/13 22:00)

borysekk


Witam.
Panowie jak wisełka ? Woda już opadła ? da się już posiedzieć przy feederkach?
pozdrawiam. (2014/07/30 14:34)

mateusz196


śmiało możesz jechać bo już opada i nie była taka wysoka żeby nie można było połapać. Szału się nie spodziewaj ale na nudę też nie będziesz narzekał ;) (2014/07/30 17:08)

borysekk


Byłem w piątek wieczorem...kilka krąpików, sumów w wersji "mini" ;)...przynajmniej sam byłem na miejscówce i nikt mi nie zakłócał spokoju;). W ten weekend też się wybiorę pewnie... (2014/08/04 13:46)

amanczi


witam . czy znalazlby sie ktos , kto mogłby polecic fajne miejsce w okolicach Puław lub Dęblina na Wiśle ? interesowałoby mnie szczegolnie jaki jest dojazd i uciag  (2016/05/08 21:20)